Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kérnétek el benzinpénzt?

Kérnétek el benzinpénzt?

Figyelt kérdés

Van egy haverom akivel együtt járok a tőlünk 20km-re lévő kondiba edzeni.

Csak nekem van kocsim, neki nincs.

Heti 3-4x tudunk menni edzeni, de ő sokszor leáll vergődni, hogy miért nem járunk 5-6 napot edzeni egy héten.

Na már most nekem a havi költségem amit tankolásra költök az kb 50-60 ezer forint (munkába járás,stb), nem tehetem meg hogy heti 5-6x lemenjek edzeni, persze tankpénzbe egy forintot nem akar adni, de elvárja hogy menjünk heti 6x edzeni.

Ja és rengetegszer az van hogy vegyek már én neki vizet, mert ő 4 alkalomból 2x elfelejt hozni magával.

Volt edzéselőttim,fehérjém azokból is kért minden alkalommal, egyszer mikor nem hoztam szóvá tette hogy én miért nem hoztam edzéselőttit mert ő így hogy fog edzeni.

Rengetegszer kint vagyunk baráti társasággal 5-6 fő ő az egyedüli aki sose hoz magával pénzt (holott van neki) és mindenki meghívja, bulikon állják az estéjét, ha nem akkor besértődik mindenkire és haza megy ott hagy mindenkit.

Csak szerintem egy sóher f*sz?

Ja és maradjunk annyiba, hogy ő keres közöttünk a legjobban (havi 550-600).



ma 11:36
1 2
 1/15 anonim válasza:
100%
Sóher f*sz és nem is haver az ilyen, hanem pióca. Mi az, hogy vegyél vizet? Odadobnék neki egy üres palackot ötven forintért, hogy töltse meg az öltözőben a csapból. Nem kötelező minden edzés előtt fehérjét szedni. Az meg, hogy bulikon állják neki, és ha már nem fizeti a sajátját, legalább annyira nem képes, hogy egy-egy kört ő fizet, vagy egy-egy buliban ő állja a cekhet, baromi szánalmas. Nem értem, minek tűritek meg az ilyet. (Meg azt sem, hogy miért ebbe a kategóriába írtad ki ezt a kérdést.)
ma 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

A kategóriát valóban eltévesztettem sorry.


Például most hétvégén is meglett beszélve haverokkal hogy átmegyünk valahova kajálni, szórakozni (tőlünk 50km-re lévő város) majd ő benyögte, hogy nem jön, nem ér rá. Na már most egyik haver feldobta neki, hogy oké akkor álljuk neked a kaját, benzinpénzt sem kell fizetned, mikor ezt meg hallotta valahogy hirtelen mégse akadt olyan dolga hogy ne tudott volna jönni.

Akárhova kihivjuk sose hoz magával pénzt, személy szerint én már ki se megyek vele mert állandóan én hívom meg egy italra vagy akármire.

ma 11:52
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem kérnék, mivel megszakítanám vele a kapcsolatot. Ahogy az első is írta, nem haver vagy barát az ilyen, csak egy élősködő.
ma 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
Az ilyen nem haver.
ma 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 BeefEater ***** válasza:
100%

Ez egy pióca.

Ha amúgy is megyek, akkor nem kérnék benzinpénzt, viszont vitát sem nyitnék róla, hogy mikor megyek. Megmondanám, hogy "hétfőn, szerdán és pénteken 18:30-kor indulok, szívesen elviszlek ha neked megfelel, ha nem, akkor megyek nélküled".


Fehérjét biztosan nem adnék az ilyennek.


Miért hívjátok meg mindenre? Egyszer maradna kaja/pia nélkül, utána nem csinálná többet. Ha nem akarjátok, hogy az legyen, hogy mindenki mindenkit meghív, csak ő marad ki, akkor csináljatok egy olyan estét, amikor senki nem hív meg senkit, mindenki magának fizet.

ma 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Múltkor is hárman elmentünk mekizni, mondtam nekik hogy fizetek mindenkinek egy menüt.

Egyik haver 1 sajtburger menüt kér, majd jött ő és mondta hogy neki nnem elég egy Burger meg egy krumpli és ekkor össze is vesztem vele.

Aztán rá másnapra még neki áll feljebb elkezdett nekem magyarázni, írogatni.

Egyébként több haver is megmondta már a szemébe hogy egy sóher f*sz,de neki egyik fülén be másikon ki.

Az edzéselőttire és a fehérjére visszatérve nem adtam többet neki, azt mondtam hogy elfogyott (inkább otthon megittam ezeket, miért felezzek vele semennyit nem adott bele).

ma 12:34
 7/15 anonim ***** válasza:

"mondtam nekik hogy fizetek mindenkinek egy menüt."


Erről sürgősen le kéne szokni, hogy mindenkit meghívsz. Én is leszoktam róla végleg, mert a hócipóm tele volt már azzal, hogy mindig jött egy barom, aki ezt kihasználta.

ma 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Benzinpénzt nem kérnék, mert ha amúgy is megyek valahova, akkor nem plusz költség, ha magammal viszek valakit és ha kedvelem az illetőt, akkor szívesen teszem. Viszont ilyenkor szerintem az az alap, hogy a másik ezt értékeli és nem hisztizik, hogy miért nem mentek többször. Ha ingyen fuvart akar, akkor neki kell alkalmazkodnia. Ha többször menne, oldja meg, biztos tömegközlekedéssel is el lehetne jutni.

Ha te is szívesen járnál heti 5-6-szor edzeni, csak anyagilag nem fér bele, akkor viszont fel lehet vetni, hogy mehettek, de szálljon be a benzinköltségbe. Ezzel mindketten jól járnátok, csak a leírásod alapján úgyse fog, mert semmiért nem hajlandó fizetni.

Arra viszont nem lennék hajlandó, hogy mindig én vegyek neki vizet meg fizessem a kajáját. Ha megsértődik, akkor így járt, nem hatna meg. Ő keres legjobban és így is mindig másokon élősködik, nekem ez nem barátság.

ma 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Katona Dius ***** válasza:

Ez nem barát, ez pióca, ahogy korábban is írták. Ha mindenképpen akarsz vele lógni, oké, de egyetlen fullért sem költenék rá többet. Mondjad neki, hogy tudtok többet menni edzeni, de akkor be kell fizetnie a benzinbe, mert neked nincs több rá. Nem hívnám meg egy pohár vízre sem.

Nálunk is van, hogy egyik barátnőm el-elfelejt magával hozni tárcát és meghívjuk, de következő alkalommal ezt mindig pótolja. Ha mindig csak elvárná, hogy adjunk neki, de vissza nem adna soha, már nem lenne a bárati társaság tagja...

ma 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
100%
Nálunk buliban, összejövetelen tök alap, hogy vagy a végén osztjuk a számlát, revolut, transferwise, akármi, le van fotózva a blokk. Vagy kocsmában mindenki fizet egy kört, de senki nem iszik a másikénál kétszer drágábbat és senki nem megy haza addig, amíg nem fizetett egy kört. Vagy ha valaki áll mindenkinek egy menüt, akkor a társaság többi tagja tudja, hogy felváltva ezt a kört folytatni kell, amíg mindenki nem fizetett annyit, amennyit kapott. Normális emberéknél ez alap. Aki ehhez a csoportbeli szinte kimondatlan normához nem alkalmazkodik, az nem sokáig a csapat tagja.
ma 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!