Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan kezdjek el ÉLNI?

Hogyan kezdjek el ÉLNI?

Figyelt kérdés

Nem létezni, élni! Évek óta csak elvegetálok, nem is igazán élem meg a jelent. Minden reggek fáradtan kelek, és azt mondom magamnak: "oké, éld túl ezt a 6-8 órát, aztán már itthon is leszel. Egyszerűen le vagyok testileg-lelkileg merülve, ez az iskolai szünetekben sem változik. Ez az utolsó középiskolai évem, és úgy érzem, elpazaroltam ezeket az éveket, nem éltem meg. Visszacsinálni már nem tudom, de legalább ezt az utolsót szeretném kihasználni, és a további éveket is a maximumon megélni. Annyi mindent szeretnék csinálni, mégsincs hozzá kellő motivációm, lehetőségem és nem utolsósorban pénzem... :(

18|L


2014. nov. 2. 09:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
10 éve ez történik velem is...
2014. nov. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
mintha magamat olvasnám. Előre félek mi lesz jövőre így velem, ha végzős leszek. Nálam kb. egy éve kezdődött, azelőtt nagyon jól voltam. Pont tegnap beszéltem erről egy barátommal (a kevés megmaradt közül), azt mondta kűzdeni kell. Az ellen, hogy fáradt vagy, hogy lusta vagy, hogy a f.*.szodkivan stb.... Első válaszom: hát nem is tudom.... (komolyan ez a válasz nagyon én vagyok :) ) Igazából egy próbát minden megér.
2014. nov. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 piriiiiii ***** válasza:

Sokszor én is ezt érzem, alig vagyok fiatalabb nálad, de én azért el szoktam rajta gondolkodni, hogy milyen csodálatos itt, és hogy mekkora mázli, hogy tele vagyok/vagyunk lehetőségekkel (és igen, ilyenkor gondolok a szerencsétlen hajléktalanok tengerére, meg a betegekre és az elnyomottakra is...), és ilyenkor úgy érzem, hogy élek! Meg azért én eléggé sokat alkotok mindenfélét, ez is sokat segít nekem, mert úgy érzem, hogy van értelme az ittlétemnek, ráadásul még élvezem is.

Egyébként nemrég került hozzám egy zene, szerintem kifejezetten felerősíti az emberben az életszeretet.

https://www.youtube.com/watch?v=WhBoR_tgXCI

És azt se felejts el, hogy annyi mindent szeretnél csinálni, de azért az a 18 év még igazán nem sok, most elveszi minden idődet az iskola meg a felnőtté válás, meg a stb, stb, tudod, a sablonos maszlag a kamaszkorról :D, és utána még rengeteg időd lesz ám megvalósítani önmagadat. Tulajdonképpen még gyermek vagy.

A zene meg elég hip-hoposan kezdődik, ami nekem sem bejövős stílus, de tessék végighallgatni, én megborzongok benne sok helyen... :)

Ja, meg járj sokat a természetbe!

2014. nov. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 piriiiiii ***** válasza:
Ja, nekem hetetne 42 órám van, hétfőnként 10, és utána 25 km-t utaznom kell. Mindemellett OKTVre készülök, itthon sokszor áll a bál, sportolok is. De nem érdekel. Nem lenne jobb, ha minden az ölembe hullana.
2014. nov. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Kedves kerdezô szedj össze egy pörgös srácot, aki mellett kíelheted magad!!!!
2014. nov. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
utolsó! Engem is feldobott a pörgős srác egy ideig de ha dob, akkor elindul a zuhanás újra lefelé.
2014. nov. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem maradtál még le semmiről :) Ha mész felsőoktatásra, már ott sokkal jobb lesz, mert azzal foglalkozhatsz amivel szeretnél. Ha dolgozni kezdesz, pénzt fogsz keresni, ezzel is rengeteg új ajtó fog kinyílni. Hajráhajrá, már a célegyenesben vagy!
2014. nov. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#5-6 Nem egy pörgős személy kell. Ez olyan, mint az önbizalom hiány. Nem a sok bóktól leszel jobb - magadnak kell kibékülnöd saját magaddal.


Kezdj el sportolni. Futni, görkorizni, biciklizni, sétálni, hullahoppozni, ugrókötelezni. Ezek még pénzbe sem kerülnek (pláne, ha van már pl görkorid/biciklid).

Ezenkívül kezdj valamit a külsőddel. Ha hiszed, ha nem, sokat dob ez a kedven. Új ruhák, vagy új cipő, haj, pár kiegészítő esetleg. De ha ezt nem, olvass. Olvass, olvass és olvass.

2014. nov. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 piriiiiii ***** válasza:
8as, Te nagyon az önbizalomhiányra összpontosítottál, pedig én nem hiszem, hogy itt ez a probléma. Vagy, ha igen, akkor nem csak az. Hanem inkább... céltalanság, bizonytalanság? Leginkább bizonytalanság lehet, én úgy szűrtem le.
2014. nov. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Velem is ez volt...:) Én úgy oldottam meg hogy egy régi barátnőmmel kibékültem. Neki megvolt a maga kis társasága. Békülésünk után engem is bevezetett ebbe a kis világába, és nagyon jól szórakoztam. Iszonyat jó arc emberek kezdtek körül venni. Társaságokba, bulikba hívtak. Mielőtt kibékültünk, kb. egy hónappal az előtt tettem le a jogsit kismotorra. Tudom, ez inkább pénz kérdése, de rajtam sokat dobott. Egyszerűen imádok motoron ülni, pedig már volt egy csúnya "balesetem". (A cicával semmi nem történt....;) ) Kicsit eltértem a tárgytól, de a lényeg hogy keress új hobbikat, vedd fel egy régi barátnővel/baráttal a kapcsolatot. Akikkel még mindig él, azokkal menj el fagyizni, vagy hívd át őket beszélgetni, filmezni, vagy kártyázni.
2014. nov. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!