Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti nem szoktatok olyan fáradta...

Ti nem szoktatok olyan fáradtak lenni hogy alig bírjátok nyitva tartani a szemeteket?

Figyelt kérdés
Suli időben mindig, de tényleg mindig álmos vagyok. Hiába fekszek le 10-kor és kelek fel 6-kor ( az ugye 8 óra alvás ami pont ideális ) tiszta hulla vagyok.Leginkább az zavar, hogy suliba majdnem elalszok az órákon, csukódik le a szemem és olyan nehéz olyankor nyitva tartani.Általában a kedvemre is ki szokott hatni ez a fáradtság.Heti 2x van még edzésem, edzésről 7-re,suliból 4-re érek kb. haza.Ha tudtok adni tanácsot légyszíves adjatok nekem köszi.:)

2013. nov. 2. 21:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Idönkent több alvásra van szukseged, mint 8 ora, vagy meg korabban lefekudni
2013. nov. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
nem biztos, hogy az alvás a gond. lehet, hogy nem juttatsz elég energiát a szervezetedbe, én pl azért szoktam dülöngélni, mert kevés vizet iszom és keveset eszem.
2013. nov. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
2-es válaszoló.Az lehetséges mert nagyon keveset szoktam inni.
2013. nov. 2. 21:53
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a buszon szokott ez lenni.Csak pont olyan sz*r hogy aludnék ,de nem merek ,mert ezen a buszon elég sok olyan ember van aki egy óvatlan pillanatban kikapja a telót a zsebedből úgy hogy észre se veszed.Kedvemre nálam is kihat általában flegma vagyok ilyenkor.

Próbálj több eneriát bevinni a szervezetedbe nálam bevált

2013. nov. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
De igen, volt és akkor már nagyon kívánom az ágyam közelségét :)
2013. nov. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mennyi idős vagy, de a 10-kor fekvés az késő.

Attól, hogy lefekszel 10-kor és felkelsz 6-kor, még egyáltalán nem biztos, hogy ténylegesen alszol 8 órát. Én legalábbis nem szoktam rögtön elaludni, és éjjel is többször felébredek.

9-kor feküdj le, és lefekvés előtt már kicsit nyugtasd magad, a pihenésre koncentrálj.

Kényelmes az ágyad, jól alszol? Nincs túl meleg a szobádban?


Este ne egyél és igyál már semmi nehezet. Ha pl. teától nem tudsz aludni, akkor igyál helyette meleg tejet.

2013. nov. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 TheHologram ***** válasza:
Az étel és ital az tényleg fontos. Próbálj normális kajákat enni,amiben minőségi tápanyag van (hús,rizs,zöldségek,stb.) Viszont próbáld ki,hogy napközbe alszol picit,mondjuk fél-1 órát,ha van időd,nekem ez sokat segített. : )
2013. nov. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Fizikai okai is lehetnek annak, ha ilyen fáradt vagy napközben. Lehetséges okok: pajzsmirigy-alulműködés, inzulinrezisztencia (nem eszel sok kenyeret és sütit-csokit? Nem kajálás után érzed ezt a bazi nagy álmosságot?), vashiány. Tehát csináltass TELJES vérképet. Ha a vérképed oké, akkor menj alváslaborba, lehet, hogy éjszakai légzésleállásod (alvási apnoéd) van, emiatt nem pihentető az alvásod. Súlyos betegségekről beszélünk, az alváshiány lassan, de biztosan kicsinálja az embert, ezért ne blicceld el a vérkép-csináltatást meg a többit. Az alvási apnoéról és az IR-ről itt olvashatsz: [link] illteve: [link] Sok sikert! Üdv: alvásguru
2013. nov. 7. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!