Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért baj az ha egy lány...

Miért baj az ha egy lány rocker, és ez külsőre is látszik?

Figyelt kérdés
Egyik helyen olvastam...Először még ott volt az,hogy nem fogadják el a rockereket és kiközösítik stb. Azután áttértek arra,hogy nem baj ha egy lány rockot hallgat, de ne öltözködjön úgy mert,nem áll jól neki... Nem értem miért is? Személy szerint, kiskorom óta rocker vagyok. Általános öltözködésem,hogy szegecses karkötőket veszek fel, bandás pólókat, és nem járok olyan színesbe... Nem értem ha lány vagyok miért kéne színesbe járnom, ha nekem nem tetszenek azok a ruhák...és miért nem "állnának" jól egy lánynak a rocker típusú öltözékek?

2014. jún. 16. 19:21
1 2 3
 11/27 Firedoom ***** válasza:

szemely szerint nem zavarna sot orulnek (most kisarkitva mondom), hogy latok mast is az altalanos ku.vak helyett.

Ha te ezt szereted csinald, ugy legyel boldog amilyen vagy. Ne akarj mindig olyan lenni mint a tobbiek.

Lehet, nekik a ruhajuk szines, de neked meg a jellemed. Ha masokat utanzol nem feketebe jarsz hanem.te szurkulsz el.

2014. jún. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:

Nem baj, egyáltalán.

Tizenévesen én is rocker/darkos voltam, nem is öltöztem nőiesen, de nem érdekelt. A haveri társasággal és barátokkal elvoltam, a többi meg kit érdekel?


Most se nőiesen öltözködöm, bár a zenei ízlésem megváltozott ill. erősen kibővült (rockot, metalt csak elvétve hallgatok), de továbbra is kissé extrém a megjelenésem, nem érdekel hogy néznek rám, mondjuk már régóta felnőtt vagyok - nálam nem "kiközösítés" van, zömmel csak annyi, hogy sokkal fiatalabbnak néznek a ruháim miatt és meglepődnek, amikor megtudják, hány éves vagyok.

2014. jún. 16. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi baj nincs vele.Inkább rocker legyél,mint agyonszolizott és sminkelt plázap*cs@.
2014. jún. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:

Szerintem egyáltalán nem gond ha valaki a saját ízlését követve öltözködik, mindenkinek van egyénisége.

Egyébként én is hordok szegecses csuklópántot, zenekaros pólót, metált hallgatok. Így érzem magam jól, pár negatív vélemény miatt nem kell megváltozni. Bármit is csinálsz, mindig lesz minimum egy ember aki beléd köt, mert éppen rossz napja van.

Legyél önmagad, nincs ezzel semmi probléma :)

2014. jún. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

Kicsit régi a kérdés, de azért válaszolok. Szóval, neked a feteke tetszik, és abban érzed jól magad míg a színesben kellemetlenül érzed magad?? Itt eldőlt a dolog. Ha te így vagy jól, hát csináld. És viseld a következményeit, mert emberi társadalmunk értelmi színvonalának drasztikus csökkenése sajnos azzal jár, hogy aki nem olyan mint te, az már szar. Röviden az emberek nagyrésze rugalmatlan más stílusokkal szemben, ezért kiközösít. Ezzel nem tudsz mit csinálni csak egyszerűen figyelmen kívül hagyni. Valóban nem a legnőiesebb öltözködés, de nem is íratlan törvény, hogy mindig annak kell lenned. Ugyan..Ha tudod a határokat, és ha épp olyan az alkalom, hogy ki kell öltözni, akkor ki is öltözöl, akkor nincs baj. Ha tudod, hogy mikor van helyén egy iylen öltözet, és mikor egy elegánsabb nőiesebb akkor oké. Mert ugyebár egy állásinterjúra nem állíthatsz be AC/DC-s pólóba...

Régebben én is hordtam ilyeneket hétköznap csak úgy, bandás pólókat, szegecses cuccokat, most már semmi pénzért nem vennék fel ilyen karkötőket, de a pólókat itthon szeretem továbbra is, na megy nekem is kibővült a zenei ízlésem, és már mindent hallgatok, nem csak egy stílushoz tartozok. De visszatérve arra amikor rocker voltam kívül belül teljesen, persze, engem is kiközösített a társaim ostobábbik fele, de az értelmesebbik nem. És ezekre az emberekre volt nekem szükségem. Akiket nem érdekelte a kinézet és a stílus. Ez egyébként a maga módján egy jó emberpróba is. Aki csak azért elpártol tőled, mert ilyen a stílusod, az nem is érdemes a társaságodra.

Na szóval a monológomnak a lényege, hogy akinek baj, hogy rocker vagy, az nem ér annyit, hogy foglalkozz vele.

Tudom, hogy régi kérdés, de valami reakciót szívesen vennék:)

2014. aug. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:
Igaz. Esküvőre se bandás pólóba és full szegeccsel megyek. Engem nem igazán közösítenek ki. Inkább megijednek tőlem és nem mindenki beszél velem szívesen. De azokkal nem igazán foglalkozok mivel nekem van baráti közösségem. És nem aszerint válogatom ki a barátaim, hogy ki stílust visel, esetleg milyen zenét hallgat. Nagy részt nekem olyan barátaim vannak akik nem rockerek, ettől független jól kijövök velük. Inkább iskolába kommentálnak tanárok, hogy "Le kéne szoknom a rockerségről", pedig mint mondtam, nem hordok szegecseket, csak nem járok színesbe. Igaz elég rossz néven veszem, hogy az én iskolámba nem szeretik a rockereket, mivel lázadó dalaik vannak, nem engedik, hogy szegecseket hordjunk(megértem, de egy-kettőt mégis engedhetnének), nem engedik, hogy a fiúknak hosszú hajuk legyen, és elvárják, hogy ne hallgassunk rockot. Ez pedig elég otromba dolog. Minden ember más stílust képvisel és megszabni, hogy mit hallgassunk... Ellenben a swageknek persze nem szabják meg, hogy a hajviseletük normális legyen. Másnak nem szabják meg, hogy Rihannát, Jollyt hallgasson. De nekünk mindig.
2014. aug. 19. 21:43
 17/27 anonim ***** válasza:

Hasonló a helyzet felénk is, de azért ennyire még nem szabályoznak be minket (középiskola/gimi). Mondjuk elég hülye ötlet pont a "lázadó" rockereket keretek közé szorítani... Én sem változtatnék a stílusomon, csak mert valakinek nem tetszik. Engem sem közösítenek ki, de hozzám nem szívesen jön oda egy páwa beszélgetni.


Egyébként mit szoktál hallgatni? Van kedvenc bandád?


A rockereket nem lehet egy egyszerű házirenddel elpusztítani, kitartást! :)

2014. aug. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
Nálunk se volt ennyi visszaszorítás, de én azt veszem észre, hogy benned nem kevés gyűlölet van a többi iránt. Persze én se szeretem a swageket, de pl Rihanna azért még nem rossz. Tudod, ha gyűlölöd őket, az nem tesz jót az emberekkel való kapcsolatodnak. Épp emiatt, nem szeretnek ők se sokszor egy rockert. Mert ő se szereti a többit. Nem azt mondom, hogy most szeress mindenkit, de ne is ítéld el őket ennyi miatt.
2014. aug. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:

17. válaszoló: Értem. És pont ezt nem értem. Miért csak minket rockereket nem engednek külsőre is kinyilvánulni?(Persze külső nem lényeges, a szívben lévő tűz a lényeg)

Rockot, punkot és metált is egyaránt. Nem igazán tudom meghatározni a műfajokat. Rengetek kedvenc bandám van, de pár belőlük: Kárpátia, Ossian, Tankcsapda, Black veil birdes, Bring me the horizon, Pokolgép. Neked? (:

Pontosan.


18.válaszoló: Nem gyűlölök senkit csupán nem szimpatizálok bár "swaget". Az én köreimbe általánosan a swagek azok akik végig mennek az összes megkapható lányok(biztos vannak rockerek is... ezért inkább nem általánosítok). Ettől független nekem is vannak swag barátaim, és mint mondtam barátaim többsége nem rocker. Viszont mikor kisebb voltam és most is a rockereket nem igazán szimpatizáljak, ergo elítélik őket. Először sose szólta egy rossz szót, másik stílussal rendelkezőkre, viszont valahogy rám ragadt. Én viszont nem viszem túlzásba. Általában ha nagyon eldurvulnak a dolgok akkor jegyzem meg például 1D-ről, hogy melegek, általánosan viszont bocsánatot kérek.

2014. aug. 21. 12:39
 20/27 anonim ***** válasza:

17. válaszoló vagyok.

Pár zenekar, akiket gyakran hallgatok:

Manowar, Iron Maiden, Motörhead, HammerFall, Ozzy, Dio, Ossian, P. Mobil, Akela, Sepultura, Sabaton ...


Amiket írtál mind ismerem, de van olyan amitől csak 1-2 számot. Megnézem azokat is, hátha tetszenek majd :)


Egyébként jól érzed, attól még nem leszel kevésbé rocker, ha suliban nem hordhatod a kiegészítőket. Van amit én sem hordok/hordhatok, maximum felveszem iskolán kívül. :)

2014. aug. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!