Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Visszasírjátok az internet...

Visszasírjátok az internet előtti életet? Az internet és a mesterséges intelligencia után szerintetek mi lesz az, ami megváltoztatja a szociális, mindennapi életünket?

Figyelt kérdés

Én 28 éves vagyok, kiskoromban emlékszem, hogy teljesen más volt az élet még internet nélkül. Általános iskolában mindenki kint volt, bicikliztünk, fociztunk, mindig barátokkal voltunk és fontos volt a szociális élet. Aztán az általános iskola végén már nagyon elterjedt az internet, sokan elkezdték az online játékot, egyre kevesebbet találkoztunk élőben, mindenkivel inkább messengeren beszélgetett az ember. Most meg úgy érzem, hogy mára teljesen megölte a társasági életet. A mesterséges intelligencia ekkora változást még nem hozott az ember mindennapjaiban, de majd kiderül, most is inkább sokan unalomból a chat gpt-vel beszélgetnek, minthogy kimenjen normális életet élni.

Szerintetek van még valami, amivel befolyásolható lenne az életünk? Ti is úgy érzitek, hogy a valós, fizikai együttlétek egyre kevésbé népszerű? Mi lesz azzal a korosztállyal, aki születése óta létezik az internet és az mi?


tegnap 14:08
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
41%
Húzd ki a wifit.
tegnap 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
66%

Én voltam még kicsit felnőtt is internet nélkül és örülök, hogy van ilyen tapasztalatom is. Nagyon más volt a figyelem, nem volt ennyire széttöredezve, nem rángatta ez a rengeteg folyamatos inger. Mert vicces így visszagondolni, hogy mennyire nem lehetett ellenőrizni, ha valami mesélt valamit, hogy mit látott. Iszonyat nagy kamuk születtek ezekből haha.


És igen az AI elég esélyes, hogy még jobban lekapcsol majd a többi emberről. Ha eljut oda, hogy egy személyre szabott barát vagy barátnő legyen, akkor az nagy csapás lehet a párkapcsolatokra. Nagyon magasan lesznek az elvárások.


Az a nehéz, hogy ha visszaszeretnénk menni, akkor valami kevésbé hatékonyt kellene választani, ahol több idő megcsinálni dolgokat. Ez meg nagyon nehéz egy verseny alapú világban. Mert amúgy talán valami hibrid lenne jó. Hogy az szakaszatiban leszakadni erről. Vagy akár csak bizonyos helyiségekben legyen, ne mindig rajta legyünk. De nem érzem reálisnak. Megyünk a kisebb ellenállás irányába és majd lesz valami.

tegnap 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:
Igen, a gyerekkori haverommal találkoztam pár hete és rengetegszer kényszeresen elővette a telefont, hogy visszaírkáljon másoknak, szinte akkor nem is figyelt rám, és nagyon szarul esett. A baráti körből ő volt az első, akit teljesen beszilpantott az ingernet világa(elkezdett wowozni)
tegnap 14:23
 4/34 anonim ***** válasza:
Bizonyos dolgok megszűntek más megjelent . Biztosan káros többségében a jelenléte rombol és igazolja hogy az emberiség zöme tudatlan naív . Kitesz minden személyes témát adatot vitázik balhézik kommentekben felesleges véleményvideót gyárt piti fogyasztóként . Ez egyenlő azzal ha bemenne önként a titkosszolgálatra vallatásra vagy minden adatlopó cégnek helynek levélben elküldené az életét . Ez csak a kezdet , nézd meg japánok kínaiak arab gazdag térségek modern világát , a teljes élet korlátok túlszabályozások között és minden mesterséges ízetlen rossz . Digitális állampolgárság felhők készpénz megszűnése mind a mi kárunkra , de biztonságosnak kényelmesnek hazudva .... Milliárdokkal fejlesztették az ügyfélkaput most kuka , új milliárdok a felhőbe . Te vagy mégis aki pazarol nem megfontolt tudatos vásárló stb .El tudsz járni sportra túrára önvédelmet túlélést teremmászást tanulni stb .
tegnap 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 kürtőskalácska ***** válasza:
0%

Amikor éltem már volt internet meg ilyenek pedig nem vagyok sokkal fiatalabb nálad.

Ugyanúgy sokat voltunk együtt és a játék is úgy ment hogy közösen összedobtunk egy konzolra meg néhány kontrollere és közösen játszottunk.

tegnap 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:
Persze volt internet, nekünk volt ismerősök közül az egyik leghamarabb, de a startlapjatekok.hu-n kívül nem nagyon tudtam mire használni. Sokat ps-eztünk mi is, de sokat járkáltunk ki erdőbe, kóboroltunk mindenfele, most meg haza megyek a kis városban, ahol lakom és egy gyerek sincs kint az utcán. Mi 12-14 éves korunkban elfoglaltuk a játszóteret, parkokat 8-10-en. Ennyi gyereket sosem látok, csak amikor a színházba viszik az iskolásokat.
tegnap 14:26
 7/34 Mad Max2 ***** válasza:

Mikor én gyerek voltam se internet se mobil telefon nem volt...


Mindazonáltal, jó az internet, a mobil és minden fejlett mai technológiai vívmány, csak háát tudni kell használni ezeket.

Akik már kisgyerek koruktól az interneten élnek, azokból milyen felnőtt ember lesz?


Életképtelen, befolyásolható biorobotok lesznek.


Pl: A faszbúk kimondottan rombolja az inteligenciát, én hanyagolnám...

tegnap 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
77%
Még kettes vagyok. Érdekes így visszagondolni, hogy milyen volt tizenévesen mobiltelefon vagy internet nélkül elmenni valahova, egy másik városba barátokkal. Vagy velencei tóhoz és semmi külső kapcsolat. Meg az, hogy ez természetes, hogy aki nincs ott az nem elérhető, szülőknek is fogalmuk sincs mit csinálunk, mi van velünk. Vagy elhagyni valakit egy koncerten és tényleg nem tudom hol van. Meg az, hogy jönnek emberek és becsöngetnek a lakásba mert találkozni akarnak. Ez pl teljesen megszűnt és udvariatlanság lett, ha valaki csak úgy becsönget hogy itt van :D Tényleg más volt az egész dinamikája, ritmusa.
tegnap 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
50%
Màs volt,de mindegyik időnek megvan a maga szépsége. Én pl az egyik csajomat online ismertem meg. Valószínűleg sose találkozunk ha nincs virtuális tér.
tegnap 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 kürtőskalácska ***** válasza:
Meg mindíg próbáltuk lebeszélni a rendszergazádval hogy az infóterembe bemehessünk játszani hétvégén.
tegnap 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!