Árokpart kérdése:
Önök szerint/szerintetek is sziklaszilárd idegzetre vall a következő eset?
Figyelt kérdés
Konkrétan arra gondolok, illetve azokra a honfitársainkra, akik Peruban lebuktak a reptéren kábítószer csempészet miatt és az ottani börtönökben vannak fogva tartva. Amikor láttam a velük készült riportot és ahogyan nyilatkoztak, komolyan mintha egy fősuli kollégiumában beszélgettek volna. Hihetetlen, hogy a Föld másik részén azt sem tudva pontosan, hogy mikor kerülhetnek újra haza, láthatják e egyáltalán valaha szeretteiket. Vajon lehet, hogy ezt fel sem fogták, ráadásul amiket a sajtók írnak ezekről a börtönökről meg ők is ahogyan mesélik, hogy mikor először odakerültek úgy érezték mintha a földi pokol nyílt volna meg előttük. Ahhoz képest az egyik srác is aki az idén szabadult, mintha egy üdülésről tért volna haza olyan jó kedvű volt. Mikor a szeretteivel újra találkozott egyáltalán nem annyira tragikusan élték át a hosszú évek utáni találkozást. Tehát mintha nem is egy 5 éves perui rabságból tért volna haza. Másnap ugyanott tudta folytatni az életét mintha mi sem történt volna. Az magyarázza talán az ilyesféle higgadtságot amit ezek az emberek tanúsítanak, hogy ha valaki ott ilyen helyzetbe kerül vagy alkalmazkodik vagy megbolondul. Tényleg ennyire egyszerű lehet egy ilyen állapottal megbarátkozni? Állítom, hogy egy átlagos idegzetű ember ezekben a börtönökben 2 napot nem bírna ki. A magyarországi börtönök azokhoz képest szinte leánynevelde. Lett volna arra is lehetőségük, hogy ha már ott elítélték Őket kérhették volna az átszállításukat Magyarországra de ezzel a lehetőséggel egyikük sem élt. Miért van ez vajon?2015. szept. 24. 22:24
1/3 anonim válasza:
Én régebben láttam egy dokumentumfilmet a venezuelai és perui börtönökről. Abban az volt, hogy az otthoni börtönök inkább olyanok, mintha a külvilágtól elzárt, körbekerített kis települések lennének. Bezárják oda a rabokat, aztán onnantól kezdve senki nem törődik velük. Az őrök korruptak, egy kis kenőpénzért cserébe bármit be lehet csempészni a színestévétől kezdve a drogokig, a prostituáltak úgy járnak be, mintha haza mennének. A külföldieknek általában az ottani életszínvonalhoz képest sok pénzük van, ezért meg tudják venni maguknak a biztonságot; lefizetik a bandavezéreket külföldi cigivel, piákkal vagy pénzzel és ezért a bandák békénhagyják őket. A filmben egy amerikaival készítettek interjút, na annak mindene megvolt odabent ami nekünk idekint a kenyérpirítótól a kubai szivarokig. Még egy fotelágyat is bevitetett magának, abban terpeszkedett egész nap, a hivatalos priccset meg arra használta, hogy azon tárolta a holmiait rekeszekben. Főleg Venezuela, de Peru is nagyon korrupt ország, a pénz az isten. Pénzért bármi kapható és pénzért elnéznek akár még egy bűncselekményt is. A droggal és a fiatal prostituáltakkal úgy kereskednek mint mi itthon a piacon a szilvalekvárral. Majdnem mindenkinek van fegyvere illegálisan, még a tízéves gyerekeknek is, akik drogoznak és a lánytestvéreiket futtatják. A gazdagok páncélozott autóval járnak, olyan lakóparkokban laknak, amelyeket komplett kis magánhadsereggel őríztetnek, a bejáratnál ha nem tudod megmondani ki vagy és mit akarsz minimum leaknavetőzik a fejedet a helyéről. A börtönökben van néhány nemzetközi per, amit komolyan vesznek és azokkal példát statuálnak a külföld irányába, hogy bemutassák mennyire kemények ott a körülmények. De egy szimpla kis drogcsempésszel vagy szextúristával senki nem foglalkozik, bevágják pár évre és csinál odabent amit akar meg amit tud. A film címére sajnos már nem emlékszem, de a dél amerikai börtönmaffiákról szólt, vagy nyolc évvel ezelőtt láttam.
2/3 A kérdező kommentje:
Értem! Tehát ha valaki el tudja ott érni pénzzel, hogy úgy általában békén hagyják, ott akkor a távolságot és a családi kapcsolattartást leszámítva, ha mondjuk ül 2-3 évet akkor jobban jár mintha itthoni börtönben ülte volna le. Na jó mondjuk azért nálunk nem bandák uralják a börtönöket, hanem szigorú, civilizált büntetés végrehajtási kódex van, viszont előnyét tekintve jóval liberálisabb a börtönélet. Talán az is közre játszik, hogy ha valaki nem kéri a hazaszállítását, mert ha netán egyedül él egyébként itthon, nincsen családja, saját lakása és nem kér konzuli segítséget így a magyar hatóságok sem értesülnek róla, hogy ott büntetőeljárás volt ellene. Ha kiszabadul és hazajut itthon még nyoma sem lesz a bűnügyi nyilvántartásban és kaphat ezáltal itthon tiszta erkölcsi bizit is. Lényegében ha kiszabadul és hazajön jobban van esélye újra talpra állni, mintha itthon töltötte volna le az ott kiszabott büntetést.
2015. okt. 3. 21:48
3/3 anonim válasza:
Igen, amit én láttam, olvastam erről, annak alapján mindezeket nagyon elképzelhetőnek tartom. A filmben azt hiszem ez konkrétan benne is volt, hogy így az adott bűnelkövető a saját országban meg tudja úszni a büntetőjogi következményeket.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!