Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért baj az ha egy lány...

Miért baj az ha egy lány rocker, és ez külsőre is látszik?

Figyelt kérdés
Egyik helyen olvastam...Először még ott volt az,hogy nem fogadják el a rockereket és kiközösítik stb. Azután áttértek arra,hogy nem baj ha egy lány rockot hallgat, de ne öltözködjön úgy mert,nem áll jól neki... Nem értem miért is? Személy szerint, kiskorom óta rocker vagyok. Általános öltözködésem,hogy szegecses karkötőket veszek fel, bandás pólókat, és nem járok olyan színesbe... Nem értem ha lány vagyok miért kéne színesbe járnom, ha nekem nem tetszenek azok a ruhák...és miért nem "állnának" jól egy lánynak a rocker típusú öltözékek?

2014. jún. 16. 19:21
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:

Felsorold zenéid közül inkább csak Iron maident ismerem:D


Tudom, hogy nem leszek ettől kevesebb, hisz az öltözék mit sem számít. A szívben lévő tűz a lényeg. Hogy ne csak érdek rocker legyél.(például: Hogy valakivel barátkozz. Egyik ismerősöm érdek rocker volt, persze kiszúrtuk, és megbeszéltük vele a dolgokat.) Vagy divat rocker... igaz ha van is ilyen az kevés, mivel a rock nem divat, csak a szegecses cuccok.

2014. aug. 23. 12:52
 22/27 anonim ***** válasza:

17. vagyok, újra. :)

Ha gondolod nézz bele 1-2 banda számába, egyik kedvencem például a Manowar (heavy metal).


Én még nem láttam divat/érdekrockert, mondjuk felénk rocker sincs. :D

2014. aug. 23. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 Firedoom ***** válasza:

Mifelenk jo a helyzet, az osztaly harmada rocker. Bajok csak akkor vannak amikor valaki hoz be hangfalat es szunetbe zenet lehetne berakni. Olyankor 10 masodpercenkent csereljuk a szamokat.

A lenyeg az lrnne, hogy legyunk nyitottak a masik izlesere, ha szereted, ha nem fogadd el. Pl nalunk (hal isten) a hazirend MAR nem tiltja az ilyen viseleteket (azert a tanarok is tanulnak neha :D)

17es: Manowar, Sabaton, HammerFall. Pacsi :D

2014. aug. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

Nem kéne, hogy baj legyen.

Egész egyszerűen arról van szó, amit előttem is írtak, hogy a társadalom kiközösíti azt aki nem tucat, divatmajom, pózer, plázacica stb.

És ez szomorú...

Mellesleg nagyon sok szép rocker lány ismerősöm van (én is lány vagyok), akik abszolút adnak magukra, nagyon ápoltak, csak épp nem rózsaszín cuccokat hordanak, meg nem néznek ki ,,szövegkiemelőnek", hanem olyanok, mint a feketébe bújtatott barbi babák:D

Én magam is ennek a stílusnak vagyok a képviselője, bár ez nem igen látszik rajtam külsőre, talán csak ha bulizni megyek, akkor öltözök úgy fel. Ez a hétköznapokban annyiban nyilvánul meg a külsőmön, hogy a ruhatáram nagy része fekete,és ezt kiegészítem néha pirossal, bordóval, egyéb sötétebb színekkel. De csak azért mert így érzem jól magam, azért mert ilyen zenét hallgatok, ha épp az tetszene akár simán felvennék rózsaszín felsőket is pl.:D

Nem vagyok az a halálfejes cuccokban feszítős, nyáron is bakancsba járó típus. A külső szemlélő meg se mondaná rólam, hogy rocker vagyok, ráadásul elég félénk természetem is van, szóval pláne.

De szerintem abszolút nem baj ha látszik, csak hülyék az emberek. Egyedül tényleg az a nem jó, ha valaki csak azért öltözik úgy , mert egy rockernek ,,úgy illik".

Azt se értem, hogy tőlem, mikor megkérdezik pl, hogy milyen zenét szeretek, és én válaszolok, akkor sokan fura szemeket meresztenek rám, mintha UFO lennék.Mintha ez olyan nagy baj lenne. Csak mert e egy jogi egyetemen ahol tanulok, nem épp ,,megszokott".-,-

2016. márc. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, félre írtam: nem azért, mert ilyen zenét hallgatok.
2016. márc. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 RenanRin válasza:

Én úgy gondolom, hogy nem számít a magasság egy lánynál, ha ő úgy szeret ki nézni. 14 éves vagyok 153 cm. Sötét cuccokba járok, és ezt nem csak a feketére kell érteni. Nagyon szeretem a szürke sötét és világosabb (de nem fehéres) árnyalatait és a sötét méregzöld cuccokat. Természetesen hallgatok rock zenét, szinte azon nőttem fel, mivel a szüleim (főleg apa) is szeretik. Én úgy gondolom nincs ezzel a "rocker" öltözködéssel semmi baj. Aki szereti azon meglátszik (a viselkedésén, és a közérzetén is) hogy igazán szereti és nem divatrocker. Sokan azt mondják nem nőies. Ez attól függ, ha egy nő, aki rockot hallgat és feketébe öltözik (képviseli a stílust, mert neki ez tetszik) szerintem nőies. Attól még, hogy egy nő rocker, nézhet ki nőiesen. Attól még, hogy nem rakja ki a mellét. Sőt én az ilyen emberek társaságát jobban szeretem. Általános iskolába járok, nyolcadikos vagyok és rengeteg lány osztálytársam, kihívóan öltözködik, a hasuk, mellük, seggük egyfolytában ki van. Ma mondhatni a nőiesség kérdését az dönti el, hogy a nő/lány a világ tudtára hozza, kivillantja a mellét, seggét és egyfolytában a pasikról, a sminkről, ivásról, szexről beszél. Szóval hamarabb akarnak érni a kelleténél és ez nagyon szánalmas. Persze nem azt állítom, hogy azok a lányok/nők között nincsenek ilyenek, mert divatrockerek vannak sajnos. De úgy gondolom az ilyen lányok/nők, akik rock zenét hallgatnak sokkal érettebbek. Mert ez a zene, mint a például a mai rap és pop számok többsége, nem az ivásról szól, hanem mély, sokszor burkolt üzenete van.

Szóval én úgy gondolom, hogy ne bántsuk az ilyen lányokat (én sem azért mondom, mert én is ilyen vagyok), már nem pár száz évvel ezelőtt vagyunk. Már a nőknek is van választójoguk, és már nem pusztán "állatok"ként kezelik őket sok helyen. Egyenlő mindkét nem. És nem tilthatják meg a nőknek/lányoknak, hogy rock hallgassanak, és ha tetszik ez a stílus, akkor képviseljék a kinézetükkel :)

2017. márc. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó! Értelmes, okos lánynak tűnsz, és a korodhoz képest éretten gondolkodsz!:) Jó, hogy vannak még ilyenek!

23/L

2017. márc. 4. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!