Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak én érzem úgy hogy 23...

Csak én érzem úgy hogy 23 évesen ez nagyon kevés?

Figyelt kérdés

Ma például néztem videókat régebbi filmekről...és beugrott hogy a gyűrűk ura már 13 éves...és belegondoltam, hogy mennyire öreg vagyok és még itthon élek a szüleimmel, igaaz,dolgozom és készülök tovább tanulni, de...basszus 23 éves vagyok és nem tartok sehol.

Szinte minden este belegondolok ebbe, hogy az életem egy jó része már eltelt és semmit nem értem el benne. Ilyenkor úgy érzem, hogy mindjárt megöregszem és meghalok nyomtalanul,nem vitetem semmire az életben, nem értem el azt amire vágyom...

Komolyan. Miért van ez?



2014. márc. 1. 00:00
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Hát, nem akarom letörni a harci robotos háborús hacker álmaidat, de ha 23 évesen még csak nem is jelentkeztél még egyetemre, akkor talán érdemesebb szerényebb célokat kitűzni magad elé. Arról nem is beszélve, hogy egyetemen semmi ilyesmiről nem is fogsz hallani. Vállalkozni persze sosem késő, bár pont most olvastam egy cikket, hogy az átlagos Y-gen vállalkozó 25 éves. Én 25 vagyok, most indul be egy ötletem a londoni imperial college támogatásával, és hát... meglátjuk. Mindenesetre szerintem mi magyarok nem abba nevelkedtünk, hogy a világ címlapjain pózoljunk a sikerekkel, ehhez túl sok ambíció kell. Neked ez úgy tűnik megvan, de azért néha érjen talajt a lábad :)
2014. márc. 1. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim válasza:
Szerintem ilyen gondolatai mindenkinek vannak,viszont azt ne felejtsd el,nem születésedtől állsz készen,hanem felnőtt korodtól.S ne arra gondolj,mennyi mindent mulasztottál el,hanem arra mennyi dolog áll még előtted!Hidd el az sokkal több :)
2014. márc. 1. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

"Nem az életkor a lényeg, hanem hogy 23 vagyok és még sehol nem tart az életem."

Szóval nem az életkor a lényeg, hanem hogy 23 évesen, stb, stb... Önmagadnak mondasz ellent, nem az életkor a lényeg, de mégis azon siránkozol, hogy 23 éves vagy, az éelted harmada letelt...


Egyébként rakd sebességbe az agyad, mielőtt beindítod a bullshit generátort, és elkezded szórni az értelmetlen szöveget!

Mondjuk ez tényleg gáz, hogy 23 évesen nem tudsz értelmesen gondolkodni.


Na de ember, gondolj már bele! Egy átlagos ember 18-19 évesen érettségizik (hála a nyelvi előkészítős osztályoknak, van, hogy 20 évesen), amire rájön ritkább esetben egy szakképzés (2 év, azaz 20-22 éves, mire végez), vagy főiskola/egyetem (4-5 év, azaz 22-25 éves, mire végez, optimális esetben). Érted? Egyelőre még ebben a korban az alapfeltétele sincs meg annak, hogy valamit elérj. De még 30 évesen sem siránkozhatnál, hogy nem érted el, amit szeretnél. Ha 40 fölött lennél, akkor már igen, de azért a 23 és a 40 között van egy "kicsi" különbség.

Arra meg már hadd ne térjek ki, hogy te a "matekozásodban" ugyanolyan súlyúnak könyveled el a karrier és életcél szempontjából a 0-3 éves kort, mint a 20-23-at. Ugye nem kell ecsetelnem, hogy itt mi a logikai hiba?

2014. márc. 1. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Csak te. 23 évesen az én szememben még gyerek vagy, erről árulkodik az ide írt kérdés és kommenteid is. Pont ott tartasz ahol kell, az életed meg még csak most kezdődik majd igazán. Alakítsd úgy ahogy szeretnéd.
2014. márc. 1. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
76%

Nem akarok bunkó lenni, de milyen informatikus az, aki 2014-ben nem bír ékezetes karaktereket írni? Tudom, erre jönne a "de hát mobilról vagyok", meg az "az egy gombnyomással több lenne, és sietek", vagy esetleg a nagyzolós "amerikai a billentyűzetem, náluk nincs ékezet, meg különben is, majmolni kell őket" kifogások valamelyike.

De Te elvileg informatikus vagy, akinek azért illene egy ilyen hétköznapi problémán felülkerekedni. Valahol az is tükrözi az ember igényességet, hogy hogyan ír, hogyan fogalmaz. Még ha az ékezeteket nem is nézzük, az írásod tele van fogalmazási- és vesszőhibákkal.

Szeretnél megtanulni oroszul? Azért először ha javasolhatom, édes anyanyelvünket sajátítsd el kicsit magasabb szinten, és majd utána jöhet az orosz. Ha ennyi hibával adnál be egy pályázatot, pofánröhögnének.

Meg akarsz tanulni oroszul. Mi tart vissza? Még akár autodidakta módon is elkezdheted tanulni, bár tény, hogy ez nem olyan hatékonyságú, mint ha egy valódi tanárhoz járnál, de azért nem lehetetlen.


Jelenleg grafikai munkát végzel, de te harctéri hacker akarsz lenni, aki csak úgy játszi könnyedséggel távolról behatol az ellenfél rendszereibe? Azért az élet nem egy amerikai film, ahol a nagy piros HACK gonb megnyomásával már bent is vagy egy idegen rendszerben. Készítettél egyáltalán valaha komolyabb programot? Mi volt az eddigi legkomolyabb munkád?


A legnagyobb problémád az, hogy borzasztóan irreális és életszerűtlen célokat tűzöl ki magadnak. De nem is csak egyszerűen kitűzöd magadnak ezeket a célokat, hanem ezen torz elképzelések alapján ítéled meg magadat.

Persze, 12 éves koromban én is ábrándoztam róla, hogy de jó lenne híres feltalálónak, tudósnak, vagy világhírű programozónak lenni, na de a valóság az, hogy az embereknek csak borzasztó kis hányada lesz hosszabb távon ismert. Reális célokat kellene (kellett volna) kitűznöd, és nem ezt az amerikai filmekből merített álomvilágot.

2014. márc. 1. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

A helyesirasommal az égvilágon semmi gond nincs, egyszeruen nem fogok érintő képernyős mobilon ezzel küszködni. Akinek van eleg esze az el tudja olvasni ékezetek nelkul is. Tisztaban vagyok vele hogy a céljaim egy atlag magyar számára irreálisak, de ez engem nem érdekel,nem átlagos életre vágyom. Azt bárki elerheti. Pont ezert atlagos. Az unalmas. Egyetemre azert nem mentem, mert ugy gondoltam hogy eleg nekem a munka+lakas+auto+csalad négyszög es ehhez nem kell egyetem,de ráébredtem hogy ez nekem keves. Komolyabb kapcsolati toke kell, ehhez pedig az egyetem a legkézenfekvőbb megoldas.

Abban pedig igazatok van hogy a gyerekkort nem szabad beleszamolni, viszont amikor huszonhárom évesen valaki jolmeno vállalkozó...nos, akkor elgondolkodom, hogy "úristen,én meg Sehol".

2014. márc. 1. 08:35
 17/18 anonim ***** válasza:
Hát, 23 évesen bármiféle szakmai végzettség vagy előmenetel nélkül szerintem még az átlagosért is elég sokat kell majd tenni. Szerintem aki a robotikában képzeli el a karrierjét az már 13 évesen versenyeket nyer az általa kódolt szoftverekkel és ütős prototípusokkal. Mindenesetre kezdd el az egyetemet, és majd kialakul. Hajrá!
2014. márc. 1. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Én is 23 vagyok... Teljesen megértelek.


Ahogy a többiek mondták, tényleg irreális célokat tüzöl ki magad elé, de valamire biztos vinni fogod az életben, épp ezért mert ambiciózus vagy, és neked több kell, mint ami van. Valahogy látok benned potenciált. Lehet, konkrétan nem is az álmaidat fogod megvalósitnai. :) Nagyon kevesen gondolkodnak hozzád hasonlóan, inkább az élj a mának mentalitás uralkodott el. Az irásodból látszik, hogy harcolsz a céljaidért, harcos tipus vagy. És az élet is egy harc, ne feljtsd el. Teljesen jó úton jársz.


Még nagyon fiatal vagy, ahhoz, hogy azon edd magad, még nem értél el semmit. Tudom, hogy jó úton jársz. :)

2014. márc. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!