Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Katolikus iskolában tanulok...

Katolikus iskolában tanulok (nem extrém katolikus), illetlenség lenne papnak öltözni halloweenkor?

Figyelt kérdés

Nem gúnyt űznék a vallásból, csak megáldanám az embereket, keresztet vetnék azokra akik k.o.-ra itták magukat, meg misebort itatnék mindenkivel.

Ez szerintetek belefér vagy inkább ne?



2016. nov. 2. 20:51
 1/5 anonim ***** válasza:
71%
Elég paraszt lenne szerintem, főleg, hogy azt mondod, megáldanád az embereket, ez eléggé kifigurázásnak tűnik nekem. Amúgy a halloween elmúlt már.
2016. nov. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
20%

Nem lenne az. Számtalanszor láttam olyat, hogy az ember a munkáját kifigurázva öltözik be ennek-annak, pl a műtőssegéd betegnek, egy kórházas zöld hálóing és egy liter vodka lógott mellette egy fogasról, mint infúzió, ilyesmik.

A kereszténység amúgy is annyira álszent, hogy saját magát figurázza ki a létezésének puszta tényével, úgyhogy én drukkolok :D

2016. nov. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Ha megismered majd az élő Istent, a feltámadt Jézust, és szívedbe költözve bizonyságod lesz az Ő létezéséről, valóságáról, akkor már Halloween-ezni sem akarsz majd.
2016. nov. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

#3, sosem értettem, mért zárja ki a kereszténység a halloweent.


#2, elhiszem, hogy nem hiszel, oké. De egy vallás kifigurázása, eléggé kultúrálatlan dolog. Én nem értek egyet az iszlám tanaival, de nem fogok viccelődni ezzel a vallással, nem fogok burkás nőnek, vagy isis terroristának öltözni, (hallottam már, hogy valaki ilyennek öltözött), sőt, poénból allah akhbar-ozni sem. Mert tudom, hogy azok számára akik hisznek benne, szent dolog, és azzal, hogy megsértem a vallást, könnyen megbánthatok vele egy másik embert. Szíved joga, hogy miben hiszel, vagy nem hiszel, de szerintem nagyon nagy tapintatlanság más vallásokat kigúnyolni.

2016. nov. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
60%

#4 - pont azért hoztam a műtős-beteg példát, mert egy beteg(ség) kifigurázása is kulturálatlan dolog, sőt, méginkább az, mivel az egy létező és fájdalmas dolog, mégis mindenki tudja, hogy nagyon messze van ez a sértéstől.

De a vallás nem tudja. Persze, hogy nem, de tudod, akit a meztelen szobor sért...

Elnézést, hogy nincs vallásba vetett hitem. Nekem Istenbe vetett hitem van. Isten lokációja számomra nem a templomba tehető, hanem önmagamba.

2016. nov. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!