Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy maradjak erős, hogy...

Hogy maradjak erős, hogy legyek magamhoz türelmes?

Figyelt kérdés
24/l vagyok, eltörtem a bokám, konkrétabban külbokatörésem van, a szárkapoccsontom tört el magyarul egy kicsivel a bokám felett. Június utolsó hete óta itthon vagyok. 2hétig volt fekvőgipszem, aztán 4hétig járó, de nem állhattam rá. A múlt héten vették le a gipszem. A lábam a harmadára fogyott, nemis a felére, tiszta erőtlen, hiába tornáztatom, szinte nemis érzem, annyira gyenge. Állni tudok, de járni abszolút nem, kb összecsuklik a lábam, ha megpróbálom, és olyan fájdalmat érzek, hogy nem bírom elviselni. A törés összegyógyult, nyomásra nem érzékeny, az erőtlenség meg a merevség miatt fáj. Az első naphoz képest már szép, a bokámnak van bokaformája, és már kicsit dagadt csak. Kezd elfogyni a türelmem magamhoz, életképtelennek érzem magam, megijedtem, hogy hogy fogok így újra járni és mikor. Kiestem a saját életemből, egyedül vagyok. Nem tudok senkivel beszélni erről. Eddig kitartóan bírtam, de úgy érzem, most jön a legrosszabb rész. Nagyon félek. Ma sírtam is, aztán nagyon ideges lettem, hogy milyen egy kúszómászó semmilyen élet ez... :(
2017. aug. 13. 16:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Akarsz beszélni róla privátban? 😊
2017. aug. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát kivel élsz, mit csinálsz, amikor éppen nem betegen fekszel? Valakid csak van, akivel szóbaállj!

A lábadat fokozatosan kell terhelni, ez normális. Az űrhajósok se tudnak járni, amikor visszaérkeznek a súlytalanságból. Először 1 lépést tegyél kapaszkodva, aztán kettőt, és így tovább. Tornáztatni kell előírás szerint, ezt biztos, hogy mondták. Meg masszírozni, nem létezik, hogy 24 éves korodban senki nincs.aki ezt megtenné, de még magadnak is megpróbálhatod.

2017. aug. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ne add fel, mert így is elég szépen haladtál előre. Te mondtad, hogy visszajött a formája, és már nem is olyan dagadt. Hidd el, ha nem törődtél volna vele, sokkal rosszabbul nézett volna ki. Továbbra is tornáztasd, próbálj meg járni, még ha csak pár lépést is teszel. Azok az izmok eddig pihentek, most valahogy vissza kell rázni őket a mindennapi életbe. Újra minden jó lesz, csak ne add fel! Kitartást!
2017. aug. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem tudsz vele mit csinálni, majd idővel megerősödik a lábad és tudsz majd rendesen járni, mozogni. Felesleges emiatt stresszelned magad. Foglald le magad valamivel, hogy ne ilyen butaságokon járjon az agyad :) fiatal vagy még, előtted az egész élet! Ismerek olyan lányt, kicsivel idősebb mint te, aki el is vesztette a lábát.. mégis boldog, teljes életet él. Hozzáállás kérdése az egész :)
2017. aug. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!