Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kire mondjátok, hogy gazdag?

Kire mondjátok, hogy gazdag?

Figyelt kérdés
Kérdésem egy szimpla érdeklődés.Ki mikortól érzi úgy, h ő (vagy más) gazdag?Ki minősül annak szerintetek?Mikor mondjátok ezt valakire, hol az a szint?Szóval szeretném ha minél többen válaszolnátok:)

2013. nov. 11. 18:46
 1/9 anonim ***** válasza:
96%
Akinek sok pénze van.
2013. nov. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Jomodu akinek van ugyan hitele, lizingelt autot vezet, nem feltetlenul van sporolt penze stb., de keres annyit hogy ezeket es egy nagyvilagi eletvitelt gondtalanul finanszirozzon.


Gazdag akinek semmilyen hitele nincsen, minden ingo es ingatlan vagyontargyanak o a tulajdonosa, stabilan magas havi jovedelme es megtakaritasa van.

2013. nov. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Aki nagyon jól keres és meg tud venni olyan dolgokat amiről egy "normál" ember csak álmodozik...
2013. nov. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

1: Mi számít sok pénznek nálad?Te pl milyen összegnél monndod ezt?


3: Mit értesz azalatt, h jól keres?A jó és a sok elég relatív, pont ezért érdekeltek a válaszok, hogy kinek mi a jó és a sok ha anyagiakról, gazdagságról van szó.

2013. nov. 11. 19:46
 5/9 anonim ***** válasza:
a mo-i árakhoz képest, azt mondom, hogy aki 300.000 felett keres, az gazdag. (Az, hogy hitele van, és abból fizeti az autót, házat, már az alapjövedelem része, tehát én nem teszek különbséget, hogy mire költi... )
2013. nov. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem az gazdagnak számít, aki egy kisebb lyukat fent tud tartani, akár albérletként, akár sajátként, lehet hitele, de minden hónapban tudja fizetni elcsúszás nélkül, rendelkezik minden fontosabb háztartási géppel, (porszívó, mosógép, stb.), illetve ezek mellett van pénze drágább műszaki cikkekre, (TV, PC, telefon) márkás ruhákra. Az már tök helikopter, ha még bulizni is el tud járni, és nem kőbányai+kannásbor+tekert cigi kombóval kell végignyomnia az estét.


Elcsépelt, cliché, közhely, stb., de akkor is igaz: Máshol ez teljesen alap dolog, Magyarországon viszont egyeltalán nem az. Irreális dolog ezt mind elvárni egy átlagos magyartól. Ha valakinek ez összejött, szerintem gazdagnak számít.

2013. nov. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Akinek nem kell dolgoznia és úgy is elég pénze van hogy élete végéig megéljen belőle. Pl kiad ingatlanokat és abból él ,vagy vállalkozásai termelik a pénzt ,de ő nem gürizik bennük , ő csak kaszál.
2013. nov. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
56%
"Gazdagok a lelki szegények...."
2013. nov. 11. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
47%

Utolsó, én nem tartom magam lelki szegénynek. :)

Ha az előttem szólók válaszait nézem, akkor én enyhén gazdag vagyok. Pedig nem is gondolkozom ezen annyira. Sosem volt hitelem, mindenre egyből leteszem a pénzt az asztalra. Ha kedvem szottyan, akkor kiruccanok a hétvégére valahova külföldre, évente legalább egyszer van egy tengerentúli utazásom, a szükséges dolgokból mindig a legminőségesebbet veszem, de feleslegesen nem dobálok ki pénzeket. A hobbijaim sem mindennaposak. A legnagyobb gazdagság számomra a baráti köröm, a kényelem, a nyugalom és a tudásom, amit nap, mint nap fejlesztek. Minden mást ellehet veszíteni, de a tudást sosem, kivéve talán, ha megöregszem. :) 24/N.

2013. nov. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!