Miért erőltetik annyira az alkoholt? Miért büszkeség inni?
10: Igen, csak az a baj, hogy az család- és ismerősi körfüggő, hogy mi a többség számodra.
Az én környezetemben senki nem iszik, úgyhogy 100%-os többségben vannak, akik nem isznak, nekem pont az ivós ember az, aki azt közvetíti, hogy nem tudja elfogadni a társadalmi normákat. Na, akkor most?
Szerinted ez egy lemeccselendő dolog, és érték hasonulni olyanhoz, ami nem a tied?
Szerintem semmiképp nem tekinthető kulturáltnak valakit valamire kényszeríteni, vagy valamit elvárni tőle.
Egy olyan közegben, ahol elvárnak tőlem bármit, amit én nem akarok megtenni, nem fogok megfordulni, ilyen egyszerű. Veszem a kabátom és megyek.
"Mivel te kilógsz a sorból és görcsösen ragaszkodsz ahhoz,hogy már pedig te nem"
És akkor a cukorbeteg és fogyókúrázó és gluténérzékeny és lisztérzékeny és laktózérzékeny emberekről, akik visszautasítják a tortaevést a szülinapon, ugyancsak negatív véleménnyel vagy?
Ez nem őket minősíti, hanem téged. Valaki így viselkedne a lakásomban, ki lenne dobva.
És én arról is negatív véleménnyel vagyok, aki nem azért eszik meg egy szelet tortát, mert kívánja, hanem mert szokás....
"Vannak allergiák és emésztési tipusok, mindenkinek a szervezete máshogy működik."
Hát azért nem egészen máshogy működik mindenkinek a szervezete két deci bortól vagy egy pohár pezsgőtől. Ez elég erőltetett érv, másrészt nem is beszél itt senki allergiáról, honnan szeded ezeket?
"Van, akit a tej megfosat, azt sem érted, miért lázadozik az ellen, hogy megigyon egy kakaót? "
Miért ne érteném, azt mondod a laktózérzékenység ugyanaz, mint ha valaki dacból, lázadó kivagyiságból nem akar koccintani a többiekkel, mert őt nem lehet "elnyomni".
"Vagy egyszerűen szörnyű számára az íze."
Na és hányan képesek koccintani valamivel, pedig nekik sem az a finom íz, amit egész nap kortyolgatnának? Ha azért marad ki valaki egy fontos társadalmi szokásból, mert "rossz az íze", akkor ne csodálkozzon, hogy elrontja a többiek jókedvét a nyavajgásával.
"Nagy tahóság olyant erőltetni valakire, amit ő nem akar, bizonyos esetekben a törvény is bünteti."
Mik azok a bizonyos esetek, mikor az ilyen erőltetést bünteti a törvény?
"Az én környezetemben senki nem iszik, úgyhogy 100%-os többségben vannak, akik nem isznak, nekem pont az ivós ember az, aki azt közvetíti, hogy nem tudja elfogadni a társadalmi normákat. Na, akkor most? "
Nyilván nem igaz, hogy a környezetedben senki nem iszik, mivel az ember környezete elég sok emberből áll, és nem tudod őket ilyen szinten leellenőrizni, hogy éppen melyik ivott két korty alkoholt valamikor.
Másrészt a társadalmi normákat sosem a te szűk baráti, családi köröd szokásai jelentik, hanem, hogy a társadalom többsége mit tart normálisnak, szokásosnak. Márpedig ha az ember nem szellemi fogyatékos, látja a hétköznapokban, hogy az emberek többsége szívesen koccint vagy iszik kisebb mennyiségű alkoholt alkalomadtán, az is aki nem bírja az alkoholt, mert annyi nem okoz tudatváltozást.
Látom nektek gondotok van a szövegértéssel.
A tortaevést csak példának írtam a bevett szokásokhoz.Ha valaki egészségügyi okokból nem tud tortát,húst,kenyeret,alkoholt fogyasztani,arra nyilván nem erőlteti rá senki,de ez itt nem áll fent,a kérdező egy szóval se említette,hogy ezért nem iszik.
#11
"Igen, csak az a baj, hogy az család- és ismerősi körfüggő, hogy mi a többség számodra"
A többséget a társadalomra értettem,tény,hogy a többség iszik összejövetelekkor.Az,hogy a te családodban,ismeretségi körödben ez nem így van itt most nem igen lényeges,mert a úgy tűnik a kérdező ismeretségében az alkoholfogyasztás nagyon is szokás.
A ráerőltetés dolgot meg nem tudom honnan szedtétek, én mondtam is,hogy azzal nincs igazából gond ha a kérdező nem akar inni,és én egy szóval se említettem,hogy bárkire ezt rá kéne erőltetni.
De azon nincs mit meglepődni,ha az ember nem iszik de olyanokkal jár össze akik igen akkor azok győzködik majd,hogy ő is igyon.
",tény,hogy a többség iszik összejövetelekkor.2
Pont ezt mondom, hogy szerintem és a környezem szerint is az a tény, hogy a többség nem iszik összejövetelekkor.
És azt tartjuk devianciának és különcködésnek, ha valaki igen.
Mindemellett ez nem lemeccselendő dolog, hogy mi a tény, mert attól függetlenül, hogy a 2 viselkedési forma közül melyik a többségi, az elsődleges az, hogy tiszteletben tartsuk mindenkinek a SAJÁT szokását és kívánalmait. Nem szükséges indokolni, hogy valaki miért nem iszik, de szükséges tiszteletben tartani, majd adunk a kezébe vizespoharat, azzal is tud koccintani.
Ha valakinek ez gond feldolgozni, azt én kidobom a lakásból, nálam nincsenek ilyen alakok, és nem kívánom az ismerősi körömbe.
"Ha azért marad ki valaki egy fontos társadalmi szokásból, mert "rossz az íze", akkor ne csodálkozzon, hogy elrontja a többiek jókedvét a nyavajgásával. "
Az az ember, akinek attól lesz rossz kedve, hogy valaki, aki nem ő maga, nem bort, hanem vizet ivott a koccintásnál vagy teát, az mentálisan súlyos beteg, ami nem csak ebben fog megnyilvánulni, hanem minden másban is másokra hárítja a felelősséget a saját hangulatai okozójaként. Ez elfogadhatatlan viselkedés az egészséges emberek számára.
Ha te hajlandó vagy ilyenekhez idomulni, sőt másokat is erre buzdítani, akkor súlyosan kodependens vagy.
Na, be is linkelem, mert tökéletesen magyarázza az italozás erőltetését és az annak való behódolás okát is:
"a másiktól teszi függővé önértékelését, véleményét, hangulatát vagy tetteit. Nem érzékeli a határt önmaga és a másik között, könnyen befolyásolható, ugyanakkor akaratos és manipulatív, kapcsolataiból hiányzik a kölcsönös szabadság biztosítása és az önállóság."
" úgy viselkedik, mintha boldogulása tőle függne és sértettnek, csalódottnak, becsapottnak érzi magát, mert a másik fél nem úgy viselkedik, ahogyan szerinte kellene. Másként megfogalmazva, kívülre helyezi a kontrollpontot, nem önmaga, hanem mások, és a körülmények által határozza meg magát.
Mivel másra akarja áttolni a felelősséget, fontos számára, hogy a kapcsolat megmaradjon. Ebből megfelelési kényszer ered, amely miatt a társfüggő személy könnyen befolyásolható, manipulálható lehet, a másokkal szemben támasztott elvárásai miatt pedig ő maga is követelőző és manipulatív. A két véglet hullámokban válthatja egymást"
"másoktól függ, úgy érzi nem tud kapcsolatai nélkül létezni, ezért mindent megtesz azért, hogy kapcsolatai fennmaradjanak, pl. olyan kapcsolatból sem lép ki, ami egyértelműen romboló. A társfüggő személy tehát igyekszik érzelmeit elfojtani, véleményét a partnerééhez igazítani, az ő elvárásainak megfelelően viselkedni és cselekedni. Ezzel próbálja biztosítani azt, hogy társa ne lépjen ki a kapcsolatból. A megfelelési kényszer miatt azt sem fejezi ki nyíltan, hogy mire van szüksége."
"A mai kor embere számára azonban a társfüggő gondolkodás- és viselkedésminták olyannyira természetesek és maguktól értetődőek, hogy általában fel sem ismeri a problémát. Sőt, nem ritkán a kapcsolatokról alkotott idealisztikus elképzelésekre hivatkozva igazolja társfüggő tüneteit, vagy kényszeríti ki a társfüggő minták érvényesülését, mondván: „Ha szeretsz, megteszed…”, „Ha így gondolkozol, akkor nem is szeretsz!”"
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!