Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Aki embergyűlölő, miért...

Aki embergyűlölő, miért gyűlöli az embereket?

Figyelt kérdés
2013. szept. 11. 23:11
 1/7 anonim ***** válasza:
49%
Mert azt hiszi, érdekel valakit a szélsőséges véleménye...
2013. szept. 11. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
60%

Mert ostobák, korlátoltak, önzők. Akkor is ártanak a többi élőlénynek, amikor nem kéne, pl. agyon csapnak egy éjjeli lepkét, pedig megfoghatnák, és kidobhatnák az ablakon, kb. ugyanannyi nehézség lenne. És nem, #1, egyáltalán nem érdekel, hogy valakit érdekel-e a "szélsőséges" véleményem. Nem is szoktam róla beszélni, csak most valaki megkérdezte.


Ettől függetlenül, az egyes embereket segítem, ahol tudom, ismerten is és ismeretlenül is.

2013. szept. 11. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kezdi átértékelni az életét, sokat csalódott, főleg barátokban, azok hátatfordítottak neki, s erre az érzésre még egy lapáttal az is rátesz, ha éppen a párja dobta, pl. búcsú nélkül lelépett :).

Elfajultabb megtestesítője az embergyűlöletnek pl. egy kiábrándult családfenntartó férfi is lehet, akinek nagyon erős, domináns természetű felesége van, aki pl. a uralkodásának megtartása érdekében a férj ellen irányítja szépen lassan, de tudatosan a gyerekeket és ebből adódnak a különféle reakciók, elvonulási szükségletek.

2013. szept. 12. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
81%

mert nem éri meg anyagilag szeretni őket.

tegyük fel pénztáros vagy egy áruházban és nem elég,hogy minimálbért kapsz,még részed lehet egy 8-12 órás nyilvános lenézésben,amit a vásárlóktól kapsz,hogy neked ez a munkád.


Amúgy én is dolgoztam eladóként és valóban,az emberek többsége összekeveri az eladót a szolgálóval,főleg az idősebb korosztály.


értelem szerűen ha meg lehetne válogatni a társaságot,akkor nem lenne ilyen probléma.

de nemrégen láttam egy börtönös dokumentum filmet,amiben több rab is elmondta,hogy a bezártságot meg lehet szokni,el lehet viselni,de az emberek odabent pokollá teszik egymás életét,ezért nehéz a börtön és mások kényszerű,nemkívánatos társasága.

2013. szept. 12. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
90%

Inkább miért NE gyulölje??

Másokat lenéznek, ítélkeznek, vannak beképzeltek, egoisták.

és ritka az olyan aki hátsó szándék nélkul van melletted.


Ajánlanám ezt a számot. A válasz a kérdésedre, már a címében is benne van:

[link]

2013. szept. 12. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
35%
Lehet magyarázni, hogy rosszak az emberek, és ezért, de ha mélyebben belegondolunk, mindenféle embergyűlölet onnan eredeztethető, hogy magunkat ösztönösen jobbnak érezzük a többieknél. Még akkor is, ha ezt nem ismerjük be.
2013. szept. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Pont, hogy rosszabbnak, és csak ezt palástolandó hazudjuk be magunknak, hogy jobbak vagyunk, miközben gyűlöljük a többit (mert jobbnak tartjuk őket, és emiatt félünk tőlük). Ha jobbnak érezzük magunkat, nincs okunk a gyűlöletre, akkor egyszerűen nem foglalkozunk velük, közömbösen viszonyulunk az emberekhez.


És a jó/rossz hozzáállásnak is az a gyökere, hogy kinek a mércéjét tekintjük mérvadónak: a többiekét (ez ad okot a gyűlöletre, ha nem tudunk megfelelni, ha meg igen, akkor jön a lenézős felsőbbrendűségi érzés), vagy a sajátunkat (ez esetben semmi közünk nincs a többihez, anélkül meg gyűlölet sincs). Utóbbit lehet ugyan embergyűlölőnek vélni, de ez csak látszat, az ilyen ember (ha abszolút a maga mércéje szerint él) még arra sem méltatja a többit, hogy "legalább gyűlölje" őket. Ritka és irigylésre méltó fajta, nem függ másoktól (ennél fogva inkább mások gyűlölik őt).

2013. szept. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!