Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim Miért a tesómat...

A szüleim Miért a tesómat szeretik jobban?

Figyelt kérdés
Én csinálhatok akármit, akár fejre is állhatok, még is egy szemétnek tartanak. Azt mondják hogy a tesóm sokkal jobb szívűbb mint én. Ezt nem értem mire mondják, mert amúgy nem vagyok rossz ember pedig. Csak nem tetszik nekik szerintem, hogy nekem van saját véleményem, a tesómat már kisebb korában is jobban lehetett befolyásolni. Neki fizették a továbbtanulását is, nekem azt mondták hogy semmi értelme belefognom. Régen leszoktak a cigiről, most valamiért újra rákaptak. Ha szólok nekik hogy nem kellene cigizniük, mert egészségtelen és tök büdösek tőle, akkor még én vagyok a szemét, mert hogy merek nekik szólni, csak idegesítem őket. A tesóm viszont jó, mert velük együtt cigizik. Tudom, hogy felnőttek, ahogy én is, de engem tényleg csak a jóindulat vezérel.
2017. jún. 27. 12:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Pont azért amit leírtál. A tesód mindenre bólogat, nem szegül ellen nekik, hanem alkalmazkodik vagy aláveti magát a többségi véleménynek így nincs konfliktus.

Nálunk is ugyanezért szeretik jobban a tesómat, mert ő mindig hízeleg és teszi a szépet, közben a hátuk mögött mást mond.

Én meg vállalom az eltérő véleményem és ezért nem kívánatos személy leszek.

Hát inkább ez mint hogy bólogatós kutya legyek.

2017. jún. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ugyanez van, és ugyanebből az okból. Az öcsém mindig "szülőtisztelő", könnyen kezelhető, anyuka kedvence volt, soha nem mondott ellent, és most sem mond. Én meg az ellentéte, volt - és van - véleményem, nem vagyok hajlandó anyám életét élni a sajátom helyett és ez nem tetszik neki. Sokszor került már szóba a dolog, hevesen tagadja, hogy az öcsémet jobban szeretné, de hát a tények azok makacs dolgok. Mindig az jár az eszében, hogy az öcsémet hogyan lehetne segíteni, meg hogy neki milyen nehéz, meg mennyit segít neki. Az sosem jut eszében, hogy nekem segítsen - mondjuk nincs is rá szükségem, csak szarul esik a kivételezés - az, hogy megszakadok a melóban, az nem számít, sőt, az baj, mert nem körülötte ugrálok. Évekig én segítettem neki, az mostanra el van felejtve, viszont naponta hallgatom, hogy az öcsém szegény mennyit jár át hozzá a munka meg a család mellett. Én a hosszú évek alatt sosem hallottam ugyanezt... És ennek sajnos tényleg az az oka, hogy az öcsém világéletében azt mondta, amit anyánk hallani akart, bólogatott, hízelgett, én meg nem. Ez már nem fog változni sosem, én az ötvenhez közelítek, az öcsém is jócskán negyven felett van, de akkor is ő a sztár a mai napig. Odáig jutottunk, hogy nemrég szóba került, hogy akkor anyám rá fogja hagyna öcsémre a lakást, mert az elmúlt EGY évben többet segített neki mint én, (nem anyagilag) és hát megérdemli, meg ugye nem lehet tudni, hogy meddig kell még segíteni, és hát az öcsém felvetette, hogy ha ő többet segít, akkor az övé legyen minden. Előtte kb. négy évig mindent én csináltam, akkor még az volt anyám álláspontja, hogy minden igazságosan elfelezve lesz majd. Érdekes módon én nem pattogtam, hogy évekig minden szarral engem talált meg, nem mondtam akkoriban, hogy akkor minden az enyém legyen, pedig én sem tudhattam, hogy meddig kell még segíteni. A munkám miatt most öcsém segít többet, most azonnal úgy áll a dolog, hogy hát ő megérdemli... Félre ne értsetek, teszek a pénzre, csak rosszul esik, hogy minden gondolata akörül forog, hogy az öcsém mennyire szuper, mennyire aranyos, mennyire segíteni kéne, én meg bármit teszek, csak fanyalog, kevesli és alapvetően magától értetődőnek tartaná, hogy ugrálok neki.
2017. jún. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha első szülőtt akkor általában az első szülött gyereket szeretik jobban.

Igazából még az is lehet az oka hogy a tesód mindent megcsinál úgy ahogy kérik a szüleid és vele nincs úgy veszekedve...

De ha te is megcsinálod amit kérnek és ha valami konfliktus van és nem szemtelenkedsz és normálisan megcsinálod amit kérnek akkor ők is másképpen fognak hozzád állni, ezt tapasztalatból mondom.

Ha látják az igyekezetet rajtad és azt hogy képes vagy megcsinálni azokat a feladatokat amit kérnek tőled akkor szívesebben segítenek neked.Szerintem téged ezzel csak ösztönözni szeretnének hogy tanulj jobban, végezd el azt amit kérnek becsületesen,stb

...

2017. jún. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Én segítek nekik, sokszor jobban mint a nővérem, nem anyagilag, hanem a házimunkában stb.
2017. jún. 27. 14:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!