Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Elsősorban azok írjanak akik...

Matrixszokeveny kérdése:

Elsősorban azok írjanak akik rossz anyagi körülmények között élnek! Mi az akadálya az egyenlőségnek, hogy ne legyen szegény és gazdag?

Figyelt kérdés
Csak értelmes válaszokat!

2015. jan. 23. 19:58
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
És a szegény kinek az adójából kapja a segélyt? Szerinted az magától csak terem? És igen, sok esetben a szegény tehet róla, hogy lecsúszott! Meg sosem értem, hogy ha nincs pénz, minek csinálnak 6 gyereket...
2015. febr. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:

utolsó, ha a kormány nem sikkasztana, oda menne az adó, ahova kéne, és mindenki rendesen fizetné az adót, akkor közel nem itt tartana az ország, ahol most tart

ha valaki szegénységben nevelkedik fel, nagyon nehéz már onnan kitörni, könnyű mondani, hogy tanuljon, de mégis miből? valahonnan meg kéne venni azokat a könyveket is (nem, nem az általános vagy középiskolára gondolok)

az aki azt mondja, hogy egy szegény ember csak és kizárólag saját maga csúszott le, eléggé korlátolt ember

2015. febr. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:

Ez a legegyszerűbb, a kormányra fogni mindent! :)

Én adózom bőven, sőt, a cégem is!

Ha nem lenne annyi ingyenélő, mint most, akkor tartana előrébb ez az ország! Sajnos sok az élősködő!

Ès én is dolgoztam keményen az egyetem alatt, amellett, hogy tanultam! Volt olyan tankörtársam, aki pici faluból jött, mélyszegénységből! Mégis tudott tanulni, eljutott a nagyvárosba, és jelenleg is Bp-n él, már simán segíti a szüleit! Szóval szerintem nem én vagyok a korlátolt, hanem az, aki azt gondolja, hogy nem lehet kimászni a szegénységből. Dehogynem! Csak akarni is kell!

2015. febr. 1. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
Könyvet pedig lehet kölcsönözni a könyvtárból, vagy ott leülni tanulni... Mi is így csináltuk! Meg adtuk tovább egymásnak... Kifogás mindig van!
2015. febr. 1. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:

Nem tudom, milyen egyetemre jártál, de biztos nem közgázra, ha igen, elég nagy szégyen, hogy továbbra is így látod a helyzetet, és nem vagy méltó a diplomához.

Nem, nem a kormányt hibáztatom, csak leírom a tényeket, hogy hol tarthatnánk, ha mindenki tisztességesen befizetné az adókat. Az, hogy te minden időben megfizetsz, bevallsz, nem jelenti azt, hogy a többi is.

Egyébként ezt a "ingyenélő" kifejezést sosem értettem, Magyarországon a segély még az éhenhaláshoz is kevés, nemhogy valaki munkát kerüljön.

2015. febr. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 A kérdező kommentje:

kedves utolsó. Neked van igazad azt kell mondjam. Magas lélektani nyomás alatt van magyarországon az a réteg aki az alsó társadalmi réteget képezi. Ez viszont azért van, mert nekik úgy a 70%a képes lenne olyan dolgokat véghezvinni ami hatalmas változást okozna. A vezetőség így félelemtől irányítva leköti a figyelmüket a pénz hajkurászásával. Nem ad nekik eleget. Pedig adhatna, hisz a sajat gazdasági javát szolgálná ezzel az ország. Ugyanakkor kicsúszna a hatalom egy része a kormány kezéből amit hosszú idő alatt szerzett az emberek felett.

Azok akik jo anyagi körülmények közé születnek nem akarnak változtatni a világon és inkább bűnök között élnek. Nekik így kényelmes.

a kis ember sokszor azért nem tör nagyra mert nem akar szörnyeteggé válni.

2015. febr. 2. 19:52
 37/41 anonim ***** válasza:

Nem ezt írtam. :)

Soha nem lesz olyan helyzet, amikor minden egyes embernek lesz munkája. Egyszerűen túl sokan vagyunk. Nem is lehetne ezt a rendszert fenntartani (lásd a szocializmust).

2015. febr. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 A kérdező kommentje:

Az a poén, hogy ez a rendszer saját érdeke. Így ha nem lenne akkor más lenne. Nem azt mondom h eleinte jobb lenne, mert elösször káosz lenne.

pl a kisgyerek aki még nem nőtt fel olyan az emberiség. A szülei gondolkodnak helyette es ha elvesziti a szüleit nem tudja mit tegyen mert a szülei jóvoltábol nem tud még önállóan gondolkodni

2015. febr. 2. 20:03
 39/41 anonim ***** válasza:
Nem, ez nem a "rendszer" lényege. Ez egyszerű makroökonómia.
2015. febr. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
Az egyik diplomám éppenséggel pont az "ingyenélőkre" szakosodott, ugyanis romakutatással is foglalkozik! így jöhetsz te mikro- vagy makroökonómiával, tőlem deriválhatsz is, hidd el tudom miről beszélek. Szerintem nagyobb nyomort láttam 5 éven keresztül, mint te soha, még a tv-ben se. Van olyan zsákfalu, ahol a boltoson és a postáson kívül senki sem dolgozik! És ne ájulj el, segélyből élnek! És kijelentették, hogy nem is akarnak dolgozni, hiszen eltartja őket az állam! Na erre varrjál gombot! Amíg nekünk, dolgozó embereknek kell eltartani a sok ilyen "ingyenélőt", addig nem is változhat semmi. Ilyen egyszerű, ehhez matek sem kell!
2015. febr. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!