Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Első generációs értelmiségikén...

Első generációs értelmiségiként hogyan illeszkedtél be?

Figyelt kérdés

(Leendő) első generációs értelmiségiként gyakran úgy érzem, hogy " nem vagyok oda való".

Sok helyzetben előjön bennem ez az érzés, akár bizonyos eseményeken, állásinterjúkon..

A megszokott világból egy teljesen más közegbe kerültem és nem tudom hogyan tudnék beilleszkedni.

Akik már eleve diplomás közegből jönnek ahogy látom teljesen beilleszkednek, korábban is mozogtak ilyen helyeken és nekik ez természetes.

Átlagos családból származom, nem problémás közegből, de mégis van bennem egy kis kisebbségi komplexus.

Hogyan szokjam meg?



2022. máj. 24. 16:05
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
Szia. Én ezt úgy kompenzálom, hogy rengeteg tanulok. Ha kiemelkedsz az eredményeidnek köszöngetően, simán beilleszkedsz, nem lesz gond :).
2022. máj. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%
Honnan veszed, hogy a veled szemben álló emberek nem első generációs értelmiségiek? Nekem az a tapasztalatom, hogy ránézésre ezt pár év után nem tudod megmondani.
2022. máj. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
92%

A buta folyton öntelt, az okos pedig folyton kételkedik magában.


Ez persze csak a mondás, de van benne valami.

Én folyton kételkedem magamban hogy húha jó leszek én itt.

Meg fogok birkózni ezzel? Aztán kiderül hogy semmi különbség nincsen és van amiben én vagyok a jobb másban meg más.

Én mondjuk melósokkal is megtalálom a hangot simán.

Értelmesekkel el vagyok mindegy milyen a közeg.

2022. máj. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
64%

Én vagyok az első diplomás a családban, bennem fel se merült ez a problémakör eddig. :D

Úgy illeszkedtem be hogy tanultam, megszereztem a kellő képességeket és kész.

2022. máj. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
86%
Nem volt meg a kapcsolatrendszerem, és sajnos nem is tudtam, hogy kell ilyen. Melós rokonokkal a hátam mögött.
2022. máj. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Metionin ***** válasza:
90%
Megfigyeléssel. Megfigyeltem, hogy a többiek hogyan viselkednek pl. konferencián, megbeszélésen, munkahelyen, akárhol és abból tanultam. Nekem azért volt "szerencsém", mert viszonylag korán kellett már mennem ilyen eseményekre, tizenévesen, gimisként már vittek konferenciára vagy pl. állásinterjú néhány diákmunkánál is volt. Ott lehetett "gyakorolni".
2022. máj. 24. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
48%

#4 vagyok

Miért nem hasznos a válaszom? Hazudnom kellett volna?

2022. máj. 25. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!