Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért vagyok bunkó, és "észtjá...

Miért vagyok bunkó, és "észtjátszó", ha más nyelven van kedvem beszélni néha? Tudok pár nyelven, hobbim és van amikor gondolkodom valamelyik nyelven és ilyenkor úgy szólalok meg.

Figyelt kérdés

Ezért megszóltak már, hogy az agyam játszom, meg hasonló sértésekkel illettek.


Pedig csak gyakorlom a nyelvet és ha nem beszélek rajta, nem gondolkodom rajta hogy a púpomba tökéletesítsem? Ez csak fun és tényleg van pár nyelv, amiben sokkal jobban ki lehet fejezni magad egy bizonyos szituációban, de ezt csak akkor érzed meg, ha legalább 2-3 nyelven tudsz valamennyire gondolkodni.


2019. okt. 2. 22:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha szvsz héberül elkezdesz kvartyogni a társaságban, ahol senki nem beszél, úgy nehéz elhinni hogy gyakorlod a nyelvet. Utazz vagy ismerkedj kulfoldiekkel oszt problem solved! ;)
2019. okt. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez így oké, de hogy kell elképzelni? Csak mert pl. egy társaságban ha random elkezdesz olyan nyelven beszélni, amit az ott lévők többsége nem beszél/ért, az bőven lejöhet úgy, hogy lekezelő, ahogy írod "észtjátszó" céllal teszed, még ha egyébként nem is így van.
2019. okt. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Mégis milyen reakciót vársz, ha senki nem érti, mi a fenét mondasz? Ha pl. én németül tudok, akkor nem a hazai haverjaimmal fogok elkezdeni németül társalogni, hanem legalább Bécsbe kimegyek, hogy ott tudjam hasznosítani.

Szóval nem, nem "fun", hogy azon röhögsz, hogy senki nem érti, mit mondtál az előbb.

2019. okt. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
97%

Magyar az anyanyelvem, de az angol C1et 16 évesen majd az C2-t (azaz az anyanyellvit) 19 évesen leraktam, majd külföldön tanultam tovább.


Orosz volt a második tanult nyelvem, ami rettenetesen megy. Fénykoromban B2es próbavizsgákat csináltam, de soha sem mentem el nyelvvizsgára mert nem kellett. Azóta kb mindent elfelejtettem, de akkor ment.


Soha sem szólaltam meg itthon másnyelven, csak poénból. Olyan volt, hogy oroszul beszéltem 30 percen keresztűl és úgy szedtem fel egy magyar lányt, aki semmit sem értett amit mondok és szó szerint olyanokat mondogattam, hogy "A piros tetőn van a cica és lefog esni" meg ehez hasonlókat amik órán előjöttek.


Angollal van időnként hogy angolul jut eszembe előszőr a szó, itt inkább kicsit magasabb szintű szavakra gondolok, amiket nem szótárszerűen tanultam meg, hanem angolul a nyelvet használva akadémiai környezetben. pl.: "compartmentalize".


Ha a szituációban magyar emberekkel beszélsz és úgy váltasz random másik nyelvre, ezzel megnehezítve a másik félnek a megértést, akkor elég gáz és furcsa.


Nyelvtanulásra meg nem jó módszer.


Azt meg elhiszem, hogy egy nárcisztikus személy élvezi.

2019. okt. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Flagstaff ***** válasza:
95%
Magyar anyanyelvű vagyok. Francia anyanyelvű férjemmel Magyarországon élünk, egymás között főleg angolul beszélgetünk, bár elég jól értek már franciául is. Ezen kívül olasz szakfordítói képzésre járok. Szerintem is csak fel akarsz vágni a jó nyelvérzékeddel. Inkább olvass, nézz filmeket, írj naplót, csetelj a tanult nyelven, sokkal jobban fogsz fejlődni, mintha a barátaid előtt parádéznál, hogyaszongya "idén is nagy volt a siccità..."
2019. okt. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
95%
Ismertem egy srácot, aki rendszeresen elkezdett latinul és franciául beszélni a beszélgetések során. Elképesztően irritáló volt és egyben szánalmas, mert tökre érezni lehetett, hogy fel akar vágni. Nem csak szavakat dobott be, amiket beépített az élőbeszédbe, hanem konkrétan beszélt hozzám olyan nyelveken, amikről tudta, hogy nagyon alapszinten értek csak.
2019. okt. 2. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
6%

Beszélhetsz te bármilyen nyelven, de idővel majd úgyis rájössz,

hogy a főnökeidnél csak a "franciával" jutsz előrébb...

2019. okt. 3. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Valójában tényleg csak rajoskodsz a fene nagy nyelvtudással, itt csak megerősítést vársz, hogy milyen menő csávó vagy.

Szerintem szimplán csak bunkó vagy.

2019. okt. 3. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Jól látja a környezeted...

Legyen elég ennyi

2019. okt. 3. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
50%

Wir haben Pflichmitten und der Heimblatt.

Savanyúkáposzta van a bőrgatyámban.

2019. okt. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!