Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mitévő legyek, ha a szüleim...

Totemi1324 kérdése:

Mitévő legyek, ha a szüleim nem szeretik Nessajt?

Figyelt kérdés

Nessaj a kedvenc videósom, és előszeretettel nézem őt. Azonban a szüleim ezt nem nagyon látják szívesen. Igaz, hogy nem tiltanak el tőle, de akárhányszor meglátják, elkezdik szidni. Én legtöbb esetben nem szoktam ezzel törődni, de úgy vélem, ideje lassan ellen tartanom egy pár érvvel. Mivel sajnos túl hülye vagyok az érveléshez, szeretnék segítséget kérni. Egy pár meggyőző érvre lenne szükségem a következő vádakkal kapcsolatban:


1. Nessaj egy olyan ember, aki FIFA-t játszik a Manchester Uniteddel, de ő maga egy pár méterre se tudná elrúgni a labdát.

2. Nessaj rasszista, mert négereket szid a videóiban.

3. Az ilyen embereknek semmi képzettségük nincs, csak annyit tudnak, hogy idiótán ordibálnak az interneten.


Előre is köszönöm a válaszokat!



2017. dec. 1. 21:40
 1/10 anonim ***** válasza:
43%
Hát ha van, ha nincs képzettsége akkor is jobban keres, mint a szüleid együttvéve :D Nyugodtan dörgöld az orruk alá. Irigyek, Nessaj szereti amit csinál amivel pénzt is keres ők meg gondolom nem kedvelik a saját munkájukat.
2017. dec. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Bihar Valatonon ***** válasza:
9%
Ezt a többet keres dolgot max azok hozzák fel akiknek nincs igazi érvük ez az ember mindegy hol meg miben játszik egy nulla iqjú gyökér...szal igazuk van a szüleidnek, ha tetszik ha nem :)
2017. dec. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
34%
A szüleid pártján állok. A keresztlányom (10) múltkor mutatta ezt a Nessaj majmot, azt hittem lerúgom a monitort. Ne egy ilyen alpári paraszt legyen már a példaképed! Ott vannak a színészek, zenészek, ha már rajongani akarsz valakiért. Nem érdekel, hogy ez a bu...senkiházi melyik focicsapatnak szurkol, de a káromkodás, ordibálás, bugyuta stílus alapból 10 év szénbányát érdemelne.
2017. dec. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%

Nessajtól csak kevés videót láttam, de nekem pozitív a benyomásom róla.

28L

Mondd el nekik, hogy te miért szereted, ha eddig nem tetted, ennyi. Többet úgyse tehetsz.

2017. dec. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
91%

Nessajnak közgazdász képzettsége van.

Gyakran csinál sport videókat, ahol különböző sportokat mutat be.

Hmmm érdekes. Ezek szerint bárki aki pl CoD ot vagy CS-t tol az a valóságában sem tud a fegyverekkel bánni. Milyen igaz!! ÉS? Hol itt a probléma? Nem mindenki lehet jó mindenben... Különben is, neki van minimális labda érzéke, szokott focizni is! Van is egy videója, vagy vki másnál, a de a lényeg hogy egy csomó (kisebb) youtube os nyomatott kis pályán focimeccset. Csak úgy egymásnak, semmi rendezvény vagy valami. Szóval ja bele tud rúgni a labdába. Nessaj nem rasszista. Csinált a gyak. kérdésekről is videót, és feljött a kérdés, hogy rasszista e, mert zsidózott. Tessék ősöknek megmutatni azt a videót és látják hogy nem az


Az előttem kommentelőnek meg annyit. Nessaj nem 10 éveseknek gyárt tartalmat. Arra ott van a Minimax. A szülőnek csak simán nem kéne engedni, mert a gyereknek valószínűleg nem úgy jön át mint egy tinédzsernek vagy egy felnőttnek. De ma már majdnem minden gyereknek van telója/ tablettje szóval nem értem miért akadunk ki, hogy használja is. Eleve nem kell neki adni.

2017. dec. 2. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
71%

Nézzed és ne foglalkozz velük; majd abbahagyják, vagy megunják, de ha nem, akkoris, engedd el a füled mellett, és akkor az olyan lesz, mintha abbahagyták volna, és a végén pedig tényleg abbahagyják:D Remélhetőleg:) Na jó, még ezt leírom, nekem a mamám a nemtom hanyas X-faktor alatt, mikor kint az ebédlőben együtt néztük, akkor azalatt folyton ezeket hajtogatta, ezt két külön emberre felváltva, hogy "Jaj de utálom ezt a kiscsajt" meg "Jaj de ronda ez az XY" és amúgy zavart engem is, azt hiszem, ezeket minden adásnál mondta a mamám. Amúgy tök cuki volt az a lány is, meg az is , akire mondta, hogy de ronda, szerintem ő tök szép. Nem tudom, hogy mondtam-e a mamámnak, hogy fejezze már be, de meg lehet szokni. Erről meg eszembe jut egy videó, Kakashi és Petike vannak benne, beszélgetnek, és akkor mondja az egyik, hogy " A sggberúgást is meg lehet szokni, nem?" Na ,ezt már tényleg csak ide beszúrom. :) Szóval engedd el a füled mellett, aztán egyszercsak, amikor mégiscsak oda figyelsz egy idő elteltével, akkor azt fogod észrevenni, hogy tényleg abba is hagyták. Amúgy tényleg, nálam is volt, hogy egy ideig próbáltam, hogy nem engedtem fölhúzni magam a családom által, és akkor nem is b**tattak azalatt az idő alatt, amíg nem figyeltem rájuk, de ehhez hatalmas tudatosságot kell koncentrálva fenntartani, úgyhogy belefáradtam, elegem lett, hogy mindig fenntartsam, de amikor csinálom, hogy tudatos vagyok, akkor mindenképpen működik; és már nem is próbáltak felhúzni, amikor azt mondtam, hogy Jóvan akkor nem hagyom magam felhúzni, egy idő után már a piszkálódások is abbamaradtak, mert azok is szoktak lenni. Szóval

valaki más számodra idegesítő tevékenysége -> ignorálod, hogy fel akarnak húzni és nem veszed fel a balhét, a kesztyűt, meghallgatod az üvöltéseket, de nem tulajdonítasz neki jelentőséget -> békés leszel -> egy idő után már békés lelkiállapotodban azt veszed észre, hogy fullra teljesen abba is hagyták a kötekedést.

És állítólag minden csak addig zavar, és addig van jelen, amíg te figyelmet tulajdonítasz neki. És utána elveszti az értelmét. Pl ha újra és újra elkaparsz egy sebet, egy szúnyogcsípést, az nem gyógyul be. Vagy pl addig van hideg, amíg figyelsz rá. A te világodban csak az létezik, aminek te figyelmet tulajdonítasz. Ami rossz, azt zárd ki, próbáld meg. Ott lenni ott van, de nem számít, nem fontos. Mosolyogva fogadd el, hogy "ez van"; adott esetben lehet egy olyan tény is, ami ellen nem tudsz mit tenni; akkor ne rugózz rajta, hanem ne foglalkozz vele, felejtsd el; ne szentelj neki figyelmet; helyette annyi szép dolog van, amivel foglalkozhatsz, pl valaki mondta, hogy ott egy kupac kaki, de ha 180fokos fordulatot teszel, akkor ott pedig nyílik egy rózsa. Másvalaki mondta, hogy az életedben, a te életedben temagadnak kell legyél a főszereplő, hogyha ezt úgy érzed, most máshogy van, ideje lehet változtatni. Ne hagyd, hogy ők a Nessaj iránt generált ellenszenvük álltal eluralják az életedet. Amúgy is, teszerinted Nessaj jófej, akkor mit számít vele kapcsolatban egy olyan embernek a véleménye, aki őt nem is ismeri. Akkor miért veszed figyelembe, hogy ő ítélkezik valaki felett, akit te szeretsz, miközben valszeg nem is ismeri. Én is szeretem Nessajt.

2017. dec. 2. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Bihar Valatonon ***** válasza:
5%
Ennyi idióta tanácsot adni, ahhoz hogy egy szerencsétlen gyerek elehiggye hogy egy nyomorult foci celeb igazából egy hasznos zseni.....megérett a világ a pusztulásra :DDD
2017. dec. 3. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem erre a legjobb mondat:


"Rendben van, elfogadom, hogy így gondoljátok. Én máshogy, úgyhogy kérlek, ne szidjátok már minden alkalommal."


Próbáld ki.

2017. dec. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Igazából nem számítottam ennyire :) Látom, egy kisebb diszkusszió is kialakult a válaszolók között, ami teljesen rendben is van, hisz mindenki azt gondol egy emberről, amit gondol. Nyílván a kérdéssel is provokáltam, hogy az ellenpárt megjelenjen. Alapból csak annyi lenne ehhez a mondanivalóm, hogy már régóta követem Nessajt, és szerintem nem rossz példakép (Tudnék felsorolni sokkal rosszabbakat is). Aki nem csak 1-2 videóját látta és jobban ismeri, az tudja, hogy egy teljesen korrekt személyiség és a tartalmának 80%-a vicc, éppen azért, mert ez a mai közönségnek az igénye. Itt elérkeztünk az "előítéletek" témához, de erről majd később. És igaza van a válaszolónak, aki azt írta, hogy Nessajt nem a 10 éveseknek kell néznie. Az effajta tartalomgyártók az idősebb, értelmesebb korosztályt szeretné szórakoztatni, akik fel tudják ismerni a videói mögött lévő indokokat. Szóval csak annyit, hogy amennyiben ki akarjuk fejteni véleményünket, kicsivel több utánajárással kéne tennünk azt, ami többől áll, hogy láttunk egy pár képkockát a tartalmából.

Még egyszer köszönöm a válaszokat!

2017. dec. 5. 21:25
 10/10 A kérdező kommentje:
És, amit még elfelejtettem hozzátenni, az az, hogy itt nem arról van szó, hogy tudom elviselni a negatív hozzáállást/kritikát. Bárkinek a véleményét képes vagyok elfogadni, ha az illető korrekten és érvekkel alátámasztva teszi közzé azt. Itt személy szerint Bihar Valatonon-hoz szólok. Ha valakinek az idézőjeles "véleménye" csupán annyiból áll, hogy saját szavaival kifejezi, hogy mennyire szar az illető é egy minősíthető érvet sem tud felhozni, akkor azt sajnos nem tudom elfogadni. A legutóbbi válaszod egy tökéletes példa rá. Ezzel el is érkeztünk az előbb felhozott "utánajárás" ponthoz, mivel válaszodban beállítasz valakit "nyomorult gyerek"-nek, holott nem is ismered őt és még a tényleges korával se vagy tisztában. Továbbá sosem állítottam, hogy Nessaj egy "hasznos zseni", van egy kis külömbség a rajongás és az istenítés között. Csupán felhívtam rá a figyelmet, hogy egy személyről nem egy pár itt-ott felkapott féligaz részlet alapján kell véleményt nyílvánítani. Ezennel megkérem a jövendő válaszolókat, bármely oldalon is állnak, arra, hogy a fentiek figyelembe vételével tegyék közzé mondandójukat. Elvégre ez egy érveléses viták fojtatására létrehozott közhely, nem azért írtam ki a kérdést, hogy az egyik fél lehülyézze a másikat.
2017. dec. 6. 15:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!