Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a szerbekről?

Mi a véleményetek a szerbekről?

Figyelt kérdés
Ez a kérdés semmilyen rasszista elven nem alapul, csak kiváncsi vagyok mit gondoltok a szomszéd országról, maga az emberekről, mentalitásukról, stb ?

2013. jún. 6. 01:06
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerbiai magyar vagyok. Egy olyan városban lakom, ahol 50:50 az arány a szerbeket és a magyarokat illetően. Inkább egymás mellett élünk, mint együtt. A magyarok nem nagyon barátkoznak a szerbekkel, noha nekem vannak szerb barátaim. Érdekes egyébként ez az egész, mert a szerbek keresik a magyarok társaságát, kíváncsiak ránk, érdeklődnek irántunk, de a magyarok viszont ellenségesek, ami valahol érthető is. Főleg a szerb férfiak mondják azt, hogy a magyar nők fullosak. Csak nem arról híresek, hogy tisztelik a magyar nőket, meg úgy átlagban a nőket. Nekem soha nem volt velük problémám, nyilván azért, mert beszélem a nyelvüket és nem félek senkitől sem. Ha úgy jön, akkor bizony be is szólok nekik, de kedves is vagyok.
2013. jún. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 Újvidéki válasza:
96%
Újvidéken élek, először is fontos hogy egy Vajdasági szerb átlagban egész más mint egy Boszniából vagy Krajinából jött szerb, a különbség óriási. Az utóbbiak nagyon agresszív és paraszt banda, míg a Vajdasági szerb sokkal rendesebb nép. Átlagban bennük van az agresszív Balkán mentalitás és becsapni vagy elverni apró konfliktus miatt valakit szinte normális itt, elég cigány módon megy az életük. Persze sok szerbet ismerek amelyek kedvesek, rendesek, sőt a legjobb barátom is szerb.
2013. júl. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 Kini :)) ***** válasza:
Én megértem azokat, akiknek fenntartásaik vannak velük szembe, mert tényleg nem lehet túl jókat hallani róluk (és most, hogy nem lehet túl jókat hallani róluk, szépen fogalmaztam :D) De nekem úgy a néppel nincs bajom. Én még nem jártam Szerbiában, csak interpalson beszélgettem néhánnyal, de azok mind normálisak. Én barátságosnak látom őket, és tényleg érdeklődnek a magyarok iránt. 15/L
2013. dec. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!