Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyire normális, hogy egy...

Mennyire normális, hogy egy csomószor gondolkodom az öngyilkosságon?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nagyon rosszul vagyok már hónapok óta. Van, hogy egyedül ülök a szobámban, és sírok órákig. Este is. Szörnyen utálom magam, és már sokszor elgondolkodtam, hogy milyen lenne ha egyszerűen nem lennék. Anyukám nagyon sokat foglalkozik velem, és egyedül miatta nem tettem még kárt magamban. Vagy csak bebeszélem, és jobb lesz?


17/L


2013. jan. 5. 22:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Biztos van vmi oka, h ezekre a dolgokra gondoltál...

Minden ember életében vannak rossz dolgok, ezek egy részén nem lehet változtatni, a másik részükön viszont te magad tudsz! Ha megkeresed a megoldható problémákat-esetleg anyukád tud segíteni, ha jóban vagytok- és elkezdesz ellenük tenni, elkezded őket megoldani és csinálsz valamit, akkor jobb lesz.

2013. jan. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Próbálj valami értelmet találni az életednek. Célokkal megtölteni, amelyekért érdemes élned és nem akarsz meghalni, amíg el nem éred őket. :)

Sportolj, zenélj, olvass, tanulj, vagy akármit. Csinálj olyat, ami kedvedre való és eltereli a figyelmed az aktuális gondokról.

Annyi csodás dolog van a világban, miért akarnál meghalni? Ha szarul érzed magad a bőrödben, akkor változtass az életeden. Fiatal vagy még, rengeteg lehetőséged van és még lehetsz az, aki csak szeretnél.


Van sok motiváló/elgondolkodtató könyv/film is, ami vissza tudja hozni az életkedved. Pont aktuális a Pí élete ami ilyen. Egy magányos estéden menj el és nézd meg a moziban, hátha segít :)


http://www.youtube.com/watch?v=IteotfxqsAc

2013. jan. 7. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hasonlóan érzek én is (18/F) ha gondolod írj privátba. Jólesne elbeszélgetni valakivel aki hasonlóan látja a dolgokat.
2013. jan. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális, amit érzel. Ezen a legtöbb kamasz átesik. Merengj bátran az elmúláson, én sokat mászkáltam temetőkben, teljesen feltöltődtem tőle. Ha van lehetőséged, sétálj a természetben minél többet, és gondolkodj az élet és halál nagy dolgain. Ez az időszak erre való! Én azt gondolom, hogy ez az időszak nagyon fontos állomása a személyiségfejlődésnek! Ne fojtsd el a gondolataidat, akármilyen borzasztóak is. Szerencsés vagy, hogy anyukád sokat foglalkozik veled, és ha marad időd sírdogálni, akkor valószínűleg a sok törődés mellett a személyes szférádat is tiszteletben tartja. Szuper anyukád lehet, nekem is ilyen szuper anyukám van. Ő is békén hagyott engem, amikor elmélkedtem. Nem tudom, szereted-e az ilyesmi zenét, http://www.youtube.com/watch?v=wLB20eLa7z0 de ez is néhány gondolat az elmúlásról. Viszont ha elfogadsz egy javaslatot, gondolkodj a pozitív értékeiden is! Biztosan van valami, amiben jó vagy, amit jól és szívesen csinálsz. Bármi, amivel kifejezheted ezeket a bánatodat, a félelmeidet. Festés, rajzolás, írás, zenélés, esetleg tánc. Ha még nem sportolsz, érdemes elkezdeni valamit mozogni. Ha mást nem, a már említett sétákat heti egyszer iktasd be, és figyeld a természetet, milyen szép! Séta után amíg ilyen hideg van, érdemes meginni egy nagy bögre forró csokit vagy teát, amikor meleg lesz, egyél valami finom fagyit vagy gyümölcsöt (vagy gyümölcsöt fagyival), a lényeg, hogy egy kicsit kényeztesd magad. Szép lassan tanuld meg élvezni az életet. Ha van rá lehetőséged, járj el szórakozni havonta legalább egyszer. Hátha összetalálkozol álmaid pasijával. Ha megengeded, picit előre szaladok, amikor elkezded élvezni azt, hogy nő vagy. Amikor örömmel válogatod össze az aznapi ruháidat, és alig várod a reggelt, hogy újra válogathass. Amikor a nyúzott, pattanásos(?), "most keltem fel és semmikedvemsemmihez" arcodat némi sminknek nevezett trükkel csodaszéppé varázsolod. Kicsit elkalandoztam, remélem nem bánod, és remélem, hogy tudtam segíteni. 25/N
2014. jan. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!