Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem tudok beilleszkedni a...

Nem tudok beilleszkedni a társadalomba?

Figyelt kérdés
Azt érzem, hogy a legtöbb ember tökéletesen elvan ebben a "mátrixban", vagy "mókuskerékben", amit életnek nevezünk. Iskolába járjunk, hogy aztán dolgozzunk minden nap, amíg nyugdíjba nem vonulunk, aztán meghalunk... Engem ez teljesen kiborít, depresszióssá tesznek a monoton mindennapok, meg sem tudom fogalmazni, mennyire. Nem is találom a helyem sehol. Eközben azt látom, hogy emberek vígan elvannak, míg az életük annyiból áll, hogy fogaskerekek egy rendszerben, amely az ő javukat egyáltalán nem szolgálja. Csak engem hoz le ez az életről? Normális ez?

ma 14:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
59%
Mi lenne, ha tanulnál, valamilyen karitatív, hasznos tevékenységet folytatnál, mint hogy a vélt sebeidet nyalogatod?
ma 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Tanulok, dolgozok, nem igazán van szabadidőm egyébként, tehát azt nem lehetne mondani, hogy azért agyalok, mert "túl sok az időm".
ma 14:56
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Vannak céljaid, amiket meg szeretnél valósítani és már folyamatban vannak?
ma 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
58%
Tanuld meg használni a rendszert és akkor a másik oldalra tudsz kerülni, ahol téged szolgál.
ma 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

"nem igazán van szabadidőm"

Talán ez a baj. Egyszer rávettem 6-7 évesen az autista fiamat, hogy jöjjön le velem az eget bámulni. Annyi turpisság volt az egészben, hogy egy elefánt alakú felhőt lefotóztam. Nagyduzzogva lejött, nem szeret a természetben lenni. Kifeküdtünk a fűre, és meg kellett mondani, hogy melyik felhő mire hasonlít. Több mint félórát bámészkodtunk hanyatt fekve. Azóta is felemlegeti, és azt is, hogy milyen jó volt. Kell találni olyan elfoglaltságokat, ami feltölt. Biztos van ilyen, nem is egy. És nem feltétlenül fizetős, mint az állatkert, vagy a színház...

ma 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 kürtőskalácska ***** válasza:

Akkor törj ki a mókuskerékből legyél a "mátrix" túloldalát.

Ezt akkor legegyszerűbben úgy teheted meg hogy valamilyen úton módon millimossá válsz és nem kell menned dolgozni.

Akkor legyen az az életcélod,hogy ne keljen munkába menni.

ma 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%

"Eközben azt látom, hogy emberek vígan elvannak, míg az életük annyiból áll, hogy fogaskerekek egy rendszerben, amely az ő javukat egyáltalán nem szolgálja. Csak engem hoz le ez az életről? Normális ez?"


Baromi felületes vagy, az a baj.


Nem is mondok többet, ha elgondolkodsz egy kicsit, te is rájössz, hogy miért.

ma 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

#7 úgy látom, nagyon magadra vetted.

Miért kommentálsz, ha nem akarod kifejteni? Mert ez így teljesen felesleges hozzászólás volt.

ma 16:14
 9/16 anonim ***** válasza:
63%

Én is ilyen vagyok.

A legtöbb embernek ez jó, mert fogyasztói társadalomban élünk.


De aki introvertált, annak kín.


Én nem akarok drága lakást, autót, ruhákat.


Csak szabad akarok lenni, de pont azt veszik el, ami a legnagyobb luxus.

ma 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
3-as, vannak céljaim, igen, csak még "várat magára" (annyi, hogy előtte más akadályokat kell leküzdenem, amely megterhelő a jelenlegi élethelyzetemben.)
ma 16:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!