Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek kinek van igaza?

Szerintetek kinek van igaza?

Figyelt kérdés
Szóval az egyik barátnőmmel a buszon való utazásról beszélgettünk és felmerült az idegenek mellett való ülés. Ugye ha tele van a busz és csak idegenek mellett van hely, akkor ha le akarunk ülni muszáj idegen mellé. A múltkor is leült mellém egy hölgy, ezzel nincs semmi gond. Majd 20 perc után egy megállóban majdnem a fél busz leszállt és rengeteg kettes ülés szabadult fel. Én ilyen helyzetben mindig elülök, hogy nekem is és a mellettem lévőnek is kényelmesebb legyen, és általában másoknál is ezt tapasztalom, ez a hölgy viszont nem ült el és én ezt furcsállottam. Velem volt már olyan, hogy az ablaknál ültem, mellettem egy idegen és amikor kiürült a busz, "kikéretőztem" mert ő nem mozdult, és átültem egy kettes helyre. A barátnőm szerint ez bunkóság volt. De ha egyszer így kényelmesebb mindenkinek? Ti mit gondoltok?

2016. ápr. 15. 19:21
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
83%
Bunkóság. Nem tudom miért, de valahogy tényleg az-az érzése az embernek ilyenkor, hogy valami bajod van vele. Ami persze hülyeség, hisz így kényelmesebb mindenkinek. Van az a bizonyos intim szféra, amibe durván bele kell mászni a buszon. Viszont ha szó nélkül fogod magad és elülsz, az tényleg bunkó dolog. Én ilyen esetben táskával meg mindennel udvariasan szólnék a mellettem ülőnek, hogy átülök egy másik székre mert úgy mindkettőnknek sokkal kényelmesebb lenne és közben sűrűn mosolyognék. Bár nekem még soha nem jutott ilyen az eszembe.
2016. ápr. 15. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Persze, nem szó nélkül ültem el, valamint mondtam is, de már nem emlékszem. De én pl. nem arra gondolnék, hogy a mellettem ülőnek valami baja van velem, hiszen szerintem senki sem szeret idegenek mellett ülni. Főleg nyáron, a hatszáz fokos klíma nélküli buszon. Akkor főleg kell a 'magánszféra'.
2016. ápr. 16. 08:25
 13/23 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem is bunkóság. Mellőlem is mikor igy elülnek, attól félek, büdös vagyok vagy valami baj van velem, ami miatt nem birják ki még azt az 5-10 percet a végállomásig mellettem..
2016. ápr. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
65%

Az oké, hogy te így gondolod válaszoló! De az emberek nagy része máshogy! Ha olyan ember mellől ülsz el szó nélkül, aki szerint az ilyesmi bunkóság, az bunkóságnak fogja érezni. Van olyan, mint te, aki szerint ez a normális.

Vagyis nincs senkinek igaza, totál személyfüggő, hogy ki tartja bunkóságnak. Mindenesetre érdemes mindig abból kiindulni, hogy a másiknak rosszul eshet ha csak úgy átülök. De te ugye írtad, hogy szólsz miért mész arrébb, az szerintem úgy rendben van.

2016. ápr. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
50%

Úgy van, ahogy az eddigiek mondják. A legtöbb ember szerint ez bunkóság, mert - szerintük - olyan látszatot kelt, mintha a másikkal valami baj lenne.


Ettől függetlenül és is arrébb ülök ilyenkor, mindenkinek kényelmesebb úgy. Ha meg ezt a másik nem bírja megemészteni, az már az ő saját lelki problémája, ő csinálta magának.

2016. ápr. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Alapból nem szoktam emberek mellé ülni, ha nincs egyes, inkább állok.


De nem venném sértésnek, ha elülnének mellőlem, inkább fellélegeznék. Az meg milyen már, hogy egy vadidegennek kell magyarázkodnom, hogy mit csinálok? Nonszensz.

2016. ápr. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

Az is megoldás, ha nem ülünk le, de az meg azért rossz, mert elállja az ember az utat és szerintem az is nagyon zavaró tud lenni, de ez megint más téma. :D

Az meg oké, hogy a végállomásig kibírom azt az 5-10 percet, ha úgy van, de azért a fél/háromnegyed órát már "kellemetlenebb" végigülni csak azért, mert attól félek, hogy a másik ember bunkónak fog tartani, ha elülök.

Mindenesetre érdekes válaszokat kaptam, köszönöm mindenkinek, természetesen további véleményekre is számítok! :)

2016. ápr. 17. 15:53
 18/23 anonim ***** válasza:
46%

Mindkettőtöknek.

Nem bunkóság, mert jót akartál vele.

De ha nem teljesen ürül ki és későbbiekben 2 ember szeretne leülni és nem ülsz el valaki mellé, az bunkóság. Ha kihasználatlanul vannak kettesek, nem az, de sehogy sem bunkó melletted ülőre nézve..., mert ugye csak praktikusságból csináltad amit.

2016. ápr. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem nem bunkóság. Most őszintén, egy vadidegennek mi köze ahhoz, hogy te hol ülsz? Jóformán az életben elsőnek és utoljára találkoztál vele.

Az meg nem csak amiatt lehet, hogy büdös valaki. És mi van, ha valóban büdös, akkor ki kéne ott bírnia mellette vagy mi? Egy idegen miatt?xDDDD Hagyjuk már.

Fontos persze egymás minimális tisztelete és az, hogy illendően bánjunk másokkal, de ha valaki nem érzi magát jól egy adott ülőhelyen akkor nem bunkóság elülni.

Jól tetted.

2016. ápr. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Átülni ha üres a busz szerintem messze nem bunkóság.


Ha neked így tetszik, azt csinálsz amit akarsz, más véleményére ne adjál.

2016. ápr. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!