Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Önkép zavarról vélemény?

Önkép zavarról vélemény?

Figyelt kérdés
Volt már olyan valakivel, hogy felfedezte magáról valamilyen szintű önképzavarban szenved? Önértékelési gondjaim biztos, hogy vannak, de nem tudom mennyire befolyásolja-e ezt az önképzavar. Olyan dolgokra gondolok, hogy hangulattól függően másképp látod magad a tükörben, vagy másképp látod magad egy fényképen mint egyébként? lehet furán hangzik de néha ilyesmiket észre veszek magamon, vagy mennyire tudatosodhat az ilyesmi valakiben?

2013. nov. 15. 22:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát a tudatosságról az a véleményem, hogy az ilyen jellegű dolgok általában tudat alattiak, sőt az emberek nagy része csak részben ismeri saját magát, és képességeit. Persze azt érezheted, hogy valami nem oké, vagy valami gond van. És amikor már felismered a gondot, akkor már tovább tudsz lépni ezügyben, és megismerheted/fejlesztheted magad. kérdésem lenne, hogy bizonytalanságot is érzel? Sokszor vagy bizonytalan önmagadban? Vagy olyan szokott lenni, hogy egy dologról hangulattól függően változik a véleményed? (arra értem, hogy egy adott dologban szoktál-e ellent mondani magadnak)

Ill. hangulatzavaraid/dühkitöréseid vannak-e?

Egyébként ha úgy érzed nincs rendben valami a lelkedben, ajánlom a pszichológust, nekem segített. :)

2013. nov. 16. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Amiket leírtál van, hogy előfordulnak, sokszor vagyok bizonytalan például. Úgy érzem néha túl sokat gondolkodok bizonyos döntések előtt, mégis megbánom a dolgot szinte azonnal, meg hasonló dolgok.

Egyébként jártam pszichológushoz még régen, igaz teljesen más okból és még gyerekként, de nagyon utáltam.

2013. nov. 16. 12:31
 3/4 anonim ***** válasza:
Én azt tanácsolnám neked, hogy menj el pszichológushoz. Tudom, hogy írtad, hogy már voltál, és nem szeretted, de gyerekként még teljesen más fejlődési szakaszban van az ember, ill. attól hogy őt utáltad, vannak mások is. Ezt arra értem, hogy van olyan, aki tényleg jó és tud segíteni. De halottam olyat is aki elalszik miközben mondja a páciens a dolgait. Szóval próbálj meg utánanézni (akár neten is), hogy ki az aki szimpatikus lehet, és ha találsz valakit, menj el hozzá egyszer, és meglátod, ha nem jön be keress mást, akiben úgy érzed meg tudnál bízni, és szimpatikus neked, hidd el tud segíteni. Nem azért mondom, mert rosszat akarok, csak nekem is vannak hasonló problémáim, és én sem tudtam mit kezdeni velük, mert ezek olyan dolgok, amik bennünk esetleg nem is tudatosulnak vagyis csak részben, ezért fontos a szakember segítsége, hogy úgymond megfelelően légy kezelve. Például nálam is kiderültek olyan dolgok, amikre nem is gondoltam volna magamtól. Szóval mindenképp érdemes lenne ezt megfontolnod, hogy később kiegyensúlyozott életed legyen. Egyébként abban is tud segíteni, hogy megismerd saját magad, a képességeidet. Ezáltal reálisan láthatod magad, ill. a személyiséged is fejlődne általa. Tényleg nem azért mondom, mert rosszakat akarok neked, de másnak is segített már, és te úgymond "kísérletezgethetsz" magadnak, de mivel nem látsz rá teljesen önmagadra, ezért nem is fogod tudni egyedül ezt megoldani. Remélem érted mire akartam kilyukadni, tényleg csak segíteni akarok, és az írtam le ezeket, mert nekem jobb lett tőle. Ha valami kérdésed van írj nyugodtan, szívesen válaszolok, és remélem valamennyit tudtam segíteni! :)
2013. nov. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Mindenképp megfontolom ezt a pszichológus dolgot, végülis ha csak kiprobálom se sokat veszíthetek, kösz szépen a hozzászólásokat! :)
2013. nov. 16. 15:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!