Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » 24 évesen nem vagyok olyan...

24 évesen nem vagyok olyan fiatal már?!

Figyelt kérdés

2019. júl. 21. 21:24
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

#10

Hamarosan meghalok valami neurológiai rendellenességben akkor, I guess, ha egyszer 23 évesen nem vagyok életem intellektuális csúcspontján már évek óta, mint az állítólagos többség. :D

Vagy csak vannak emberek, akik előbb elérik azt a bizonyos szellemi csúcsot. Ahogy vannak érettebb és kevésbé érett gyerekek. Az egyik 11 éves már egy átlagos 15 éves értelmi szintjén van, amíg a másik 11 éves inkább az átlagos 9 évesek közé való lenne és persze ott a többség, aki csak szimplán megfelel a korának. Ha van egy felső határunk, amit nem lehet már überelni, akkor ha "koravén" vagyok és ezt a határt 23 helyett 17 évesen érem el, akkor onnan már csak stagnál, majd lefelé vezet az út.


Mint mondtam, biztos vannak emberek, akikre igazak az állításaid, legyen bármiféle kutatás is az alapja. De bizony jelentős számban vannak magukat öregedőnek érző huszonévesek. Nyilván, ha mindenkinél minden klafa lenne ebben a korban, akkor fel se merülne benne, hogy öregszik. Élete csúcsán érezné magát és nem Gyakorikérdéseken tenné fel hetente a kérdést, hogy más is öregnek érzi-e magát.

2019. júl. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Értem, tehát én nem jelenthetek ki semmi általános érvényűt az általam olvasottakra alapozva anélkül, hogy valaki bedobná a "nem vagyunk egyformák" kártyát, míg te idejöhetsz és megmondhatod, hogy 18-20 éves korban márpedig beindul az ember öregedésének a folyamata, mert hát magadon meg az ismerőseiden ilyesmit vettél észre. A saját érveidet is érvénytelenítheted ugyanazzal a logikával, amellyel az enyémeket próbálod.

Akik 24 évesen öregnek érzik magukat és kérdéseket írnak ki a témában, jellemzően nem azért teszik, mert már most felfedezni vélik magukon a szenilitás meg a reuma tüneteit, hanem mert félnek a megkomolyodástól és attól, hogy esetleg nem ott tartanak az életben, ahol az ő korukban "illene", de tudom, tudom, nem szabad általánosítanom, hiszen neked 23 évesen memóriazavaraid vannak.

2019. júl. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Az alapvető probléma ott van, hogy #7 írt valamit, amire én csak úgy válaszoltam tapasztalat megosztás céljából, hogy "ilyen is van", nem vitatkozva vagy totálisan tagadva, amit állít. Mire ő teljesen normálisan válaszolt. Erre te idejössz, kiragadsz mondatokat a kommentemből, hogy egyenként vitatkozhass velük és "viccesnek" tartod az elég elkeserítő tapasztalatomat, mert az nem ugyanaz, amit te valahol olvastál. Én nem tartom viccesnek a tiédet. Teljesen elhiszem, hogy rohadt jól vagy te is, meg a kutatásban résztvevő fiatalok nagyrésze is. Nem azzal van bajom, hogy te mit tapasztaltál, miket olvastál. Mindössze a lekezelő hangnemeddel volt problémám, amivel azt érezteted, hogy az én tapasztalatom vicces hülyeség, a tiéd viszont kész tény. És most szintén a saját tapasztalatodat mondod, hogy a felnövéstől és az esetleges elmaradásaik miatt félnek a huszonévesek, azért írnak ide, közben tagadva az én tapasztalatomat, miszerint a testi öregedés miatt. Eközben mindkettő igaz, tapasztalatok igazolják mindkét félről, tehát teljesen felesleges tagadni a másik érveit.
2019. júl. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Nem azt állítottam, hogy a világon nem létezik olyan ember, akin a húszas évei elején megjelennek a testi-szellemi amortizálódás jelei, csupán azt, hogy alapesetben nem ez a normális, függetlenül az esetleges egyéni különbözőségektől. Mint ahogyan egy 25 éves nőre sem azt mondanád, hogy "biztos csak későn érő típus", ha megtudnád, hogy még soha életében nem menstruált, hanem kivizsgálásra küldenéd (reményeim szerint); ugyanígy abban az esetben, ha klimaxos tünetekkel küzdene. Viccesnek azt találtam, hogy ezzel szemben te úgy írtál, mintha azok képeznék a ritka kivételt, akik 20 felett nem érzik magukat roncsnak egészségügyi szempontból. Ez nem ugyanaz, mintha kijelenteném, hogy hazudsz.

Azokat a mondatokat "ragadtam ki", amelyek az én megítélésem szerint összefoglalták a kommented lényegét.

2019. júl. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!