Az általában vett jól szituált emberek miért olvassanak többet, mint egyszerűbb társai? Egy kétkezi melós (én is az vagyok), szinte nem is fog könyvet a kezében. Nem hiszem hogy annyira pénzfüggő lenne.
#13 Látom nehezedre esik megérteni és elfogadni azt, hogy nem mindenkinek adatik meg, hogy olvasással töltse az idejét. Ezek nem kifogások. Te gyártasz rá megoldásnak vélt ötleteket, amiket az életben nem ilyen egyszerű kivitelezni. És nem az olvasottság fog vkit magasabb kereseti státuszba juttatni... Ha nem vetted volna észre, nem egyenlő javakban és bánásmódban részesülnek az emberek. Az állam (jobban mondva a társadalom) meg tesz róla, hogy mindig akadjon olyan személy, aki elvégzi szó szerint a piszkos munkát. Ha nem lennének Ők, Te is nagy szharban lennél.
Egyébként attól még, hogy más szavaival élsz, nem leszel bölcsebb, sőt mi több azt mutatja, hogy nincsenek önálló gondolataid. De, ha Te ezekből az idézetekből nyersz erőt a mindennapokhoz, akkor csak tessék, de más nem biztos, hogy kér ebből. Ahogy Én sem. Továbbá nem minden csak a tetteken múlik, hanem a környezeten is.
Te sem mostanság jártál nyomtatni, mert akkor nem hoznád fel ezt az ostoba opciót úgy, hogy épp a költséghatékonyság oldalát próbálod beadni, mint érv. Na ebben az esetben, ha egy átlag terjedelmű könyvről van szó, tényleg olcsóbban megússza az ember, ha megveszi maga a könyvet.
Ja, és nem tudom kinek hiszed magadat, de nem Te fogod Nekem vagy bárkinek is megmondani, hogy min olvasson, akármennyire is szent meggyőződésed az adott opció. Megvan rá a magam oka, amiért a könyvet preferálom az e-book vagy más eszköz helyett, főleg hosszabb távon. A hangoskönyvet meg hagyjuk, jó? Az Edge is képes arra, hogy felolvasson dolgokat, de a hangoskönyv már nem (csak) az olvasás fogalma alá tartozik… remélem nem kell kifejtenem ezt.
Ahhoz képest, hogy kiemeled magadat egy általad elítélt réteg közül, és olvasottnak véled személyed, Te sem vagy különb. Az emberek nem tárgyak, hogy „ezek”-nek hívd Őket. A saját szegényi bizonyítványodat mutatja csak meg, az itteni szereplésed eddig.
#mirőlszől: Ismerem a MEK-et, a torrentezést csak példának hoztam fel. Amíg volt egyetemi hozzáférésem az online könyvtárakhoz/megosztó portálokhoz/egyetemi gyűjteményekhez addig úgymond az információ eléréssel nem volt gondom, sőt sok publikációt ennek révén olvastam el pl. Research Gate alatti kiadványokat. De ehhez ugye egy átlagember nem valószínű, hogy hozzáfér, és még kevesebb rá az esély, hogy más forrásból hozzájuthat. Ugyanez vonatkozik arra, aki disszertációkat szeretne olvasni. Max a „tpb of science”-ként emlegetett oldal segíthet, de az ott letölthető anyag többsége régi, esetleg már el is avult.
Igazad van, nem kell sietni az olvasmánnyal, csak nagyon rossz tud lenni, amikor beszippant magába az olvasmány, és félbe kell hagyjad. Legalábbis számomra, ezért sem állok neki pl. egy kalandregénynek akkor, ha fellelhetőleg nem lesz huzamosabb időm olvasásra.
Egyébként a 8-cas válaszoló lepontozását nem igazán tudom mire vélni. Ha már ennyire kiéleződött a könyv=tudás szimbolikája, akkor azt is hozzákéne kapcsolni, hogy emberek szüleménye embereknek. Tehát irreleváns az, hogy a szociális interakciókat egyesek elítélik, és nem tartják annyira fontos/hasznos ismeretszerzési időtöltésnek, mint az olvasást. Pedig az ember tapasztalat útján tanul a legtöbbet, aminek részese más ember tudása is. Rengeteg új dolgot is megosztahatunk egymással, amire később egyénileg utána lehet nézni, sőt olyan ingerek érnek közben, ami értelmezése szintúgy felér a tanulással (és ilyet egy élettenel tárgy képtelen adni). Az is a baj manapság, hogy a többség példát akar állítani a megszerzett tudásáról, és tárgyiasítani azt. Itt szerintem vannak páran, akik elvakultan azt hiszik, hogy a tudósok, meg nagy nevek azért teszik azt amit, hogy másnak példát mutassanak, vagy segítsenek. Holott nem több áll mögöttük, mint a tudás iránti vágy, ami mindenkiben ott van. Egyszerűen kifejezve önmaguk miatt csinálják, és a siker/karrier csak egy mellékes velejárója.
Ahogy azokat sem kellene elítélni, akik más forrásból tesznek szert ismeretre, ilyen lehet egy neves streaming szolgáltató saját gyártású filmje/sorozata, vagy egy videójáték.
És ahogy a 17-es válaszoló is írja, nem minden a tudásról szól, hanem az élményről is, ezt kéne már felfogni itt egyeseknek. Bármi legyen is a téma, vagy a műfaj.
A 14-es válaszoló, meg egy nagyon jó kérdést fogalmazott meg, sokan önmagukban is kereshetnék a választ.
Nekik unalmasabb lehet az életük.
Mert ugye eleve akkor olvas az ember ha nincs jobb dolga.
En amikor 12 oraztam egy boltban, a nagy ràertemben napi 500 oldalakat kiolvastam.(tilos volt a telo, de netem sem volt)
Masik hasonlo helyen a nagy ràertemben inkabb tanultam egy plusz nyelvet.
Amiota dolgoznom is kell màr a munkahelyeken igy elmaradtak a könyvek.
Es ott még nem tartok ahol nagyanyaim hogy elalvas elött az àgyban töltse ki az estéim. Majd nyugdijasan.
Az olvasashoz valahol kell valami unalom vagy ràérés. De ketlem hogy barki is bàrmi elé tenné. Azaz prioritasban az utolso helyen van.
Kösz a lepontot némabob. Érvek kanyarban ugye.
De öszintên: szerintetek mégis mikor olvas egy jol szitualt? Es mennyi az àtlagéletkoruk?
Kétlem hogy egy tözsdeopcio közepèn kér szünetet olvasni.
Otthon az 50 éves felesege mellett elöveszi a Lenini könyveit,a wc n meg a hireket.
Nagyon a wc-ről beszélsz, csak nem szarnod kell? Csak, hogy megértsed a szinteden.
Szerintem, ha van valami, amit szívesen elolvasnátok, olvassátok! Ilyen szar kérdést meg ne olvassatok, mert csak elveszi a kedveteket, meg elrontja a kedveteket! Na pá. Menj vissza a wc-re!
Csak azert irtam sarkitva a peldat, hogy a hasonloknak mint te jobban erthetöbb legyen az hogy kizarolag ràertében amikor nincs fontosabb dolga, olvas vki.
De teged ennyi ragadt meg belöle. Az pont nem engem jellemez hanem teged.
Mindenki annyit hall meg egy szövegböl ami öt érinti.
Persze tut, ebből következően, aki néha elolvas valamit, nincs élete, nem jár sehova, antiszociális, léhűtő... Vicc....
Elveszed a kedvet az olvasástól teljesen, érezd rosszul magad.
Manapsàg az idö luxus.
A jol szitualtaknak van bejàronöje, titkàrnöje, asszisztense, jobb keze, helyettese, lazàn mehet wellnesselni meg rejtvényezni miközben nem kérdès az sem nala hogy lesz e vacsora ha csak logatja a làbàt.
En igy ertettem.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!