Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek ez jó életvitel...

Szerintetek ez jó életvitel 21 évesen?

Figyelt kérdés
Tavaly alakult ez ki, leginkább a fősuli hatására. Anglisztika szakos vagyok, de érdeklődöm a földrajz iránt is. Sokak szerint nem vagyok egy "normális" 21 éves lány. Végzősként viszonylag sok szabadidőm van, amit egyrészt Tesco-s diákmunkával töltök el, másrészt barátokkal, párommal. Viszont ezenkívül nagyon sokat járok könyvtárba. Csak úgy beülök és olvasok. Van amikor szépirodalmat, pszichológiai, önismereti könyveket, vagy gazdaságföldrajzot. Nagyon híve lettem a tudatos vásárlásnak, ha lehet kerülöm a multis cégeket, és megpróbálok magamnak előállítani dolgokat. PL. jelenlegi hóbortom a natúrkozmetikumok. Másik hobbim a nyelvtanulás. Eddig a német meg az angol megy felsőfokon, most akarok belekezdeni egy újabb nyelvbe. Ezenkívül sportolok is, tornázok otthon vagy úszok. Soha nincs olyan, hogy unatkozok. Viszont az internetet is csak olvasásra használom, hírek, plusz pdf könyvek, ha nincs épp lehetőségem könyvtárba menni. Facebookom van, de nagyon ritkán lépek be. Szóval egyrészt mondhatni, hogy átlagos vagyok, van jó párkapcsolatom, vannak barátaim, heti 1x-2x még bulizni is elmegyek, suli mellett melózok. Másrészt nagyvárosban tanulok, de még a könyvtáros is meg van lepve, hogy annyi időmet töltöm ott. Ha valakinek meg mondom, hogy egyik hobbim a nyelvtanulás, körülbelül kinevetnek... Eddig nem nagyon érdekelt mások véleménye, viszont már itthon is megjegyezték, hogy biztos túlterhelem magam, hogy fősuli mellett még szabadidőmben is "tanulok", meg hogy egy idő után el fog szakadni a cérna, stb. Végülis nem kényszerből csinálom ezt az egészet, de tényleg könyvtározás után úgy érzem, hogy tele van a fejem, és el vagyok fáradva. Szóval kicsit elgondolkodtam, hogy tényleg jobb lenne visszavenni? Meg igazából abban is reménykedek, hogy egyszer lesz valami hasznom belőle, hogy ennyit olvasok. Mármint munkahelyileg, pénzügyileg is. De efelől is vannak kétségeim.
2013. nov. 17. 09:41
 1/4 II.Dartheon ***** válasza:

igen, szerintem tök jó, pláne ha pasid is van :)

Mellesleg tök jó neked h 21 évesen már végzős vagy fősulin, én 20 vagyok de most kezdtem el az egyetemet... :)

2013. nov. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
You're a lucky-break! :)
2013. nov. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia! Ugyanígy vagyok, csak én már az MSC-t csinálom és sajnos nekem nincs párom.. Nem tudom megmondani ez jó életvitel-e, de én jól érzem magam a bőrömben.. Van, hogy furán néznek rám, de valahogy biztos vagyok benne, hogy jó úton járok.. Bár mostanság kezdem észrevenni magamon, hogy a sok tanulásnak is van hátulütője.. Mostanában minél többet olvasok, annál többször jövök rá, mennyi mindent nem tudok és néha éppen emiatt kifejezetten butának érzem magam.. 23/L
2013. nov. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hasonlóképpen vagyok, bár én 24 éves vagyok és a jogász szak negyedévét taposom, plusz részmunkaidőben bíróságon dolgozom. Jól tanulok, szeretek egy-egy jogágban elmélyülni, mondhatni nekem a jog lett a hobbim. Ha meg szabadidőm van akkor szépirodalmat olvasok, szeretem a világhírű regényeket, drámai költeményeket, néha-néha ponyva is a kezembe kerül, így a pénzemből többnyire könyveket veszek :) Ezenkívül tvt alig nézek, általában online nézem a régi klasszikus filmeket. Őszintén szólva te még mindig jobban állsz, mert ha engem kérdeznek a hobbimról, én csak annyit tudok mondani hogy az a jog :) Bulizni évek óta nem voltam már, nem is igénylem, tökéletesen megvagyok így is, és nem érzem azt hogy a fiatalságomat vesztegetném el az "itthon üléssel". Fb-m nekem van, gyakran is használom, de csak amiatt mert sok ismerősöm van országon belül akikkel sajnos a személyesen kontakt lehetetlen. Barátom nincs, jóideje. Igazából próbálkozások voltak, de még az ismerkedési szakaszban kiderült hogy nem passzolunk össze az illetővel, a magánéletem sosem volt túl fényes.
2013. nov. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!