Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tömegközlekedés vs. Várandósság?

Tömegközlekedés vs. Várandósság?

Figyelt kérdés

Elsösorban jo lenne ha kismamák, anyukák irnának, de azért ideirtam ki a kérdést mert szerintem emberség kérdése.

Arról van szó, hogy kismama vagyok, nagy már a pocakom, tehát jol láthato az állapotom. Jelenleg még dolgozok és a munkába járáshoz a tömegközlekedést kell igénybe vennem - révén nincs más lehetöségem. A buszok amikkel járok állandoan tele vannak, és 15-25 percesek az utak. A problémám az, hogy sokszor állnom kell végig ami egyre fárasztobb, ráadásul gyakran hortelen fékez a busz, félek nehogy elessek vagy beussem a hasamat. Tegnap is álltam, fiatal férfi (?) ult mellettem, de meg se mozdult, söt, inkabb ram sem nézett nehogy fel kelljen kelnie... Ma pedig szintén egy fiatal srác rám is nézett, de semmi, helyette egy idösebb néni akarta átadni a helyét, de persze töle hogy is fogadhattam volna el. Akkor a néni felkeltette az unokáját-gondolom éppen iskolába vitte, oda már leultem... remélem leesett a pasinak is...

Tehát amiket leszurtem: sok érzéketlen ember mellett akad pár, aki komolyan segiteni akar, az megtalálja a modját, hogy hogyan.

A másik, hogy sok az érzéketlen ember, és nem értem miért nem figyelunk oda másokra és ha már tömegközlekedésnél tartunk, fokozhatnám a tolakodással, a másik fellökésével, a 40 fokban egyetlen árnyékos helyen valo dohányzással a másik orra alá, nemdohányzo részen.

Vagy én lihegem tul?


2015. szept. 15. 08:36
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
77%

Oké. Egyrészt, ha nem szép dolog is, igaza van annak, aki azt mondja, te vállaltad. A te felelősséged, hogy hogy jutsz el A pontból B-be. Mindenki mástól elvárod, hogy hasra essen előtted, de egy igazi betegséget (cukorbetegség) már lefikázol.


Észreveszed, mekkora hisztikirálynő vagy? Ha állsz a buszon, és meghal a babád, akkor az minden utasnak a hibája lesz, mert nem vizslatták minden felszállónak a hasi tájékát? Ha annyira féltenéd a babádat, nem lenne luxus megkérni valakit, hogy adja át a helyét. Felfogod ezt? Nekem többet számítson a te babád élete, mint neked? Neked kell biztosítanod a szükségleteit, nem nekem. Kérd meg a másikat, hogy adja át a helyét, ha tényleg fontos a babád.

2015. szept. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
56%
Terhes droid.Senki nem kényszerített arra hogy gyereket szülj.Kit érdekel mekkora hájtömeggel rendelkezel ? Ha nem tetszik valami,gyalogolj.
2015. szept. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:

Elkezdtem irni egy válasz kommentet, de rájöttem, ha az eddig irtakbol sem sikerult felfogni a dolgot, felesleges a számat tépnem néhány tuskonak :)

Abban biztos vagyok, hogy nektek nincs gyereketek, mert az nem irna ekkora paraszt válaszokat. Még jo hogy olvasni "tudtok", de legalább gondolkodni sem:) jot nevettem ezen a gyaloglás témán is mert ami busszal 25-30 perc az biztosan közel van gyalog is észlény...meg áhh, nem irtam le hogy másképp nem tudom megtenni az utat. Na mindegy irhatnék még sokmindent de felesleges...

2015. szept. 17. 15:55
 24/27 A kérdező kommentje:
Ja még annyi 22-nek, te lehet magadbol indulsz ki a hájasság kapcsán, én a magam 50 kilojával 6 kilot hiztam fel 6 honap alatt ami egy terhesség alatt még inkább kevésnek is mondhato. Na de ujabb bizonyiték hogy rohadtul semmi közöd a terhesség témához, anorexiás bunkocska.
2015. szept. 17. 16:02
 25/27 A kérdező kommentje:
20-as a természet meg téged meg a kommentelökhöz hasonlokat szelektálhatná ki inkább, de remélem majd a saját börötökön tapasztaljátok, mert ahogyan nekem nem ugy nektek sem fog helyet adni senki, amikor szükségetek lesz rá, és szarul néztek ki, kiváncsi vagyok kéregetnétek e az embereket nap mint nap erre.
2015. szept. 17. 16:08
 26/27 anonim ***** válasza:
100%

A 15-ös válaszoló vagyok.

Ahogy már írtam, én bárkinek átadom a helyem, ha nem vagyok fáradt, és az illető szépen megkér rá.

De ha valaki szépen megkérés helyett elkezdene úgy hisztizni, mint te itt, és azt hangoztatná, hogy neki JÁR az a hely, csak mert terhes/fáradt/idős, akkor nem adnám át, ugyanis undorodom az ilyen hozzáállástól.

Szóval a követelőzés és hisztizés helyett legközelebb menj oda egy emberhez, és kérdezd meg normálisan, hogy nem engedi-e, hogy leülj.

2015. szept. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:

na hát ez a gáz, hogy kérni kell, nem mert jár, hanem mert nem lennék képes azt végignézni, hogy egy kismama vagy idős állja végig a sokszor őrült tempóban hirtelen fékező buszos utat.

nem azért nem szólok, mert nincs szám, hanem mert nekem ciki, hogy egy számomra evidens dologra (úgy is hogy nem én vagyok az alanya a helyzetnek) figyelmeztetni kell. engem erre neveltek, nem arra, hogy tespedjek, lehet túl idős vagyok, és nem haladok a korral, de szerintem vannak olyan dolgok, amiknek örök értéknek kell(ene) lennie.

empátia kérdése, nem hiszti.

2015. szept. 24. 16:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!