Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Elfogadjam a pénzt? Ez így...

Elfogadjam a pénzt? Ez így normális, én gondolkodom furcsán?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok. A szüleim külföldön dolgoznak, de én itthon tanulok, ezért kb. 14 éves korom óta a nagynéném és a nagybátyám (anyu húgának a családja) tart el. Ők cserébe nem fogadnak el pénzt se anyuéktól, se tőlem, ezért a házimunkában segítek nekik, ahol tudok, vásárolok, a gyerekekre vigyázok stb. Most a nagybátyám kitalálta, hogy szerezzek jogsit, ad rá pénzt, és akkor délutánonként majd el tudom hozni unokatesóimat az oviból és az iskolából, mert úgy nekik (mármint nagybátyáméknak) kényelmesebb lenne. Mondtam nekik, hogy oké, szívesen megcsinálom, de nem akarom, hogy ők fizessék a tanfolyamot, mert az nekik kb. 150-200 ezer Ft lenne, és így is gyakorlatilag a nyakukon élősködöm. Mondtam, hogy majd ha anyuék legközelebb küldenek pénzt, abból elmegyek tanfolyamra. Erre ők kicsit megsértődtek, és azzal voltak, hogy ők szívesen adnak rá pénzt, ne azt költsem, amit anyuéktól kapok. De nekem ez így kicsit kellemetlen, hogy kb. többet költenek rám, mint a saját szüleim. Szerintetek elfogadjam a pénzt? Vagy mit csináljak?
2013. nov. 3. 13:36
 1/7 anonim ***** válasza:
mindenkinek jobb lenne ha elfogadnád szóval nemlátom h miért ne
2013. nov. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szerencsés vagy hogy ilyen családod van, szerintem fogadd el, majd meghálálod nekik ha lesz alkalmad.
2013. nov. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Sokkal többet tudsz nekik segíteni, ha lesz jogosítványod. Ez az ő érdekük is!

Persze ,hogy fogadd el! A jogosítvány nagyon értékes dolog, ki fog nyílni előtted a világ.

2013. nov. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem arról van szó, hogy nem akarok jogsit, már én is gondolkodtam rajta, hogy kéne, még mielőtt mondták. Csak nem szeretném, ha még ezt is ők fizetnék ki helyettem, épp elég az, hogy eltartanak.
2013. nov. 3. 13:49
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem fogadd el. Ne érezd magad rosszul emiatt. Tudom, picit kellemetlen a dolog, de ahogy már előttem is írták, ezzel nekik is segítesz. :)
2013. nov. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

De szerencsés vagy, hogy ilyen családod van!

Szerintem is fogadd el, de valamivel lepd meg öket. Valami kis aprósággal, kedvességgel, ha a szüleid is szoktak pénzt küldeni. pl vegyél nekik valami spa bérletet, masszázs, vagy ilyesmi..

2013. nov. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Elfogadhatod.


Kétségkívül nagyon hálás lehetsz nekik mindazért, amit érted tettek, de ne érezd emiatt feszélyezve magad. A saját családodról van szó, érezd szerencsésnek magad, hogy ilyenek és használd fel, amit kapsz tőlük.

2013. nov. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!