Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek normális, hogy...

Szerintetek normális, hogy tegezem? Vagy illetlenség?

Figyelt kérdés

Gondolkodás nélkül tegeztem/tegezek egy 30 körüli srácot.Nekem ez teljesen ösztönösen jött,viszont így utólag visszagondolva,lehet hogy nem kellene?

Amúgy nagyon fiatalos,laza,először azt hittem,nincs több 25-nél,utólag derült ki,hogy mégis.Nem nézett emiatt csúnyán.

Ti tegeznétek? / Titeket zavarna?


Lány vagyok,és 17


2017. jún. 17. 16:22
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
Nem zavarna!Nagyon jelentéktelen dolog...
2017. jún. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%
Miért kéne magázni? Én is 30 felett vagyok, és a lányok igazán megszokhatnák már, hogy minél idősebb egy férfi, annál fiatalabb lányokra hajt.
2017. jún. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
28%
Illetlenség idegent tegezni, akkor is, ha sokan nem tartják annak.
2017. jún. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
30 éves embert még nem számít illetlenségnek tegezni, ha viszont 40 éves lenne, akkor igen.
2017. jún. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
38%
2-es vagyok. Amúgy is szánalmasnak gondolom ezt a tegezést/magázást. Előítéletesség. Nem tudják a korod, de már eldöntik a kinézet alapján hogy magáznak vagy tegeznek. Ha egy 20 éves 40-nek néz ki magázzák, ha egy 40 pedig 20-nak tegezik. Szerintem ez bántó. Én tegezek mindenkit, csak a felsőbb munkatársakat illik magázni.
2017. jún. 17. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, ha az iskolában, munkában feletted álló személy, akkor szerintem nem illik.

De szerintem nem vette magára, hogy fiatalabbnak nézted :)

2017. jún. 17. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! :)

Nem ez a szituáció/nagyon hasonló/,de csak hogy kicsit pontosítsak: Ő az új fodrász,elmentél hozzá időpontot kérni,és most egy kicsit furcsán érzed magad,nem tudod eldönteni,hogy ha mész hozzá a jövő héten,akkor is minden rossz érzés nélkül tegezd e.

2017. jún. 17. 18:16
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Tegezd csak, inkább az lett volna fura, ha magázod. Ha laza, akkor meg főleg. Egyébként lassan abba a korba érsz, hogy aki téged letegez, azt tegezd vissza, pl. boltban, magánjellegű kapcsolatoknál.
2017. jún. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
52%
Nincs olyan, hogy valaki beleér abba a korba. Mielőtt megszólítunk egy embert, elkérjük a személyijét? A kinézet nem kor kérdése, ma meg a plasztikai sebészet csúcsidejében pláne nem. Ezért is sértő az embereket magázni. A módosabb embereket 50 évesen is simán 20-nak nézed, szóval... Angolban sincs ilyen, csak nálunk magáznak.
2017. jún. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
52%
Jó nagy hülyeség ez a magyar nyelvben.. Fogadok csak azért találták ki ezt így, hogy mindenkit jól összezavarjon. Nincs elég gondja enélkül az embereknek. A sok idióta illemszabályról ne is beszéljünk.
2017. jún. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!