Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit csináltál volna máshogy...

Mit csináltál volna máshogy az életedben, ha senki nem szólt volna bele és lett volna hozzá elég spirituszod?

Figyelt kérdés
Én úgy érzem folyamatosan elrontok mindent, és teljesen kilátástalan a jövőm. Az életem legfontosabb döntéseit mások hozták helyettem, nem élhetek olyan életet, amilyet szerettem volna. Most 22 éves leszek és át akarom venni az irányítást, szerintetek helyre hozhatom azt amit anno nem tudtam megtenni? Ti hogy vagytok vele?

2014. aug. 4. 08:31
 1/7 anonim ***** válasza:

"Az életem legfontosabb döntéseit mások hozták helyettem..." Az az igazság, hogy ilyen nincs. Maximum könnyebb volt engedni a külső nyomásnak mint a saját utadat választani. Persze, gyerekként az embernek megmondják, mit csináljon, de elmúltál 18, felnőtt vagy. Felelős vagy a döntéseidért.

"Én úgy érzem folyamatosan elrontok mindent, és teljesen kilátástalan a jövőm." Az, hogy elrontasz valamit az nem baj. Minden hibádból tanulsz (jobb esetben). A jövődet meg te irányítod a döntéseid által. Ha a saját kezedbe akarod venni a sorsod akkor felelősségteljesen kell gondolkodnod, és felelős döntéseket kell hoznod. Ez mindig nehéz. Sokszor Te magad is tudod, hogy mi a helyes de az ember hajlamos a helyes út helyett a könnyebbet választani.

Ha elindulsz egy úton arról gyakran nehéz egy másikra térni. De a döntés mindig a Tiéd. Ha minden nap egy kis lépést teszel abba az irányba amerre menni szeretnél akkor még ha lassan is de oda fogsz érni.

Ne a könnyű utat válaszd hanem a jót. Ehhez gyakran szembe kell menni emberekkel, ki kell állnod magadért ami mindig nehéz. De csak így élheted a saját életed.

2014. aug. 4. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
18 éves korom alatt mindent a szüleim döntöttek el helyettem. Ha lázadtam, ordítottak velem. Mindig minden úgy alakul, hogy ha saját kedvem szerint döntenék, valaki mindig megsértődik, és emiatt állandóan magamra haragítok valakit, általában fontos embereket.
2014. aug. 4. 08:49
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha tehettem volna, másik középiskolába jártam volna, befejeztem volna az egyetemet.
2014. aug. 4. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez ezzel jár. Vállald, vagy ne ez is a te döntésed.


Egyébként ezzel mindenki így van. Kezdj el döntéseket hozni, és egyszer csak azt veszed észre, jé ez most miattam van így.

2014. aug. 4. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem születtem volna meg... minden problémám megoldódna 1 csapással.
2014. aug. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
5-ös akkor l0g@sd fell magad valahova!!!!
2014. aug. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát... engem sohase beszéltek le semmiről. Megpróbáltak, de nem ment. Ha akartam valamivel foglalkozni és nem engedték akkor foglalkoztam titokban.

Például nagy vágyam volt hangszeren játsszak. Viszont itthon azt mondták hogy én úgy is hülye lennék hozzá. Végül megtaláltam a módját hogy tanulhassam. Most is gondolkozok hogy el kéne kezdeni egy sportot hobbi szinten, viszont az a baj hogy az nem kevés pénz :/ Szüleimet meg ezzel nem szeretném terhelni, szóval szerintem ha kapok hétvégi állást akkor esetleg.

2014. szept. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!