Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy az emberek...

Miért van az, hogy az emberek kb.90%-a egy köszönöm-öt nem bír odabökni, ha segítettek neki?

Figyelt kérdés
2014. szept. 16. 14:16
 1/10 anonim ***** válasza:
76%
Tanulság: ne várj el hálát semmiért, úgy segíts :) Az emberek 90%-a bunkó. Én a fiatalabbakon (barátok gyerekei) vettem ezt észre: kérem (szépen), köszönöm (szépen) hiányzik a szótárukból olyannyira, hogy értetlenül néznek, ha erre felhívja valaki a figyelmüket.
2014. szept. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én nem ezt tapasztalom szerencsére. Amúgy a fiam 2 év 3 hónapos és használja a kérem, köszönöm és bocsánat szavakat. Megtanítottuk, hogy ezeket használja és kész.
2014. szept. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Leginkább most az itteni segítségre gondoltam, de az életben is gyakori.
2014. szept. 16. 14:26
 4/10 anonim ***** válasza:
2-es: intelligens szülő intelligens gyereket nevel. Sajnos nem ez a jellemző. (1-es voltam.)
2014. szept. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ja, értem. Sokan megköszönik, de általában már a kérdésnél látszik, hogy mire számíthatsz.
2014. szept. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy írtatok. :))
2014. szept. 16. 14:42
 7/10 anonim ***** válasza:

A kismajom a nagymajom példáját követi.

Nevelni csak példamutatással lehet.

Amennyiben otthon, a családi asztalnál ez a módi "na! add má' ide a sót!" - kitől tanuljon, miért majmoljon másokat, mint szüleit?

2014. szept. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Fúú ez nagyon tud idegesíteni engem is itt. Főleg amikor egyedüli válaszoló vagy és 100%-ban kielégíted a kérdező óhaját, aminek a megválaszolásába te esetleg időt és energiát fektettél, vagy speciális hozzáértést igényelt.. és mi a hála? Oké nem zöldpacsizik, megbocsátom (mégha jól is esett volna) - de hogy még életjelet sem ad magáról, hogy olvasásra méltatott téged vagy a válaszodat.. enyhén szólva illetlenség, de tudnám erősebb kifejezésekkel is jellemezni ezt a viselkedést.

Vagy tényleg azzal állunk szemben, hogy nem érdeklik őket a válaszok. Meg se nézik, csak irkálnak kérdéseket az éterbe mert unatkoznak, de a választ magasról letojják. Ezt is el tudom képzelni. Szörnyű mindenesetre :/ Ezért is szoktam néha az ilyen kérdezők válaszolóit én zöldpacsizni, ha a tulaj hozzá se szagolt hetek óta a saját kérdéséhez és ott a kielégítő válasz. Tök gáz.. mit várnak ezek? Még én köszönjem meg neki, hogy válaszolhattam a kérdésére nem? :D Pofám leszakad.

2014. szept. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mert a legtöbb ember szarik a másikra és kihasználja. Ha segítséget kap akkor neki ez oké és kész leszarja...
2014. szept. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen, kedves 8-as. Pont az én gondolataimat írtad le. :) Köszi Mindenkinek!
2014. szept. 17. 09:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!