Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Volt mar olyan hogy nem...

Volt mar olyan hogy nem tudtatok befizetni valamelyik szamlatokat?

Figyelt kérdés
ma 08:03
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Utana mi tortent?
ma 08:03
 2/11 anonim válasza:
0%
Elszégyelltem magam és kezembe vettem az életem. Most gazdag vagyok.
ma 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Közüzemi szamlákkal általában lehet 2-3 honapot is késni, és még nem kapcsolják ki ill kuldenek felszólítót.

Lakbérrel ugyanez. Ha sok összegyült kapok részletfizetésre lehetőséget de kozben a frisseket folyamatosan fizetni kell, a részletekkel nem lehet késni.


Csak a telefonszámlákkal szívtam eddig mikor előfizus voltam, asszem ott is 3 honap van es kikapcsolják a kimenő hívásokat.(attól még mások tudnak hívni), es visszakapcsolási díj is van. Tehát nem elég hogy befizeted késve is a számlákat de még majdnem 10 ezret rád is vernek pluszba visszakapcsolás címen.


Volt már hogy adósságkezelést kértem azok x 100 ezer feletti taerozásnál kifizetik helyettem.

Ha vki másodjára igényli akkor már csak 50%-ot fizetnek ki.

A többit nem tudom ha vki 3 adjára kérné.


Általában ha vefizetek egy számlatartozást olyankor rendszerint más számlákkal csúszok el. Pl ha befizetek 3 havi rezsit akkor a lakbert vagy telefont nem tudom fizetni, igy az kezd csúszni.


Ügyelni kell arra általában hogy 2 havinál ne legyen több.


Egyszer a vízsszolgáltatom is megszuntette a szeezodest de ott az volt a baj hogy mérőóra csere van x évente és nem tudtam hogy kell cserélni meg hol lehet vízórát kapni semmit. Erre megszuntették a szerzodésem. Es atvette automatikusan a tarsasház es azután a tarsasháznak kellett fizetnem a vizet mig nincs cserélve az óra.


Olyan is volt hogy kb 5 éves ellenőrzésnél azt mondták a furdő gázbojlerem az eletveszélyes szint nem is tudom hányszorosa annyira rossz es elvette az engedélyem. Akkor meg melegvizem nem volt mert gazbojler cserére se volt penzem.

ma 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
ma 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja es a vizszolgáltató már késéseknél is több ezres késedelmi kamatojat ver rá a számlákra újabban es nem par száz ft-okat.
ma 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
83%
Nem, mert amióta van kb munkám azóta van folyószámla hitelem. Így amikor "szarul" is álltam anyagilag akkor is befizettem a számlákat hitelből.
ma 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
21%

Hitelt a legrosszabb otlet számlatartozásra tartani.

A hitel még jobban osszegyulik aztán azt veszed eszrehogy kevesebb miatta a béred(mert xed része megy a hitelre minden honapban pluszbesetleg kamatok is)igy kevesebb penzed van a továbbiakban számlákra.

ma 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
31%
Es hq eddig se tudtad fizetni kevesebb bevételbol még nehezebb lesz. Ez miatt kolcson is kérsz vagy felveszel még egy hitelt meg stb Elindul egy spirál a kotbetartozások felé amibol az lesz mikor fizut kapsz hogy x része erre a hitelre megy y része másik tartozásra stb es számlákra megint nincs.
ma 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

#7


Miért okoskodsz bele olyanba amiről semmi fogalmad nincsen?


A folyószámlahitel annyit tessz, hogy le tudsz menni egy bizonyos összegig akkor is, ha nulla Ft van a számládon. Teljesen nyilvánvaló, ha hülye vagy és lerakod magad minusz több száz ezerbe akkor megszívod, de attól igazából semmi bajod nem lesz, max pár száz ft hitelkamat, ha mondjuk hónap végén elköltesz róla 10-12.000 Ft-t és amikor rámegy a fizetésed a számládra akkor már "hopp" nem is vagy minuszba. Oké, így előre elköltöd a fizetésed, de nyilván egy biztonsági tartaléknak jó.


Kölcsön peding soha nem kérünk senkitől és nem is adunk! (Alap szabály..)


Szerintem 1000-ből kb 10 ember ha normális tud lenni ilyen téren.

ma 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát nekem olyan volt hogy nem tudták levonni, mert nem volt elég fedezet a számlán, de nem is egyszer. Ilyenkor felhívtam a szolgáltatót amikor jött a pénzem, elkértem a számlaszámot ahva lehet utalni vagy utánakérdeztem, hogy mi a teendő.


Egyszer történt, hogy az egyik számlát nem vettem észre, hogy nem vonták le és ebből adódóan a töbit sem vonták. Elég sok figyemzetetőt kaptam, de nem figyeltem fel még ezekre sem. Nagyon el voltam varázsolva. Az adott szolgáltatást elzárták, én meg bementem gyorsan a szolgáltatóhoz, x forint büntetést kifizettem meg a tartozásomat, nem sokkal rá vissza is jttek az emberek és visszakapcsolták a szolgáltatást.


Azóta van egy kis táblázatom és ellenőrzöm hogy mindent levontak e sikeresen az adott hónapban.

ma 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!