Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miert szegyen ha valaki...

Roberto21 kérdése:

Miert szegyen ha valaki cigany? Meg akkor is, ha az a csalad tisztesseges es normalisan iskolazott?

Figyelt kérdés
egyszeruen nem ertem..ma magyaroszagon akarhova megy az ember lathatunk folgozo ciganyokat..tegnap a csepeli tescobol jottem haza fele es kb vagy 3-4 cigany lanyt lattam a penztarnal..!mi is romak vagyunk, de viszont mindenkinek meg van legalabb egy szakma, es mindennap furdunk, normalis emberi korulmenyekbe elunk! (kivancsian varom a ti velemeyeteket errol).
2017. jún. 6. 04:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Pont ez a baj hogy nagyon sok a tisztességtelen kozottuk és aki normális az szivja meg miattuk. De önmagában azert mert valaki cigány én nem fogom elítélni és nem fogok rá haragudni.
2017. jún. 6. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha normális értékrendel rendelkezik az illető akkor nem szégyen!


De sajnos sok embernek van már negatív tapasztalata egy vagy több ilyen népcsoporthoz tartozó emberekkel.

- Hangoskodnak ,trágárul beszélnek,bandába verődve a közértben előre mennek a kasszához,nők után állnak 2-3-an obcén szavakkal illetik sorolhatnám ...


Valóban nem lehet könnyű kiemelkedni és példát statuálni neked vagy a családodnak.

De nem lehetetlen.

Azért nem vakok és süketek az emberek.

Látni fogják,hogy mások vagytok,dolgosak,kedvesek,illedelmesek,tiszták.


Régen mellettünk is lakott egy cigány család szép rendezett családi házban,tiszták voltak és kedvesek,a fiukkal játszottunk is együtt gyermekként,a szüleink is jóban voltak szóval az tudható és érezhető ha valaki normális.


Mint ahogy aki nem roma abban is akad szemét rossz indulatú ember!


Ha valaki még is beszól úgy,hogy nem szolgáltál rá,meg kell kérni,hogy ne általánosítson!

2017. jún. 6. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Nálam ez úgy van hogy aki dolgozik az roma tisztelem, becsülöm!

Amelyik meg ingyenélő, fuxos, Lakatos Brendon féle, egyedül kussol de csapatban már veri magát, büdös magyarozik, félmeztelen mászkál az utcán mert qrva kemény, akkor vagy valaki ha voltál már sitten na az meg a cigány g**ci. Van különbség. Az a baj hogy ezt a második félét SOKKAL többször látom.

2017. jún. 6. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Én ha tisztességes cigányt látok akkor azt tízszer jobban felkarolom mint a tisztességes magyart.

Mert érzem milyen lehet a sok normálatlan miatt lenézettnek lenni.

2017. jún. 6. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem semmi bajom a normális életet élő cigányokkal/romákkal.
2017. jún. 6. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
94%
Mert a legtöbbje műveletlen ösztönember. Erre felé nem ritka a megélhetési gyerekvállalás a cigányok körében, így előfordul, hogy valaki 8 gyereket is szül a nyomorba, akik ugyanezt fogják csinálni mint a szüleik. Szóval a cigány eléggé szaporodni fog a jövőben.
2017. jún. 6. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos az emberek hajlamosak általánosítani, főleg ha rossz tapasztalatuk van, és sok. Pl. ha egy gyerek kezét megharapja egy kutya kiskorában, lehet, hogy akkora trauma éri, hogy félni fog a kutyáktól, utálni fogja őket.


Én szerencsére ismerek nem egy kedves, normális, dolgozó romát, de annyi rossz tapasztalatom van a lopós, csalós, hazug, balhés, agresszív romákkal (akik sajnós a többség), hogyha megismerek egy olyat, akit nem ismertem előtte, óvatos leszek. Mert egy kivételével mind roma volt, aki zaklatni kezdett tömegközlekedésen pl., amikor eladó voltam, mind roma volt, aki megpróbált megrövidíteni meg trükközni pénzzel, aki ismerősömet kirabolták, mind romák tették. Amíg a normálisabbak nem fordulnak a balhésak ellen, addig sajnos az emberek hozzáállásán sem nagyon lehet változtatni.

2017. jún. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
55%
utolsó válaszolóval 100%-ban egyetértek!
2017. jún. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
koszi mindenkinek. es jo latni, hogy ezzel igy vagytok.de az a baj hogy a tobbseg nem igy itelkezig.(sajnos) de szerintem a magyar allam tudta eddig legjobban felzarkoztatni oket. ebben biztos vagyok!
2017. jún. 6. 17:17
 10/15 anonim ***** válasza:

Nekem is van olyan ismerősöm aki cigány, és közben sok " fehér " példát vehetne róla olyan becsületes ember.


Körülbelül egy fél éve nem láttam, viszont pont ma ( tegnap ) futottam vele össze a vonaton. Beszélgettünk egy jót.

2017. jún. 7. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!