Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szétesett az életem. Fogalmam...

Szétesett az életem. Fogalmam sincs, hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Párommal két éve vagyunk együtt, az összeköltözést terveztük.

Tudni kell, hogy nagyon nehéz élete volt mindkettőnknek, ő vidékről, apró faluból származik, szegény családból; nekem rossz a kapcsolatom a szüleimmel, "kitagadtak", nem támogatnak semmivel. Őt se, nem is tudják.


Végre úgy tűnt, sínre kerül az életünk. A munkahelyem felajánlott egy cégtulajdon lakást, hogy dolgozói támogatás jelleggel odaköltözhetek, csak fel kell újítani. Meg persze vállalni, hogy továbbra is itt dolgozom, de szerettem a munkát, a céget, mindent, ez nem volt gond.

A felújításhoz hitelt vettünk fel, meg is kaptuk. Megoldottuk volna ismerősi segítséggel a felújítást olcsón, hogy maradjon pénzünk a berendezésre.

Szóval tényleg úgy tűnt, hogy végre előrelépés van az életünkben.


Aztán beütött a ménkű: a vezetőnket lecserélték, az új főnök mondvacsinált okokkal osztogatja a fegyelmiket, bármikor kirúghatnak.

Napok alatt esett szét a tervezett jövő. Fel kell mondanom (mert ha kirúgnak, sosem kapok újra munkát a szakmámban...), a lakást vissza kell adnom, a hitel a nyakamon maradt a semmiért.


Párom próbál támogatni lelkileg, de semmit nem ér az egész. Albérletet nem tudunk fizetni, ahhoz kevés a kettőnk jövedelme, saját lakásunk sosem lesz, mert félretenni sem tudunk. 27 múltam (ő 30 feletti), és soha még csak hasonló lehetőséget sem kaptam. Nem is várom, hogy lenne hasonló...

Nem látok kiutat ebből az egészből. Azt gondoltam, végre lesz saját életünk, de most kénytelen voltam rájönni, hogy csak felnőttesdit játszottam. :(

Házasságot, gyermeket terveztünk. De nincs hova. És egyikünk sem lesz már fiatalabb...


Nem is tudom, igazán mi a kérdésem. Talán csak jó lenne tapasztalatokat olvasni, hogy más hogy áll talpra olyankor, ha az élet eltapossa?



2016. szept. 17. 21:59
 1/6 Költőnő? ***** válasza:
Amíg nem küldenek el, miért is kellene felmondanod?
2016. szept. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A szolgálati lakásra írtatok alá szerződést?

Ha van ilyen szerződés, esetleg megkereshetsz egy ügyvédet, ő talán tud segíteni.

2016. szept. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Szerződés van, amely szerint addig lakhatom a lakást, amíg itt dolgozom, ez teljesen tiszta.


Azt, hogy elküldjenek, azért nem várhatom ki, mert negatívan befolyásolna mindent mást a jövőben. Nagyon nem mindegy egy állásinterjún, hogy "kirúgtak fegyelmivel", vagy "felmondtam, mert...." Főleg, ha esetleg ajánlást kérnek előző munkahelyről.

2016. szept. 17. 22:18
 4/6 anonim ***** válasza:
Magyarul még a világon semmi nem történt a munkaviszonyoddal, de te előre készülsz a katasztrófára?
2016. szept. 17. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ezt én sem értem...

Fegyelmiket osztogat, meg zsarnok, de miért vagy benne annyira biztos, hogy ki fog rúgni?

Szerintem hülyeség lenne csak azért felmondani, mert félsz, hogy talán egyszer elküld.

2016. szept. 17. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Magánszféra vagy állami szféra?

Közalkalmazotti viszonyban valóban nem lehet eltitkolni egy fegyelmit, de ott nem is osztogatják boldog-boldogtalannak. A magánszférában előfordulhat, hogy egyes főnökök osztogatják, amikor elgurul a gyógyszerük, de azt viszont nem muszáj elmondani az állásinterjúkon. A magánszféra nem annyira lenyomozható.

2016. szept. 18. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!