Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak én érzem úgy hogy 23...

Csak én érzem úgy hogy 23 évesen ez nagyon kevés?

Figyelt kérdés

Ma például néztem videókat régebbi filmekről...és beugrott hogy a gyűrűk ura már 13 éves...és belegondoltam, hogy mennyire öreg vagyok és még itthon élek a szüleimmel, igaaz,dolgozom és készülök tovább tanulni, de...basszus 23 éves vagyok és nem tartok sehol.

Szinte minden este belegondolok ebbe, hogy az életem egy jó része már eltelt és semmit nem értem el benne. Ilyenkor úgy érzem, hogy mindjárt megöregszem és meghalok nyomtalanul,nem vitetem semmire az életben, nem értem el azt amire vágyom...

Komolyan. Miért van ez?



2014. márc. 1. 00:00
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
28%
Marhára öreg vagy, már öt éve vagy nagykorú.
2014. márc. 1. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Nem az életkor a lényeg, hanem hogy 23 vagyok és még sehol nem tart az életem. Ha élek 60 éves koromig...basszus már a harmada eltelt és még semmit nem értem el :S

Engem ez mindennap zavar, idegesít, szeretnék megszabadulni ettől az érzéstől, de nem bírok úgy élni hogy...nem tudom a nevét "csakúgy élni a vakvilágba".

2014. márc. 1. 00:08
 3/18 anonim ***** válasza:
39%
Nyerd meg az ötöslottót és elmúlik ez az érzés.
2014. márc. 1. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Nekem semmi tervem nincs, hogy mi lesz velem,mit akarok kezdeni az életemmel.Nyomtalanul eltűnni biztos nem,se egy életen át dolgozni a semmiért.
2014. márc. 1. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
75%
Én 20 vagyok, én is így érzem, a szüleimmel lakom szintén, főiskolára járok, de úgy érzem magam mint egy naplopó senki, pedig dolgozni is szoktam, diákmelózni, de egy senkinek érzem magam igazából, hogy lopom a napot az iskolában, igazából Fogalmam sincs mi lesz az életemmel, ez aggaszt engem, kisebb terveim vannak, de mindegyik nagyon zavaros, nem látom, hogy most igazából van e értelme az egész iskolának, vagy többre mennék ha keresnék valami munkát, legalább nem érezném magam naplopó idiótának.
2014. márc. 1. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Legalább már gondolsz rá, és talán ez motivál, hogy megmozdulj. Engem kb. 20 éves korom óta ez hajt, azóta igen sokat értem el mind tudományos mind üzleti életben. Most is alig vagyok több mint te. Csak akarni és mozdulni kell. Már egy kis proaktivitással is sokra viszed, mivel a többség lusta, és csak akkor jön rá, hogy elbaszta az életét, amikor már késő, és a húszas éveit végig piálta, pénze semmi, gürcöl valami béna melóban, és besikerült egy gyerek valami hasonlóan lúzertől, mostantól mehet a küzdelem a rezsivel meg a valóvilág kiszavazósóval. Te ne legyél ilyen. Nem tudom mit tanulsz, de azt tanuld, szabadidődben önkénteskedj, csinálj online kurzusokat, tanulj nyelvet.
2014. márc. 1. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Nem lehet úgy hozzáállni, hogy "nem értem el semmit".Mi az a valami, amit el kellett volna érned? Alapvetően ha jól értem az a problémád, hogy kevésnek érzed a társadalmi státuszodat. Ez az érzésed viszont biztos nem a magyar realitás ismeretéből született, mert Magyarországon mindenki hasonló helyzetben van a te korodban. Szerintem kb amerikai tinicelebekkel presszionálod magadat. Alapvetően ez úgy működik, hogy ki kell választanod valamit, ami te vagy, például egy olyan fajta tudástípust, amit majd egyetemen megcélzol (itt nem feltétlenül egyetemi szakra gondolok, hanem arra, hogy mi az, amit szeretnél megtanulni. Én például 4 egyetemről szetem össze a rám jellemző tudást)De választhatsz munka alapon is, hogy mit szeretnél dolgozni. És aztán csinálod azért, mert boldoggá tesz, vagy érdekel. Ebből általában ki szokott kerekedni az, hogy valahova eljutsz. De úgy, hogy csak szimplán szeretnél magasabban lenni társadalmilag, de ehhez nem társul semmilyen aspektus, hogy mondjuk szeretnél a legjobb programozó lenni, vagy szeretnél jó szociológus piackutató lenni, akkor nem fog működni. Magyarul ha nem csinálsz semmi konkrétat, hanem csak éled azt a rutnint, amit ráderőltetett a rendszer, (el kell menni pénzt keresni és társai), akkor nyilván nem fogsz sehova eljutni, mert nem értelmezhető az eredmény akkor, amikor a cselekvés sem értelmezhető.
2014. márc. 1. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
13%
El kell, hogy keserítselek. A Gyűrűk ura 1937 és 49 között íródott. Vagyis hatvanöt éve fejezte be az író.
2014. márc. 1. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Én 25 éves ffi vagyok. 18 évesen költöztem külön a szűleimtől egy más városba.. van munkám,rosszul sem kersek de... valamit bánok.. mai napig nagyon.. mégpedig,h nem maradtam még a családomnál. Szerintem használd ki,hogy ott lakhatsz még més SPÓROLJ! amennyit csak tudsz... tény,hogy megvan a külön élet előnye is de hosszabb távon jó ahogy most vagy... gyűjtögess, képezd magad es dolgozz,sportolj stb... mert hidd el mihelyst egyedül fogsz élni a pénzed nagy részét elviszi a lakás, kaja és sorolhatnám... tehát nem gáz. persze abban az esetben ha ezt a javadra fordítod és megfelelően gondolkodsz
2014. márc. 1. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Jelenleg informatikus es grafikai munkat végzek. Jovore vagy muszaki vagy It szakra jelentkezem egyetemen. Van konkret célom, tobb is. Szeretnek biztonsagtechnikaval foglalkozni , muszaki részről katonai teren nagyot alkotni pl a harci robotfejlesztesben. Ha IT fele visz az élet akkor pedig biztonságos adatvedelemmel akarok foglalkozni vagy kiberhadviselessel, pl ellenséges orszagok adataiban turkalni, fikcioba atcsapva olyan modszeeket kifejleszteni amivel ellenseges harci jarmuvek felett lehet atvenni az iranyitast vagy automizált védelmi rendszereket fejleszteni stb.

szeretnek megtanulni oroszul, profi szinten programozni, allatmenhelyen onkenteskedni, lediplomazni es elerni hogy 50 éves koromban pusztán a megtakaritasombol es a vállalkozásom nyereségéből élhessek. Mellette persze, sportolok is abban mar vannak eredményeik.

Mégis ugy érzem hogy Sehol sem tartok :S

2014. márc. 1. 00:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!