Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tömegközlekedés vs. Várandósság?

Tömegközlekedés vs. Várandósság?

Figyelt kérdés

Elsösorban jo lenne ha kismamák, anyukák irnának, de azért ideirtam ki a kérdést mert szerintem emberség kérdése.

Arról van szó, hogy kismama vagyok, nagy már a pocakom, tehát jol láthato az állapotom. Jelenleg még dolgozok és a munkába járáshoz a tömegközlekedést kell igénybe vennem - révén nincs más lehetöségem. A buszok amikkel járok állandoan tele vannak, és 15-25 percesek az utak. A problémám az, hogy sokszor állnom kell végig ami egyre fárasztobb, ráadásul gyakran hortelen fékez a busz, félek nehogy elessek vagy beussem a hasamat. Tegnap is álltam, fiatal férfi (?) ult mellettem, de meg se mozdult, söt, inkabb ram sem nézett nehogy fel kelljen kelnie... Ma pedig szintén egy fiatal srác rám is nézett, de semmi, helyette egy idösebb néni akarta átadni a helyét, de persze töle hogy is fogadhattam volna el. Akkor a néni felkeltette az unokáját-gondolom éppen iskolába vitte, oda már leultem... remélem leesett a pasinak is...

Tehát amiket leszurtem: sok érzéketlen ember mellett akad pár, aki komolyan segiteni akar, az megtalálja a modját, hogy hogyan.

A másik, hogy sok az érzéketlen ember, és nem értem miért nem figyelunk oda másokra és ha már tömegközlekedésnél tartunk, fokozhatnám a tolakodással, a másik fellökésével, a 40 fokban egyetlen árnyékos helyen valo dohányzással a másik orra alá, nemdohányzo részen.

Vagy én lihegem tul?


2015. szept. 15. 08:36
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
39%

"Én megértem a cukros beteget is,de azt még mindig meg lehet oldani,hogy nem akkor száll buszra amikor tudja hogy esedékes a szurkálás. "

Khm, ez baromira nem így van. Vércukrot mérni időre kell, most azért nem fogok itthon üldögélni, hogy jaj vércukrot kell mérni és nem megyek sehova. Főleg amikor teljes napos mérésem van, és 10 mérésem van egy nap.

2015. szept. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
15%

A párom "öltönyös" és van, hogy 12-14 órázik, mert projekt van, és baromira elfárad, hiába "csak" szellemi munka.

Látom mindenkit kiosztasz, de te rosszabb vagy nálunk.

2015. szept. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
51%
Most lehet, hogy nyers meg bunkó leszek, de azt te választottad, hogy gyereket szülsz, és igen, a következményekre is gondolni kell. Senkinek nem kötelessége átadni a helyét, ha meg annyira kell, meg is lehet őket kérni. Mondom ezt úgy, hogy én át szoktam adni minden rászorulónak a helyem, kivéve, ha nagyon rosszul vagyok.
2015. szept. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
51%

A 22 éves kommentelô vagyok. Tudod, félrediagnosztizáltak nálam 1 agyhártyagyulladást, késôn jutottam kórházba. Elôtte többször volt h leszálltam a buszról és az elsô kukába hánytam, vagy estem térdre a fájdalomtól. Egyszer se írtam ki kérdést, hogy egy ennyire látványosan rosszullevô nônek miért nem segít senki... Kb. 1 napon múlt az életem.

Hidd el rendelkezek annyi önismerettel, hogy tudjam, nem a neten sírnék terhesen se, egy olyan probléma miatt, amit pár szóval meg tudok oldani, "Elnézést leülhetek? Mert, ...."

De persze, sírj csak nyugodtan, ha ettôl megoldódik a problémád, és véletlenül se értsd meg a körülötted élô többi embert. :)

További boldog életet.

2015. szept. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

Én szívesen átadom a helyem magamtól is, ha én nem vagyok fáradt, és észreveszem, hogy valaki igen, legyen az terhes nő, idős ember, vagy öltönyös férfi.

Ha nem veszem észre, de szépen megkérnek rá, akkor is átadom.

Ha viszont valaki undok hangnemben megszólítana, hogy adjam már át a helyem, akkor azért se tenném. Úgy vagyok vele, hogy ha valaki normálisan megkér, szívesen segítek, de aki undok, és azt képzeli, hogy azért mert idős/terhes/gyerek, alapból jár neki a hely, akkor nem.

Amúgy nem hiszem, hogy egy ember se lett volna az idős nénin és az unokáján kívül, aki átadta volna a helyét. Szóval menj oda legközelebb egy emberhez, és kérdezd meg őt normális hangnemben, hogy nem-e adja át a helyét. Ha nem, kérdezd meg más emberektől is. Biztos lesz olyan a buszon, aki átadja.

2015. szept. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
76%

Terhes sem voltam, semmi bajom nem volt, azon kívül, hogy egyszer mondta egy doki, hogy nagyon lazák a szalagok a térdemben. Állok a buszon, ugrott egy nagyot, kicsit fura lett a térdem. Másnap akkorára dagadt, mint egy sárgadinnye, és nem tudtam ráállni. Ha ültem volna...


Na mindegy, de a te hozzáállásod sem szép. Neked minden jár, más meg oldja meg? Ha hinnék a karmában, azt mondanám, most töröl képen a hozzáállásod miatt.

2015. szept. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:

Na jo, feladom, nektek van igazatok, majd 8-9 honaposan is állni fogok akkor mert szolni nem fogok olyasvalami miatt, aminek magátol értetödönek kellene lenni. Nem számit ha egy baba meghal, mert nem adod át a helyed, hadd ájuljon el usse be magát egy hirtelen fékezéskor a kismama, hátha megsérulnek mind a ketten. Mindez nem számit, mert TE fáradt vagy. Ezt a szégyent Uramisten,hogy ilyen emberek vannak.

Szerencsére más, kvalifikáltabb forumokat is olvastam,ahol érdekes, hogy a többség az én véleményemen volt ugyhogy egyértelmuen nem érzem magamat hulyének, amivel itt probalkoznak egyesek az kifogáskeresés a parasztságra, de majd fentebb körökben elszámolhattok a lelkiismeretetekkel.

2015. szept. 16. 08:08
 18/27 A kérdező kommentje:
Annyi még hogy 16-os, nem azoktól várom el ezt, akiknek bármi problémája van, hanem,akik egészségesek, kipihentek és mégis ulve maradnak. Természetesen veluk is történhet baleset a buszon, ahogy irtad is a saját példádat, de akismamáj, ifösek,kicsi gyerekek esetében lényegesen nagyobb a rizikoja ennél, ezért szokás (habár mostmár ugy tunik nem az) átadni nekik a helyet,mert látom, hogy esetleg jobban rászorul ls magamon meg mondjuk érzem, hogy birok éppen állni. Ha nem tudok állni nem adom át aa helyem, de olyanbocs,de nincs hogy 80 utasbol mindenki fáradt vagy beteg, ezért nem értem és taartom bunkoságnak.
2015. szept. 16. 08:16
 19/27 A kérdező kommentje:

15 de ez már gáz, amikor nekem kell erre megkérnem valakit.

A magam részérol ezt a viselkedést tartom helyesnek, és ha valakinek figyelmeztetnie kellene rá tuti leégne az arcomrol a bör. De ugy latszik nnem mindenkit neveltek egyformán.

No,részemröl itt a vége. Azért köszi a válaszokat, csalodás ugyan, és elszomorito hogy ez van.

2015. szept. 16. 08:22
 20/27 anonim ***** válasza:
50%
Ez durva lesz: " Nem számit ha egy baba meghal, mert nem adod át a helyed" = termeszetes szelekcio :D
2015. szept. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!