Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miert szegyen ha valaki...

Roberto21 kérdése:

Miert szegyen ha valaki cigany? Meg akkor is, ha az a csalad tisztesseges es normalisan iskolazott?

Figyelt kérdés
egyszeruen nem ertem..ma magyaroszagon akarhova megy az ember lathatunk folgozo ciganyokat..tegnap a csepeli tescobol jottem haza fele es kb vagy 3-4 cigany lanyt lattam a penztarnal..!mi is romak vagyunk, de viszont mindenkinek meg van legalabb egy szakma, es mindennap furdunk, normalis emberi korulmenyekbe elunk! (kivancsian varom a ti velemeyeteket errol).
2017. jún. 6. 04:06
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
83%
Kérdező, a NORMÁLIS többség így gondolja.
2017. jún. 7. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
75%

Nekem volt roma fogorvosom. Mikor bejelentkeztem hozza, nem tudtam, hogy az, mikor megláttam, hát nyilvánvaló volt. Ennyi, elraktároztam, ő egy cigó fogdoki. Eszembe sem jutott kiszaladni a rendelőből, vagy bármi másra gondolni.


Egyetemen volt roma tanárom, annó roma tanártól tanultam zongorázni...

Nem ez számít, hanem, ki hogyan él.

Sajnos a cigányok rászolgáltak a rossz hírnevükre.

Százszor jobban becsülöm azt, aki hátrányos helyzetből indul, mint aki alapból.


" es mindennap furdunk"

EZ nem jó példa. 8 kerületben rengeteg cigány van, ilyen és olyan is. Jelentős részükre jellemző a tisztaság mánia. Közeli barátom él ott, az udvaron állandóan kint a mosott ruha, naponta mosnak, nyitva az ajtó. Kb. műteni lehet a konyhájukban. A saját konyhámról ezt nem mondanám el, pedig echte árja vagyok. :)

2017. jún. 7. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Talán idevág ez az írás: [link]



Nagyon sajnálom a normális romákat, akik a bunkók miatt szívnak. Pl. a sok negatív tapasztalat miatt én sem merek már oylan helyen lakni, ahol sok, a roma, mert kb mindig együtt járt az alacsonyabb közbiztonsággal (köpködés, kiabálás, késelés, megfélemlítés...), pedig tudom, hogy sok köztük normális, de sajnos mindig van egy réteg, aki nem. Arra kíváncsi lennék, hogy hány százaléka a romáknak nem normális, azaz mennyi ember miatt szív a többi...

2017. jún. 8. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Már avval, hogy a kérdésben kitértél az oktatásra, a higiéniára a tisztességre, meg olyan alap dologra, hogy dolgoznak, választ is adtál a kérdésedre. Ha ez lenne a romáknál is az alapvető hozzáállás, nem kéne külön kihangsúlyoznod ezeket. Avval, hogy ezeket külön megemlítetted jelezted, hogy a tapasztalataid alapján sem ez a jellemző a többségre.


Nagyon együttérzek azokkal az emberekkel akiket mások miatt ítélnek el, és sok-sok erőt és kitartást kívánok azoknak, akiknek nap mint nap tapasztalniuk kell azoknak az embereknek a bántásait, akik fel sem fogják mennyire nehéz helyzet ez és, hogy miattuk az.

2017. jún. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Mert ritka aki normális. Nagy részük lop csal hazudik nőket erőszakol. Nem mondom nincs normális cigány de nem túl nagy a létszám. 200 ft-ért leszúrják az embert, lusták és mikor olvasom és hallom mikor mondanak azokról akik eltartják őket hányingerem van. Magyar kutyák, paraszt mindennek lehordanak. Egész életembe belém kötöttek a cigányok, a magyarok életét teszik tönkre. Rendőrség szart se ér ha kihívom. Nincs miről beszélni a tények magukért beszélnek, segély uzsora, áram lopás, drog terjesztés stb ilyen büncselekményekből élnek. Van persze pár haverom akik közülök való rendes dolgozó emberek de ők vannak kisebbségbe. 70-80% ami a legalja népség, és minden tönkre vágnak szét lopnak.
2017. jún. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!