Milyen az egyetem?
Sorry: Megpróbálom röviden. Talán amit a legkevésbé sem értek az a kreditrendszer. Mit jelent az, hogy kredit? Én úgy tudom, hogy xy tantárgy felvételéhez kell xy darab kredit. Meg az, hogy egy ZH lerakásához minimum xy kreditet kell elérni? De mi az a kredit? A hallgatott órák száma? Vagy a dolgozatokból álló pontok mennyisége? Pl ezt írja a honlap: "Az oklevél megszerzéséhez 180 kredit szükséges." Vagy van ilyen is: "A BA képzés 50 kredit értékű specializációi" Meg egyáltalán mi a BA? A mesterképzés, ha felvételt nyersz még 4 félévre a 6 alapfélév után?
Másrészt: Mit jelentenek a kiegészítő tárgyak/felvett tárgyak/közismereti tárgyak? (Már ha van ezek között különbség.): "A szakmai képzést a történettudomány segéd- és rokontudományaiba való bevezető kurzusok egészítik ki (bevezetés a történettudományba, történeti földrajz, néprajz, régészet, művészettörténet, művelődéstörténet, levéltár, muzeológia, művelődéstörténet)." PL ez alapján az idézet alapján az itt említettek melyik kategóriába sorolhatóak, mert nem fogalmaz egyértelműen.
Na a másik csodálatos dolog pedig a neptun. Van felhasználónevem és be is tudok jelentkezni, ellenben nem tudok semmit sem csinálni. Szinte. Nem tudom összeállítani az órarendemet, nem tudok felvenni tárgyat, ami így augusztus 19.-én tök oké, de semmi nincs ott, hogy egyáltalán milyen lehetőségeim vannak.
Lesz elvileg tájékoztató a beiratkozáskor, de szkeptikus vagyok, mert a HÖK leszar, amúgy meg senki sem tud semmit
Minden tantárgyadnak van egy kredit èrtèke. Nem egyforma pl. Matek- 3 kredit, irodalom 2.kredit stb. Úgy kell felvenni a tárgyakat hogy meglegyen a szemeszterre (Fèlèv) javasolt/előírt kreditszàm.
A BA az alapszak (3èv) Az MA a mesterszak ami a BA utàn vègezhető el
Szia!
Ahogy az első is írta, minden tárgynak megvan a kreditértéke, ami - legalábbis az én képzésemen - lehet 3, 4, vagy 5 kredit. Minden félévre megvan, hogy az adott szakon hány kreditet ajánlanak teljesítésre, tehát lehet pl. 30 kredit.
Minden szaknak megvan a mintatanterve, amelyben benne vannak a szakon teljesíthető tárgyak és, hogy melyik félévben ajánlják a teljesítését, hány kreditet ér, minek számít (kötelező, szab.váll., stb.), kell-e előképzettség, van-e ráépülés.
Tárgyfelvételkor érdemes figyelembe venni, hogy a mintatanterv mit ajánl, mert az úgy van összerakva, hogy a pl. 3 éves képzést, akkor tényleg el tudd végezni 3 év alatt.
BA=alapképzés, általában 3 év= 6 félév, de természetesen szakonként lehetnek eltérések.
MA=mesterképzés, általában 2 év= 4 félév.
És vannak természetesen az osztatlan képzések, amiknél mondjuk egyben járod le az 5 évet.
A második idézeted alapján ("A szakmai képzést a történettudomány segéd- és rokontudományaiba való bevezető kurzusok egészítik ki (bevezetés a történettudományba, történeti földrajz, néprajz, régészet, művészettörténet, művelődéstörténet, levéltár, muzeológia, művelődéstörténet).") amiket itt felsoroltál mindegyik szakmai tárgy a történelem BA-képzésen.
A bevezetés a történettudományba úgy emlékszem alapozó tárgy volt, a történeti földrajz egy segédtudomány, de külön tárgyként tanítják. (Segédtudományból még a kormányzattörténet van külön általában, a többit egy tárgy keretében veszitek végig + lesz egy rakat kötelező/ajánlott irodalom). Régészet-levéltár-muzeológia-néprajz-művészettörténet, amennyiben nem ez az alapszakod, akkor egy-egy kurzus keretében az alapokkal ismertetnek meg általában mindből. A művelődéstörténet az ami hosszabb időszakot ölel fel, nekünk inkább az 1500 utána művelődéstörténetet tanították.
Neptunon egyenlőre nincs is nagyon dolgod. Beléptél egyszer, megváltoztattad a jelszót és pont. Esetleg ellenőrizheted az adataid, illetve azt kell megnézned, hogy tandíjat, gólyatábori díjat, diákigazolvány árát, stb. kiírták-e már. Tárgyfelvétel még nincs, 21-től nézd inkább - nekünk legalábbis elsőévesként aug. 20. után volt a tárgyfelvétel.
Beiratkozáskor biztos, hogy lesz tájékoztató, ott lesznek a HÖK-ösök, adminisztrátorok, tanszéki előadód, szóval sokan, akiktől segítséget tudsz kérni. A HÖK-ösök most valószínűleg a gólyatáborotokat szervezik, hogy minden simán menjen. És ne aggódj, beiratkozáskor úgyis mindent elmondanak.
Ui.: Nem dolgozatot írsz, hanem ZH-t, meg persze az sem mindegy, hogy évközi jegyes vagy vizsgás a tárgy, ha évközi jegyes, akkor milyen formában kéri az oktató, stb.
Ha megírod, milyen szakon kezdesz pontosan, lehet többet tudunk segíteni.
Köszönöm a válaszokat.
2, Történelem ANA
Kemény, hogy ennyire alapokkal nem vagy tisztában :D
Miért nem beszélsz a leendő csoporttársakkal?
Várd meg a beíratkozást, aztán majd megtudsz mindent.
2. vagyok, köszönöm a választ.
Ez esetben hatványozottan igaz, amit írtam. Csak att tudom javasolni, higy várd meg a beiratkozást, ott mindent elmondanak, valamint böngészd az egyetem honlapját, onnan is sok mindent megtudhatsz.
Közben eszembe jutott, hogy már biztos van a facebookon gólyacsoport és valószínűleg szakos csoport is, keresd meg őket és lépj be. Megismerheted a leendő csoporttársaidat is, infókat kaphatsz és biztos, hogy szívesen segítenek is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!