Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Más is van/volt ezzel így?

Más is van/volt ezzel így?

Figyelt kérdés

18 éves fiú vagyok, idén ballagtam középiskolából, szeptemberbe kezdtem a főiskolát. A főiskola nem olyan mint a középiskola, semmilyen formában nem hasonlít rá. Az igazság az, hogy középiskolában úgy éreztem "fogják a kezem", figyelnek rám, a társaság is sokkal jobb volt, jobban éreztem magam. Főiskolán ezzel szemben már felnőttként kezelnek, a társaság egyébként borzalmas, mondhatni nincs is társaság, persze van 1-2 jó fej, de velük is csak addig leszek jóban, amíg az iskolában vagyok... A középiskolai barátaimmal nagyon jóba voltam, de úgy érzem, kezdünk egyre ritkábban találkozni, és igazából azt hiszem már barátaim igazán sincsenek. A szerelmemmel szeretek igazán együtt lenni, mert ő mindig kitart mellettem, és őt tekintem a legjobb barátomnak is, de a társaság ettől függetlenül hiányzik... :/ Nagy törésként éltem meg azt, hogy egyik pillanatról másikra vége lett a középiskolának, és ez a törés igazán most érezteti a hatását... Más is volt/van ezzel így? És mit tehetnék, hogy jobb legyen?


Köszönöm a válaszokat!


2013. dec. 5. 10:56
 1/2 anonim ***** válasza:

Sajnos ez ilyen, miután elkerülsz fősulira, egyetemre, meg mindenki máshova, kicsit megcsappannak a barátságok.


Igazából az új környezetben kell megtalálni azokat, akikkel el lehet lenni, közös programokat szervezni, ez így az elején még sokkal könnyebb mint már x-edik év után, ahol kialakult társaságok vannak.

2013. dec. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A középsuli nem olyan borzalmas, de ezt mindenki csak akkor érzékeli, amikor lejárt.


A főiskolában még új van, hagyj magadnak időt, nézegess körül, ismerd meg az ottani arcokat és semmiképp se ítélkezz csak a látszat alapján róluk. Lehet az ismeretlen az, amelyet kényelmetlennek érzel, de neked kell belerázódnod, ezen mindenki átmegy.

2013. dec. 8. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!