Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy javítsak a nem létező...

Hogy javítsak a nem létező kommunikációs készségemen?

Figyelt kérdés
Mióta az eszemet tudom, mindig is utáltam beszélni, főleg olyan emberekkel, akiket még nem ismerek. Rengeteg idő, mire megfogalmazok valamit és sokszor akkor is kiderül, hogy akaratlanul is félreérthető, amit mondtam. Alapvetően az a taktikám, hogy az első pár alkalommal csak megfigyelem az embereket, hogy milyen a stílusuk és ebből következtetek, de erre nincs mindig lehetőség és olyankor a kudarc garantált, nem igazán tudom, hogyan kéne reagálnom arra, amit mondanak. Próbálom megfigyelni az embereket magam körül, hogy mire hogyan "érdemes", de sajnos így sincs mindenre taktikám. Tudtok valamit javasolni?

2019. dec. 13. 23:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha nem létezik, akkor nincs min javítani, hanem kialakítani kell. :)


Nekem ugyan nem volt ezzel gondom sosem, de nagyon sokat fejlődtem az egyetemen, ahol rendszeresen kellett prezentációkat tartani. Szerintem ez csak úgy fejleszthető, ha többet beszélsz, sokat olvasol, hogy bővüljön a szókincsed (könyvet, nem szarságokat).

2019. dec. 13. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ahogy az első írta, plusz fejben is máshogy kell hozzáállni. Célszerű tudatosítani magadban hogy ez csak beszélgetés. Semmi nem fog összeomlani ha valamit rosszul mondasz max visszakérdeznek. Semmi baj nincs azzal sem ha te kérsz meg valakit hogy ismételje el újra amit mondott. A beszélgetés csak egy mód arra hogy kommunikálj, nem feladat és szerencsére a legtöbb esetben azonnal korrigálható ha valamit rosszul mondasz. Nem szabad rágörcsölni.
2019. dec. 14. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Beszéddel, menj közösségbe, olvass, beszélgess a családoddal, ilyenek.
2019. dec. 14. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!