Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyire ciki, ha 23 évesen...

Mennyire ciki, ha 23 évesen (lány vagyok) semmi megtakarított pénzem nincs?

Figyelt kérdés

Szóval, nincs félretett pénzem. Volt 80 ezer ft-om anno,de azt be kellett adjam kaucióba. És nem tudok félretenni semmit, mert valamire mindig kell. Pl: új telefont kellett vegyek, és 40 ezer alatt nem találtam volna olyat, amire szükségem van. Most a laptopom is kezdi beadni az unalmast,annyira kellemetlen helyzet. Fél éve nem támogatnak anyagilag egyáltalán, amit nem bánok, a szüleim sem adtak annyi pénzt soha, amiből félre tehettem volna a jövőbeli tervekre, stb. Egyedül most lett olyan munkám, ami nem diákmunka,és kijövök belőle nagyjából egy hónapban.


A lakótársam meg szinte panaszkodik, hogy örökölt pár millát egy családtag halála után. Azt mondta, hogy de azért értékeli, mert másnak ennyije sincs. Ekkor mondtam neki, hogy nekem semmi félretett pénzem nincs, mert nem volt hogy, nem volt miből, és maximum a szüleim halála után örökölhetek bármit is.


Nem mindenki tehetös, sajnos. :/ De belegondoltam, hogy szinte minden barátnőm nagyon spórolós, és van legalább 100 ezer ft lekötött pénzük. Persze nem vagyunk egy anyagi helyzetből valók, és ők egyetem után is sokkal többet fognak keresni, mint én szinte valaha, és húznak ki külföldre, mint a vadlibák. XD


Én meg azt érzem, hogy szegény családból származó lányként párt találni is nagyon nehéz, szégyellem az egészet, hogy BA diplomával csóró vagyok (MA-n vagyok elsőéves). :(


Semmit se engedhetek meg magamnak jelenleg. A barátnőim meg nem olcsó hobbikat űznek a párjaikkal. Na nem mintha ezen múlna a szerelem, de a programokhoz pénz is kell. :( 500 ft-os belépős bulikba meg nem járok, mert végül is az is program és még olcsó is, mert 1500 ft-nál sosem költöttem még többet piára. XD



2019. ápr. 3. 22:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Az a helyzet, hogy totál megértelek, mert tényleg mindenhez pénz kell már szinte. Minden a pénzről szól.

De nem szabadna emiatt rosszul érezd magad, én azért, mert valaki szegény vagy nem szegény, de nem tud félretenni, sosem nézném le.

2019. ápr. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyetemre jársz, nem nagyon tudsz dolgozni. Így csoda, hogy egyáltalán el tudod tartani magad.
2019. ápr. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem az, nekem se volt semmim amíg tanultam, és a csoporttársaimnak se. Sőt, a nagy többség nem is dolgozott egyetem mellett, szóval csóróság volt.
2019. ápr. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem se 23 évesen se máskor nem gáz ahogy fogalmazol. Minden embernek más az életútja. Amiket írsz, abban már van némi kivetnivaló. Én nekem nem lenne szégyenérzetem amiatt, mert nem vet fel a zsé. Én mindíg elutazom vagy elszórakozom vagy eljátszom, mert engem ez tesz boldoggá, ilyen életet választottam. Most is annyi van, amennyivel kihúzom fizuig mert elmulatoztam. Pedig több mint egy 10-es van köztünk.
2019. ápr. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Amúgy sosem volt kapcsolatom és szűz vagyok.


Szeptember óta szobát bérelek, ezidáig sosem volt külön szobám, és egyszerűen képtelen lettem volna akár haza, akár koliba felvinni fiút, nem tartozik másra, ha vele akarok lenni, mindegy, hogy mit csinálunk épp. Illetve nem lennék képes első alkalommal a fiúnál elveszíteni a szüzességem, feszélyezne a gondolat, hogy nem otthon vagyok, és nincs semmi kontroll a kezemben. Lehet ez betegesnek tűnik, de nem tudnám elengedni magam.


Egyszerűen eljutottam arra a pontra, hogy az önálló felnőtt életemhez legalább egy külön szobát ki kellene bérelnem. Sokkal jobb így. Viszont így ugyanannyi pénzem marad "élni", mint amennyit anyuéktól kaptam anno, a többi elmegy lakbérre, de legalább nem ők fizetik és nem koliban vagyok. Szóval összességében ennek így kell lennie.

2019. ápr. 3. 22:41
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
23 évesen nekem sem volt. Ha összegyűjtöttem valamennyit, abból vettem is valamit.
2019. ápr. 3. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Nem "ciki", viszont ez okozhat gondot később, ha hirtelen valamihez nyúlnod kell. Ez sajnos kortól függetlenül bármikor megtörténhet. Egyetemistaként viszont sokat nem tudsz ez ellen tenni, főleg hogy albérletben élsz. Nagyon maximum olyasmin próbálhatsz meg spórolni, hogy heti egy nap kihagyod a vacsorát, nem iszol kávét, vásárlásnál keresed a leértékelt termékeket, stb. Ha havi 1,000 Ft-ot félre tudsz így tenni, már jutottál valamire.


A párkeresést pedig semmiképp ne kösd a pénzhez, főleg lányként. Egyrészt vannak ingyenes lehetőségek szórakozásra, párkapcsolati programokra, másrészt pedig van olyan srác, aki megért egy ilyen helyzetet is. Tény, hogy nehezebb ilyet találni, de nem lehetetlen. Ha meg egyszer véget ér ez a korszak, netán addig jut a dolog, hogy összeköltöztök, akkor meg tárgytalan lesz ez az egész.

2019. ápr. 4. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Nekem volt nyári munkákból 350 ezer megtakarított pénzem. De most sajnos semennyim sincs, mert szüleimnek szüksége volt nagyon a pénzre és odaadtam nekik. Úgyhogy most kezdődik előlről a gyűjtés.

Én is egyetemen vagyok. Igyekszem ösztöndíjat kapni. Az havi kb. 20 ezer forint. Az is több mint a semmi. Suli mellett dolgozni nem tudok, mert hát az órarend miért is ne lenne ilyen össze-vissza. Én nyáron szoktam még dolgozni. Július meg augusztus.


Szerintem vannak olyan fiúk, akik direkt nem pénzes lányt keresnek. Pl. nekem a barátom azt szokta mondani, hogy örül, hogy nincs sok pénzem, mert akkor kellemetlenül érezné magát mellettem. Hogy én mondjuk étterembe akarnék járni vagy drága ajándékokra vágynék meg drága kirándulásokra.így pedig szerinte is sokkal jobb. Hogy mindketten egyszerűek vagyunk. Elmegyünk három-négy havonta moziba. Meg vagy három négy havonta strandra is. Kajálni nem megyünk sehova. Eszünk a másiknál. Elmegyünk inkább sétalni és túrázni, mert az ingyen van. Egyikőnk se az a bulizós fajta. Úgyhogy oda se megyünk. Ő szereti, hogy nem sminkelek és nem költök kozmetikumokra. Mert szerinte így vagyok a legszebb.


Úgyhogy vannak ilyen fiúk. Mert fiúkból se mindenki gazdag. Szorítok hogy találj egy normális fiút.

És a késöbbiekre nézve nekem se lesz a diplomámmal nagy fizetésem... kb. 140-150 nettóm lesz. Bár ez lehet fog majd nőni nagyon laaassan évek alatt. De nem a fizetés a lényeg szerintem, hanem hogy szeressük, amit választottunk.



20L

2019. ápr. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Utolsó voltam 21L*
2019. ápr. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Sajnos nekem sem megy a spórolás, mindig közbejön valami, most épp noti kijelző csere 50k, megtakarítás kampec, előző hónapban anyumnál halt meg valami drága konyhai kütyü.

OFF: Vegyél használt üzleti laptopot pl: Lenovo thinkpad 14 col t430, t440 vagy 15,6 colos t530, t540. Kb. sosem mennek tönkre ha mégis, a javításuk viszonylag olcsó és egyszerű.

2019. ápr. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!