Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van más is, akitől állandóan...

Van más is, akitől állandóan elkérik a személyit?

Figyelt kérdés

27 vagyok, de mindig elkérik a személyimet, ha alkoholt vagy cigit vásárolok. Egyszer az egyik eladó elkezdte lobogtatni a személyimet a kolléganőjének, hogy tippelj hány éves egy a lány (tipp: 16 éves). Elég fiatalosan nézek ki, de ennyire? Nem vagyok magas, és az is igaz, hogy sportosan öltözködöm, de azért szerintem húsznak legalább kinézek. :)

Ti hogy vagytok ezzel?


2013. jún. 13. 10:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
40%
Tőlem nem kérik, mert sem alkoholt, sem cigit nem veszek.
2013. jún. 13. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Velem 32 évesen közölték egy lovardában, hogy kiskorúaknak szülői beleegyezést kell vinni. Csak néztem, mint a moziban. :)
2013. jún. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Velem ugyanez volt, 32 vagyok, de még két éve is a nálam 1 évvel idősebb barátnőmnek kellett megvennie a cigimet, mert nekem nem adtak, és nem volt nálam igazolvány. A nálam csak 6 évvel idősebb kolléganőmet az anyukámnak nézték, kétszer is.

Valahol bók, valahol bosszantó. A kolléganős eset mondjuk nekem kifejezetten kínos volt.

Kinézetre hasonló vagyok, mint ahogy magadat leírtad. Bár most 9 hónapos a kislányom, és van rendesen karika a szemem alatt, felteszem, most már pillanatok alatt hozzáöregszem a koromhoz...

2013. jún. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Tőlem utoljára kb 1 éve kérték. Mondjuk én idősebbnek nézek ki mint 20. A magyarázat csak az lehet, hogy fiatalnak nézel ki.
2013. jún. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Jó tudni, hogy nem vagyok egyedül ezzel. :) Nekem egyszer olyan volt, hogy a 4 évvel idősebb barátommal (nagyon magas, nagyobb darab, férfias kinézetű) elmentünk kádat venni, és az eladó srác rám nézett, aztán a barátomra és azt mondta, hogy nagyon jó választás, a gyerekek is nagyon élvezni fogják. Mondtuk, hogy nekünk nincsenek gyerekeink, totál zavarba jött, azt hitte a lánya vagyok...
2013. jún. 13. 11:29
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Tőlem nem szokták elkérni, pedig én is fiatalos kinézetű vagyok.


Egyszer mi is beszéltünk erről néhány haverommal, hogy egyeseket gyakrabban ellenőriznek, míg másokat szó nélkül kiszolgálnak/beengednek valahova, végül arra jutottunk, hogy a fellépés is sokat számít, nem csak a kinézet.


Tehát ha valaki például félszegen viselkedik, akkor esélyesebb, hogy fiatalabbnak gondolják, mintha magabiztosabb és erélyesebb volna. Ez hasonló a kisugárzáshoz, számít az, hogy a másik ösztönösen mit érez meg veled kapcsolatban.


Amíg gimisek voltunk, néhányan az osztályból alkalmanként leléptünk a program vége előtt, de a többség mindig azon agyalt, hogy miként jusson át a portás bácsin, aki nem engedte ellógni a diákokat.

Én általában egyedül léptem le és mikor észrevették ezt, akkor megkérdezték, hogy engem nem szokott megállítani a portás ? Mondtam, hogy nem és ez így is volt. Észrevettem, hogy a többiek mindig amolyan bizonytalanul közeledtek a portás felé és a tekintetük is arról árulkodott, hogy kisurranni készülnek. Én laza, de határozott léptekkel jártam és nem takartam el a tekintetem, hanem egyenesen előre néztem, mint akit jobb nem hátráltatni.


Persze ez csak egy banális példa volt, de szemlélteti azt, hogy a nonverbális jelek is számítanak, habár hajlamosak vagyunk figyelmen kívül hagyni őket.

2013. jún. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Az igaz, hogy kislányos kisugárzásom van, lehet, hogy ez a titok nyitja. :)
2013. jún. 13. 11:44
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Tőlem is mindig elkérik, 20 vagyok, de ha azt mondanám valakinek, hogy 15 vagyok, simán elhinnék.
2013. jún. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Ha van még valakinek ezzel kapcsolatosan vicces/ciki sztorija, szívesen olvasnám! Köszi :)

Velem olyan is volt, hogy beültünk egy pubba egy baráti társasággal, mindenki rendelt, én is, egy sört, és mondta a pincér, hogy a kisasszony egy személyit legyen szíves! :D Vicces volt, mindenki röhögött, főleg úgy, hogy a társaságban ott volt az egyik barátnőm húga, aki 17 éves, és neki szó nélkül kihozták. :)

2013. jún. 13. 11:53
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
#8. vagyok, eszembe jutott 2 jó sztori, az egyik a nagynénémmel történt, eléggé alacsony és rövid hajú, egyszer elment a fiáért a suliba, egy másik osztály meg valamiért sorakozott, a tanár próbált fegyelmezni és ahogy a néném el akart menni mellettük, a tanár hirtelen berántotta őt a sorba, mert azt hitte rá, hogy az egyik gyerek :D a másik a mamámmal és velem történt, kb 10 éves koromban, elmentünk a piacra mamámnak cipőt venni ( 35-ös a lába), látott egy magas talpú szandált és megkérdezte az eladót, hogy van e ilyen 35-ös méretben.. az meg elkezdi magyarázni, hogy hát ezt nem kislányoknak találták ki.. azt hitte, hogy nekem kell a szandál :D
2013. jún. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!