Meg lehet állapítani valakinek az írásából, fogalmazásmódjából, hogy férfi vagy nő az illető?
*11-ből 9.
#21: Részben valóban tudatos (ezek szerint most túl jól sikerült), részben viszont akkor használom őket, amikor merek magam lenni és nem akarok megfelelni annak a sztereotípiának, hogy a férfiaknak el kell rejteniük az érzelmeiket, márpedig külsőre – egyelőre – férfinek nézek ki. És én a való életben is szeretek mosolyogni, az emojik pedig kifejezőek. 😊
A szóhasználat, a kifejezések, a használt emojik és a helyesírás mind-mind árulkodó jel lehet. A legtöbben ugyebár nem gondolják végig mit írnak, csak leírják ami épp eszükbe jut, a formázással sem törődnek annyit (üzenetben pedig pláne nem). Ha pedig valaki úgymond "természetes" módon ír, mintha csak az ezer éve ismert barátjával beszélne, akkor szinte 100% biztosan megállapítható a neme, de még a korosztálya is.
Viszont, sokkal nehezebb megállapítani egy olyan ember írásából a nemet és korosztályt, aki már átgondolja mit is ír. További nehezítő tényezőnek számít az, ha ismeri a nyelvtani szabályokat és megfelelően is alkalmazza azokat, illetve az emojik hiánya sem könnyíti meg a dolgot. Abból csak annyit lehet leszűrni, hogy vagy nem szereti a "szmájlikat" az illető, vagy felnőtt fejjel már úgy véli, hogy az írás önmagában azok nélkül is kellően kifejező tud lenni. Épp ezért gondolom úgy, hogy a korosztályt az emojik használata/mellőzése nem képes egyértelműen elárulni. Tökéletes példa vagyok erre én. Nagyon régóta nem használok hangulatjeleket akkor, ha nyilvánosabb felületekre írok (mint pl. ide), úgy nagyjából ált. suli vége-középsuli kezdete óta. Ha használom is netán, az manapság már csak üzenetekben jellemző, akkor is a hozzám közelebb állók esetében szoktam csak elővenni párat (családtagok, barátok).
A választékos szókészlet már kicsit árulkodóbb, mivel jellemzően nem az 5-15 éves korosztály lesz az, aki költőket megszégyenítő szókinccsel rendelkezik. Nem a szél hordja össze azt a sok szót na, ez már inkább korral jár, mivel idő kell hozzá, hogy azt a sok szót megtanuld és elkezd használni a mindennapjaidban. Akárhogy is, azért mindig akadnak kivételek. Azok például, akik sokat olvasnak, eleve nagyobb szókinccsel rendelkeznek, márpedig az olvasás pont egy olyan dolog, ami nem épp korosztályhoz kötött. A fiataloktól kezdve a 30-asokig, idősebbekig bárki olvashat bármit. Helyesírásnál is akadnak kivételek, hisz ha figyelsz órán, akkor elvileg már általános iskolás korodban megtanulsz helyesen írni.
Mindig megtippelni nem lehet épp ezért, mert kivételek mindig vannak, de hát a statisztikák sem a különleges eseteket veszik figyelembe (inkább mindent és abból von le egy átlagot). Egyébként ha már itt tartunk, kíváncsi vagyok rólam mit gondoltok.
Egyértelmű, hogy férfi vagy a smilek ellenére is.
A 10- 20-on éves lányok nem használják ,vagy inkább nagyon ritkán a férfi nő szavakat.
Abból, hogy kérdésed közepén a lány szót használtad, valaki ratyis vagy nőies beutesre utal.
Mintha valahol lány szeretnél lenni?
A smilet sem azért tetted oda, hogy megvezess, hanem mert te ilyen vagy. Hozzád ez a stílus tartozik.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!