Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Most akkor én jól élek ha...

Most akkor én jól élek ha havi 100. 000 ft ot tudok félre tenni?

Figyelt kérdés

Egyetemre járok, mellette diákmelózom egy gyárban amit gyűlölök,de nagyon jol fizet. Heti 6 éjszakát dolgozom (sz-v is), az egyetemről kapok árvasági ellátást, a fizum 130.000 ft, a tanulmányi ösztöndíjam 15.000 ft.


Az össz bevételem 190.000 ft, ebből havonta minimum 100.000 de jobb esetlen 150.000 ft ot tudok félretenni. A családom szerint ez kirívóan sok,de én nem vagyok tisztában mások keresetével.


2015. szept. 28. 15:56
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
91%
Nehezen hihető a heti 6 napos éjszakázás és az Egyetem egyszerre...
2015. szept. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

3 muszak 8 ora h-p-ig delellotosbe szombaton is melo, es kapok 100 ezret plusz berlet es erzsebet utalvany. 30 ezer az alberlet rezsivel (az en reszem)


Szoval jah orulj hogy ennyit felre tudsz rakni :)

2015. szept. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Azon kívül, hogy szerencsés vagy, hogy nem kell egy csomó pénzt kidobnod az ablakon (pl. albérlet), szerintem jól spórolsz. A legtöbb fiatalnak semmi pénz nem elég, amennyit lehet felélnek. Ritka mikor valaki gondol a jövőjére.

Nehéz így megmondani, hogy jól élsz-e. Mi is ennyit rakunk félre havonta. Mások szemében ez úgy tünhet, hogy "pénzesek" vagyunk. Viszont még sokan a hétköznapokon élnek nagyobb lábon, addig mi ott spórolunk: figyeljük az akciókat, nem rendelünk kaját, hanem minden nap főzünk, nem dohányzunk stb.

2015. szept. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Ennyi idősen, úgy hogy mellette egyetemen tanulsz, ez tényleg szép jövedelem, főleg úgy, hogy nagy részéért magad dolgozol meg keményen.


Ha már végzős vagy, akkor épp ideje, hogy engedélyezz magadnak egy kicsit kényelmesebb életed, hogy tanulásra több energiát tudj fordítani, és mellette legyen egy kis időd szórakozásra is a feltöltődéshez.

2015. szept. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Nem nem élsz jól, mert valószínűleg halálra strapálod magad így egyetem mellett. Akkor lehetne rámondani hogy jól élsz, ha h-p napi nyolc óra melóval keresed meg ezt a pénzt.
2015. szept. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Éjjel dolgozol heti 6 napot es 130 kapsz? Ez nem sok elárulom.

Csak azért tudod ezt félretenni mert nem költesz semmire.

Magadra nem költesz nem vásárolsz? Mikor alszol es tanulsz?

2015. szept. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!