Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tönkre mentem. Mit tehetnék?

Tönkre mentem. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Sosem gondoltam volna, hogy egyszer eljutok ide, folyamatosan célok lebegtem a szemem előtt. Egész életemben tanultam rendesen, de teljesen hiába. Azt hittem majd ez segít a felemelkedésben, és a szüleim, a környezetem majd büszke lesz rám. Aztán most 24 évesen semmi. Se állásom, se párkapcsolatom. Minden nap csak gyötrődöm, hogy mit tehetnék?! Apám rengetegszer a fejemhez vágja, hogy nem vittem semmire, nem érte meg a taníttatásom, mert olyan szakmákat választottam, olyan diplomám van, amivel semmit sem kezdhetek. Felőrlődöm, napról napra kevesebb önbizalmam van, minden hitem elvész, már az utcára is alig megyek ki. Nincs mellettem senki, aki mégis az is csak szánalomból. Nem hisznek bennem és már lassan én sem magamban. Férfiként szégyellem magam, hogy gyakran elered a könnyem, amiért így alakult és nem találom az utam. Irigylem a kortársaimat... Mintha egyedül lennék minden bajommal és nincs ember, aki ennyire elronthatná az életét, mint én. Tudom, senki sem mondta, hogy az élet könnyű, de mégis úgy érzem az enyém valamiért sokkal nehezebb. Tudom valahol ezt is megbecsülnék, de én nem ilyen életet akartam. Nem tudom, hogyan tovább.
2013. dec. 1. 21:11
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Kényszeríteni kell magad, hogy jobban érezd magad, különben könnyen depresszióba zuhanhatsz.

Ha szeretnél beszélgetni, vagy csak panaszkodni, írj nyugodtan privátot.

2013. dec. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem a te hibád te megtettél mindent. Ez az ország tehet arról meg az állam hogy szertefoszlatta az emberek jövőjét. Ha nem köt semmi ide akkor menj ha hív az élet menekülj innen. Ez az ország egy fertő. Nem a te hibád hogy itt tartasz. 25 éves nő vagyok soha nem járok sehova mivel 3 ezer ft-om van egy hónapra a szórakozásra ennyi telik. Ebből sehova nem lehet menni. Nincsenek barátaim, sem kapcsolatom, még munkahelyem sincs. Gyötrelem itt élni. Átérzem a fájdalmad nap mint nap szembesülök a magánnyal, nehezen viselem. De nem találom a kiutat és senki nem segít.
2013. dec. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Ne szólj semmit barátom :)


Én januárban leszek 24 de egy cipőben járunk. Annyi adalékkal, hogy én ételallergiás vagyok amiről az emberek 99%-ának fogalma sincs, hogy mi az és ha kiütéses leszek tőle akkor még én érzem magam szarul mert azt hiszik valami fertőző izé. Van egy haverom akinek hasonló problémája van, na ő legalább megérti a gondomat. Szóval így a csajok (legalábbis egyelőre) kihúzva. Sok-sok pénz lenne hogy jobb legyen, de meggyógyulni nem nagyon fogok, csak egy picit jobb lehet a helyzet. Most dolgozom. Sz.rért-h.gyért. De legalább van munkám. Elég veszélyes hely és nem lazsálásból áll a nap. Egyáltalán nem ezt tanultam, felsőfokú végzettségem van de 80 ezret keresek havonta, abból kb. 3 ezer a telefon, 6 ezer a diákhitel (igen, hitelből jártam egyetemre mert a szüleim halálra dolgozták magukat minimálbérért és nem volt elég 3 gyerekre) aztán még orvosnál se voltam meg sehol és nem ettem semmit. Ráadásul az én kajám nem is olcsó, de támogatást nem kapok az államtól semmit. Ha nem lennének barátaim szerintem már felkötöttem volna magam.


Volt egy lány akivel nagyon jól kijöttünk de egyik napról a másikra elhagyott a kis r|banc és a mai napig nem mondta el, hogy miért. De nem csak engem, hanem a barátaival mindenkivel megszakította a kapcsolatot akkor. Na mindegy. Nekem ez nagyon fájt mert elhittem a mesét, hogy tényleg szeret és őszinte hozzám, bíztam benne aztán ez lett a vége. Vannak céljaim. Legelőször szeretnék meggyógyulni, aztán egy normális munkahelyet és egy motort, házat, normális barátnőn, családot, életet. Nem hiszem, hogy van rá esélyem de ennyi lenne a cél kb. Ameddig levegőt tudok venni addig nem adom fel de mocskos egy világban élünk az biztos.


Keress barátokat. Ha gondolod, leírhatod a történetedet, érdekel.

2013. dec. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
34%
Azt nem értem,hogy az önsajnálat helyett miért nem kerekedsz fel egész napokra munkát keresni???Vagy az alja munkát nem vállalod el??Ch..
2013. dec. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

uhh, szakmáid vannak, meg diplomád? Az azért nem annyira rossz.


Apád amit csinál, az nem egy szép dolog. Nincs munkád. És? Nagyon sok embernek nincs. És nagyon sokan ennél sokkal rosszabb helyzetben vannak. Egy szülőnek inkább támogatnia kellene a gyerekét, főleg ha csak ennyiről van szó


Sajnos nem lehet ennyiből teljesen megismerni egy helyzetet, de ettől még lehet dolgozni. Persze tudom hogy sokaknak nem tetszik ez vagy az a munka, de sokszor amint megismerünk valamit, rájövünk hogy talán nem is annyira rossz.


24 évesen még nagyon fiatal vagy

2013. dec. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Mondhatni detto 2. :)

Kedves kérdező: sokan vannak így, de ha leadsz az egódból, még mindig megtalálod az élvezhető dolgokat az életedben. Megkeresed a tanulságot az adott szituációban és élvezed!..ha kontrasztot akarsz érezni írsz :D

2013. dec. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Dolgozgatok, amikor van munka, ez nem bejelentett és csak alkalmi. Alja munka nagyon is. Megélni nem lehet belőle.


Jól esik, hogy elmondjátok a történeteiteket. Nem kenyerem az önsajnálat, ha valakinek így jött le, nem annak szántam. Inkább kétségbeesés és iszonyat düh, amit érzek magam felé.

Szeretném itt hagyni az országot, de egyedül nem könnyű, viszont gyakorlatilag ez az egyetlen esélyem.

2013. dec. 1. 21:34
 8/20 A kérdező kommentje:
Ne értsétek félre, nem azért esnek jól a történeteitek, mert jó, hogy nem vagyok egyedül, hiszen senkinek nem kívánom ezt a helyzetet. Csak jó, mert közvetlenek vagytok.
2013. dec. 1. 21:37
 9/20 anonim ***** válasza:

Nekem is nehéz most, mert 35 évesen egyedül vagyok, nagyon rossz a munkahelyem, és úgy érzem, nincs kiút.

Próbálok ezt-azt, de minden olyan nehezen megy. Igyekszem nem elhagyni magam, mert egyszer már sikerült kilábalnom egy depresszióból és megfogadtam, hogy többé nem esem vissza, de nem könnyű.

2013. dec. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Én értelek. A tesómék is Németországban élnek 5 éve. Nem véletlenül. Az összes ismerősöm menekül innen aki teheti. Az sem véletlen. Ha van egy kis időd, mindenképpen tanulj meg egy nyelvet. Apáddal meg ne foglalkozz, mert velem is ezt csinálták. Most, hogy van munkám, nem változott semmi. Ez addig így fog menni amíg el nem költözöm, mert mindig van valami ami nem tetszik. A legtöbb szülő azt hiszi, hogy örök életben irányíthatja a gyerekét. Valami szolgának vagy robotnak vagy nem is tudom minek nézik sokan a gyereküket. Háziállatnak :P Na szóval vele meg ne törődj, neki könnyű mert van stabil állása gondolom. Jelen esetben csak magaddal foglalkozz és azzal, hogy kimássz ebből a gödörből. 3-as voltam.
2013. dec. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!