Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha hajléktalan lennél, mit...

Ha hajléktalan lennél, mit tennél, hogy életben maradj?

Figyelt kérdés
Ne írjatok olyan hülyeséget, hogy bekérezkednétek valahová, mert a hajléktalanokat nem fogadja be senki sem.
2014. jan. 1. 10:12
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
falun egy szerényebb házat simán lehet találni akár havi 10 ezerért is..
2014. jan. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
29-es válaszoló nagyon nincs tisztában a pénzekkel. Először is: Megtermeled magadnak az ételt? Miből? Azt a krumplit meg kell venni, hogy elültesd, és a többit is, plusz, ha hasznot is akarsz, nem árt permetező szer sem. Tyúkokat tartanék: Egy tyúk 1500 Ft körül van, és olyan 7-8 kell, hogy tudj kezdeni vele valamit, és még azokat etetni is kell. Egy mázsa kukorica 6000 Ft csak megjegyzem. Nem kis tőke kellene egy ilyen kaliberű élethez, ehhez legalább minimálbér szükségeltetik. Szóval nem lenne ételtermelés és hasonlók. Ja, és még egy. Fával fűtesz? Ha a szabad ég alatt alszol, akkor megoldható a tábortűz melletti alvás, egyébként bőven 50000 Ft felett van egy kályha.
2014. jan. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
Ugyan... Mindent lehet olcsón szerezni ,kapni. Kiscsirke nem 1500 ft/db hanem sokkal olcsóbb ,vidéken kéz alól.Igaz kényesebb de lenne idő vigyázni rá. Egy nagy kertben a csirke szinte önellátó amíg nincs hó ,fagy, ha van kakas is, akkor szaporodik is szépen. Kukoricát-búzát lehet vetni,akár a földeken leesett magokból is,de szerintem egy szomszéd gazda nem kergetne el ha kérnék néhány marék vetőmagot mondjuk 1 napi kapálásért, vagy egyéb melóért.Aztán mikor terem akkor a termésből félrerakni jövőre való vetőmagot. 50ezer egy új kályha ,igen. De használtan kidobásra ítélt kályhát szinte ingyen kapni. Fát meg gyűjteni kell az erdőben. nem vágni ,hanem ami le van hullva, aztán hazatolni egy kiskocsin amit szintén lehet lomizni..
2014. jan. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
hát kályhát már kap 5 ezer forintért is használtat.a tyukoknak jo bármilyen morzsa pl kenyér szoval azt is könnyen megoldaná.permetezni kb felesleges ugyis csak magának termesztene.krumplitermesztést akár pár szem krumplival is elkezdhetné csak találnia kel csirázo darbokat pl hiperben vagy zöldségesnél.nah ennyixd
2014. jan. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:

Hali 29-es vagyok. Nem én írtam a az előttem lévő válaszokat de egyetértek velük. Mint írtam mindent elvállalnék, amíg egy kis pénzhez jutok, és fekete munka, amihez még végzettség sem kell, van bőven, ezt kár tagadni. És igen egy kis faluba havi pár ezerért kiadnak egy kis házat, főleg ha le van pukkanva. Mivel van tapasztalatom a földtúrásban, tudom, hogy nem olyan drága dolog ezt megteremteni. Lehet kérni, egy kis vetőmagot, palántákat, eszközöket kölcsönbe. Nem hiszem, hogy ezeket sajnálnának az embertől ha kérne. 1500ft egy csirke? Hol, Pesten? Én 400-ért láttam Miskolcon legutóbb, azt meg egy fél óra alatt össze is lehet koldulni... Sőt, van is most egy ilyen szociális program ahol baromfit, disznót, vetőmagokat adnak a rászorultaknak. Itt az volt a kérdés, hogy hogyan maradnék életben!!!!, nem az, hogy egy gazdaságot akarnék létrehozni.

Azt mondod 50ezer egy kályha? Egy rokonom most adott el egy helyi cigány asszonynak 2000 Ft-ért!!!! egy újonnan 80 ezerbe kerülő sparhetet, mondván neki nincs rá szüksége, nekik meg van. Fát a fűtéshez, főzéshez, meg csak a hülye nem tud szerezni, már bocsánat.

De ez az én véleményem.

Visszatérve a kérdezőhöz: nincs egy barátod, rokonod, ismerősöd sem aki befogadna ideiglenesen?

2014. jan. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
Kérdező, rád ez a sors vár vagy csak elméletben kérdezed?
2014. jan. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 A kérdező kommentje:
Csak érdekel az ilyesmi. Aki azt hiszi, hogy az emberek majd adnak munkát egy hajléktalannak az el van varázsolva. Ki bízna meg egy rongyos emberben?
2014. jan. 12. 14:53
 38/38 anonim ***** válasza:
Nem kell rongyosnak lenni. Turkálóban 2000 ft-ból fel lehet öltözni akár márkás ruhába is. Egy eldobható csomag borotva meg egy szappan megvan 500 ft-ból ,plusz egy dezodor 300 ft.Ennyit egy koldus összetarhál fél nap alatt és máris kulturáltan néz ki. Hajat is érdemes leborotválni ,akkor nincs vele gond.Vagy venni elemes hajvágót.Mosdani borotválkozni lehet akármelyik nyilvános wcben,ahol nincs nagy forgalom,nyáron meg egy bányatóban, eldugott folyószakaszon ,télen hidegben meg szállón ,vagy végső esetben közkútról szedett tűzön melegített vízben lavórban.
2014. jan. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!