Nemsokára beköltözök egy depressziós/szorongó öreg nénihez "társalkodónőnek", tanácsok, hogy hogyan ápolhatnám a lelkét?
Nos, a néni egész életében ment mindenhova, tanár volt, szakköröket tartott, még nyugdíjas korában is, de 18 hónapja pacemakert ültettek be neki a szívproblémái miatt, ráadásul rengeteg gyógyszert is kell szednie így eléggé lelassult. Szegényt ez eléggé rosszul érintette, és befordult, úgy érzi, hogy itt a vég.
A gyermekei/unokái messze laknak, de nagyon szeretik ezért vettek fel engem, hogy legyen kivel beszélgetnie, ne legyen állandóan egyedül a lakásban, figyeljek rá, hogy egyen rendesen(gyümölcsöket is), hasonlók.
Rengeteget olvastam már utána annak, hogy hogyan kell kezelni az időseket, de azért gondoltam ide is ki írom, hátha valakinek van valami jó tanácsa számomra, hogy hogyan ébreszthetném rá, hogy attól, hogy lelassult és kevesebbet bír még nem kell lemondani mindenről.
Nézzetek együtt filmeket, kártyázzatok, társasozzatok. Aztán ha olyan kapcsolat alakul ki köztetek, és ismered, hogy kik voltak a barátai korábban, akkor szervezhetsz neki találkozókat a többiekkel, hátha az egy kicsit felpörgetné.
Az én nagymamám is ilyen, tanítónő volt, és még mindig találkozik a volt tanítványaival, a volt kolléganőivel hetente egyszer összeülnek beszélgetni egy cukrászdában, egy baráti párral heti 2-3x bridzspartit tartanak, a papámmal eljárnak a nyugdíjas klubba, spórolnak, és évente egyszer elmennek a nyugdíjas klub által szervezett buszos utazásra külföldre.
Ha a néni egy kicsit megerősödik, akkor vissza lehetne ezeket a boldog társas kapcsolatokat csempészni az életébe, mert ezektől érzi az ember igazán, hogy feltöltődik, és hogy milyen jó élni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!