Kik a boldogabbak a mai világban, a nők vagy a férfiak?
Ha mindenképp választani kell, akkor a nőkre szavaznék, de inkább egyik sem.
Sokkal nagyobb a bizonytalanság és az elvárások, a férfiaknak nehéz betölteniük a rájuk rótt szerepet mint családfenntartó. A családalapitás is kitolódik emiatt, tehát a legszebb éveiket vesztegetik el a stressz miatt. Nehezebb a nőket és a csládot megtartaniuk.
A nők szabadabbak lettek, könnyebben kiléphetnek egy rossz kapcsolatból, de ezzel a stabilitás iránti vágyuk sérül, a gyerekek felneveléséhez ugyanis stabilitás kell (érzelmi és anyagi). És a gyereknevelés mellett már nekik is dolgozniuk kell, tehát rajtuk is nagyobb a teher.
Szerintem boldogabb és kiegyensúlyozottabb volt az, amikor a férfi még egyedül el tudta tartani a családját. De nyilván ez csak akkor igaz, ha mindketten jól választottak párt maguknak.
"gyakorlatilag bármit csinálhatnak, amihez kedvük van"
De bírom az ilyet. :D
Most abba ne menjünk bele, hogy kivívták-e a nők az egyenlőségüket, vagy van-e értelme még a feminizmusnak, de a világon senki nem csinálhatja azt, amihez kedve van, az angol királynőtől kezdve egy monakói milliárdosig senki.
Szerintem, ha mindenképpen választani kell, akkor a férfiak, de inkább egyik sem. :)
„Sokkal nagyobb a bizonytalanság és az elvárások, a férfiaknak nehéz betölteniük a rájuk rótt szerepet mint családfenntartó. A családalapitás is kitolódik emiatt, tehát a legszebb éveiket vesztegetik el a stressz miatt. Nehezebb a nőket és a csládot megtartaniuk.”
Ezek nem a nők számára kivívott jogoknak köszönhető változások szerintem, hanem sokkal inkább egyéb társadalmi változásoknak (a népességnövekedésnek, a „fogyasztói társadalmak” kialakulásának, a globalizációnak, a kapitalizmusnak stb.), a megnövekedett igényeknek.
Egy példa, mire gondolok (nyilván általánosítok, lesznek, akikre ez nem igaz): fejvadász barátnőm meséli, hogy a munkaerőpiacra most kikerülő fiatalok elég nehezen találnak állást, mivel olyan magas igényekkel indítanak, ami irreális. Nem csoda, hiszen valószínűleg az van, hogy olyan világképben nőttek fel, ahol VVZüzü meg tud élni fenékmutogatásból, ahol nap mint nap ontja a sztárocskákat a net (most az érdemtelen celebekre gondolok, mert persze egy-egy youtuber befutása mögött lehet igen kemény munka is, de ezt sokan nem látják), ezért azt gondolják, ők sem fognak alulról felkapaszkodni (ahogy akár csak 20-30 évvel ezelőtti fiatal társaik tették), hanem rögtön követelik a tutit. Ne értsetek félre, teljesen megértem a logikát ebben, ahogy azzal is tisztában vagyok, hogy mennyiből lehet ma hazánkban megélni normálisan (amihez azért a céges kocsi, mint követelmény nem alap), és nem gondolom, hogy a mai fiatalok mások, mint bármikor az emberiség történelme alatt. Csak épp másra vágynak, és másképp kívánják azt elérni, mint elődeik – és semmi vajmi kevés köze van a női egyenjogúsághoz.
„A nők szabadabbak lettek, könnyebben kiléphetnek egy rossz kapcsolatból, de ezzel a stabilitás iránti vágyuk sérül…”
Az, hogy könnyebben kilépnek, jó dolog, és szerintem nem sérült a stabilitás iránti vágyuk a nőknek. Ha régen csupán azért voltak holtomiglan-holtodiglan kapcsolatok, mert a nőknek szó nélkül el kellett viselniük a férjük szadizását, akkor inkább ne legyenek ilyen kapcsolatok. Nőként én úgy látom inkább, hogy épp a férfiak azok, akik be sem lépnek a kapcsolatokba (vagy gyorsan lecserélik az öregedő feleséget), töketlenkednem, nem kötelezik el magukat.
„És a gyereknevelés mellett már nekik is dolgozniuk kell, tehát rajtuk is nagyobb a teher.”
Na igen, ez az, ami az egyenjogúságnak „köszönhető”. Mert sajnos itt a férfiaknak is kéne változtatniuk, hiszen amint a nő is dolgozik, rögtön nem mondhatjuk, hogy az övé a gyereknevelés (háztartás) felelőssége, ezek közös ügyek, amelyekből a férfiaknak is ki kellene venniük a részüket. Nyilván nem a szülésre gondolok. :)
És pont ez az, ami miatt szerintem a nőknek nehezebb lett, mert vergődnek a legyek jó nő és jó anya és jó munkaerő háromszögében.
„Szerintem boldogabb és kiegyensúlyozottabb volt az, amikor a férfi még egyedül el tudta tartani a családját.”
Mikor voltak ilyen idők? Ez szeirntem mindig is a gazdagabb néprétegeknél volt csak opció. Amikor (lásd 2. hsz.) napszámba mentek és 10-15 gyerek volt, akkor a gyerekek is amint lehetett dolgozni kezdtek, a nők pedig szintén dolgoztak (gyereket magukra kötve pl.).
Közvélemény kutatás,ha a legpontosabb választ meg akarod tudni,viszont azok rontanák el ezt,akik hazudnak,hogy "jól vagyok" , azok a tumblr pcsák,vagy csak ugy simán a minden rendbent mondó emberek..
Bár a nőknek is kevesebbet kéne panaszkodni,meg leirni a férfiakat,mert azért ők se semmik,és tudnak produkálni dolgokat rendesen...
Olvastam egy tanulmányban ( [link] hogy az 1970-es évekig a nők minden tekintetben boldogabbak voltak a férfiaknál, ám onnantól kezdve folyamatosan csökkent a boldogságuk egészen odáig, hogy most már boldogtalanabbak a férfiaknál. Ugyanakkor a férfiak is boldogtalanabbak lettek, de a nőkhöz képest még mindig jobb helyzetben vannak. Vagyis tulajdonképpen ez a fene nagy feminizmus nem tette boldogabbá a nőket, hanem épp ellenkezőleg. Talán ezért lehet az, hogy a élharcos feministák egyre elkeseredettebben és agresszívabban küzdenek, de miért is? Szerintem ők se nagyon tudják, miközben egyre boldogtalanabbak és keserűbbek, mert talán érzik, hogy valamit nagyon elcs.sztek...
Amúgy manapság tényleg szinte mindent megtehetnek a nők (persze a férfiak is mindaddig, amíg nem írják alá azt a bizonyos szerződést a nőkkel, mert onnantól kezdve a vesztes oldalra kerültek), csak az a kérdés, hogy milyen útra lépnek. Ha akar, a nő lehet családanya, de lehet űrhajós, mérnök vagy MMA-harcos is, tényleg csak rajta múlik. A nőknél (lányoknál) nagyjából tizenkét éves korban dől el, hogy életük aranyéveiben netán faroklovaglásból akarnak megélni (utána meg abból, amit addig összelovagoltak), esetleg valami pseudo-hasznos tevékenységből (ilyen mondjuk a HR-es), vagy valami tényleg komoly karrierből (ilyenből nők esetében elég kevés van, ne legyenek illúzióink). De úgy látszik ez a hatalmas választási szabadság mégsem jó a nőknek, mert teljesen eltéríti őket az alapvető biológiai szerepüktől, nevezetesen a gyerekneveléstől és a családi fészek megteremtésétől és menedzselésétől. Hiába no, a természetet, a genetikát nem lehet így legyőzni, bármennyire is szeretné az ostoba baloldali politika...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!