Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez a szociális fóbia tönkre...

Ez a szociális fóbia tönkre tette -teszi a fiatalkoromat, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

a főiskola váltotta ki ezt belőlem azt hiszem, de ezt hosszú lenne leírni.

Jártam pszichológushoz, nem segítet, próbáltam erőltetni a dolgot,, de csak rosszabb lett. Volt, hogy elmentem pl. egy rendezvényre, ami nagyon megtetszett, gondoltam hátha majd most.., de találkoztam egy ismerősömmel, utána meg egész este sírtam a kétségbeeséstől, pedig alig beszéltünk. Nem is ez volt az egyetlen próbálkozás.

Kb. középsuli 10.-től vágytam mindennél jobban a társaságra, voltak barátaim, de így is sok minden kiamradt az életemből, mert csak suliban voltunk együtt, otthon meg nem voltak barátaim. 2 évig tervezgettem, hogy milyen lesz majd fősulin, ide meg oda megyek majd, lesznek barátaim, sokat mászkálunk, kirándulunk, bulizunk, miegymás. Mindent megtettem érte, totál hiába, nem sikerült beilleszkednem. Viszont megtaláltam egy másik társaságot, nem fősulisat, ott úgy-ahogy jól éreztem magam, megkapam azt, amire már évek óta vágyta. Élményeket, és társaságot. De nem tudok már oda sem elmenni, pedig annyi lehetőségem lenne velük együtt lenni, de nem megy. Én annyira akartam, és olyan sokszor próbálkoztam, eltereltem a gondolataimat, prbáltam meggyőzni magam, h hülyeség amit gondolok, elhívtam magammal az egyetlen olyan barátomat egy programra, akivel tudom tartani a kapcsolatot, de nem segített. Most meg már valahogy nem is ""irígykedek"", hogy ők együtt vannak, elviselem, de belül azért talán mégis szeretnék ott lenni, de tényleg nem érzem, nem érzem a lehetőségeknek a súlyát sem, mármint azt, hogy ez milyen jó lehetőség lenne, hogy együttlegyünk, stb.

Sajnos irígy is vagyok onnan pár emberre, amiatt, hogy ők ott megtalálták a helyüket, pont így képzeltem én is magam, pedig amúgy az irígység tőlem nagyno-nagyon távol áll.

A probléma az annyi nálam, hogy félek emberek (főleg fiatalok) között lenni, szólni bármit is. Ez a legnagyobb gondom. Mert az, hogy az iskola felé vezető úton csak bámulok ki az utasoknak háttal az ablakon, és nem merek leülni a buszon, mert nehogy jöjjön valaki a sulimból, az már a kisebb gondom. Amúgy meg kb. szinte mindig egyedül vagyok mindenhol.


2012. júl. 11. 10:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Talán egy másik pszichológus vagy egy pszichiáter tudna segíteni.
2012. júl. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Pszichiáterhez menj. Ő majd megítéli, mire van szükséged. Úgy menj hozzá, hogy bízz benne. És fogadd meg, ha törik, ha szakad, betartod a terápiát, legyen az bármi. Ha így teszel, meggyógyulsz, cca 3 hónap alatt. Ha nem, magad is tudod a választ.
2012. júl. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Azért azzal senkit sem kéne hitegetni szerintem, hogy 3 hónap alatt tutira rendbe jön, mert nem biztos, persze lehetséges.ha a saját hasonló problémámból indulok ki, nekem sokkal több idő kellett.
2012. júl. 12. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy a társaság olyan, akik közé nem vagy való? Nincs köztük kisebbségi érzésed? Bár tudom hogy a sulitban lévő embereket nem lehet megválogatni csak túl élni, de lehet hogy ha hozzád illő emberekre találsz, közöttük felszabadulsz majd. Vagy mindenhol előbb vagy utóbb úgy kezded érezni hogy nem szeretnek? Mi váltja ki nálad ezt az elszeparálódást? Nem lehet hogy a gondolataid rosszak és te magad rekeszted ki saját magad a társaságokból? Én nem tudom, csak próbállak rávezetni hogy mitől alakulhat ez ki benned.
2012. júl. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Azért azzal senkit sem kéne hitegetni szerintem, hogy 3 hónap alatt tutira rendbe jön,"


Aki időben elmegy az orvoshoz, és nem várja meg, amíg a tető a fejére omlik, vagy nem veleszületett gyengeelméjű, annak a 3 hónap jó kilátás. Hisz a legtöbbje évekig hordja magában, meg nem akar gyógyszert se szedni, mert a kishitűek, és ostobák elijesztik, még az orvos gondolatától is. Mert ha már én nem gyógyultam meg, dögöljön meg a másik tehene is. Nem hitegetés a 3 hónap. Hanem jó kilátás.

2012. júl. 12. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az előző komira:

Nah nem tudom a gyengeelméjűség hogyan jön ide. Biztos gyengeelméjű vagyok, ezért nem értem.

" legtöbbje évekig hordja magában" egyetértek, itt a példa: " 2 évig tervezgettem"

Sok év alatt összejött dolgokat elrendezni pár hónap alatt? Sok szerencsét!

2012. júl. 13. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm mindenkinek, hogy válaszolt.

Igen az (is) a gond, hogy nem olyan emberek között vagyok, akikkel megtalálnám a közös hangot. Próbáltam hozzájuk is alkalmazkodni, de ellöktek maguktól, sokan, sokféle képpen. Egy fősulis lány van, akivel időnként -1-2 hetente összefutunk, vele biztonságban érzem magam, meg van még egy barátnőm, ő nem fősulis, vele is. Azzal a lánnyal is majdnem hagytam elveszni a dolgot, hívott telón, és rendesen győzködni kellett magam, hogy ő rendes, arnyos, ne legyél már ennyire idióta.., meg vele is volt egy nagyon rövid időszak amikor azt éreztem, hogy már biztos nem szeret, de ez hála az égnek elműlt, mert nagyon sokat jelent, hogy ő van nekem.

Amúgy meg bárkivel (bárki fiatallal) beszélek személyesen, vagy telefonon, akkor már jön a kétségbeesés, hogynem szeretnek biztosan..

Egyébként a pszichológusnak én nagyon -nagyon hálás vagyok, attól függetlenül, hogy ebből nem jöttem ki még (fogok még hozzá menni, csak szünetelünk most), mert ő volt az egyetlen, aki megértette ezeket a dolgokat (anyámnak mondtam még), és nem nézett kb. totál hülyének. Meg amúgy is problémás vagyok még más téren is, jól feladtam szegény pszichológus lánynak a leckét...De tényleg sokat jelent, hogy segít nekem.

2012. júl. 13. 23:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!