Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Visszasírjátok az internet...

Visszasírjátok az internet előtti életet? Az internet és a mesterséges intelligencia után szerintetek mi lesz az, ami megváltoztatja a szociális, mindennapi életünket?

Figyelt kérdés

Én 28 éves vagyok, kiskoromban emlékszem, hogy teljesen más volt az élet még internet nélkül. Általános iskolában mindenki kint volt, bicikliztünk, fociztunk, mindig barátokkal voltunk és fontos volt a szociális élet. Aztán az általános iskola végén már nagyon elterjedt az internet, sokan elkezdték az online játékot, egyre kevesebbet találkoztunk élőben, mindenkivel inkább messengeren beszélgetett az ember. Most meg úgy érzem, hogy mára teljesen megölte a társasági életet. A mesterséges intelligencia ekkora változást még nem hozott az ember mindennapjaiban, de majd kiderül, most is inkább sokan unalomból a chat gpt-vel beszélgetnek, minthogy kimenjen normális életet élni.

Szerintetek van még valami, amivel befolyásolható lenne az életünk? Ti is úgy érzitek, hogy a valós, fizikai együttlétek egyre kevésbé népszerű? Mi lesz azzal a korosztállyal, aki születése óta létezik az internet és az mi?


tegnap 14:08
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:
Persze, vannak jó dolgok a mai világban, például a szülők mindig elérik a gyereket, tudják hol van, koncerten nem olyan nagy baj, ha elveszel stb., de az emberi kapcsolatok sokat károsodtak. Pesten is megyek az utcán és a tinik készítik a gázabbnál gázabb képeket, percekig egy lábon áll, hogy valami jó kép készüljön, mintha sétálna a Váci utcán. Én nagyon jó dolognak tartom a technológiai fejlődést, de az interneten belül a közösségi oldalak teljesen tönkrevágták az emberi kapcsolatokat. Egyedül azt szüntetném be. Mindenki a jobbnál jobb fotót tölti fel a "tökéletes" életéről, aztán egy órát szarakodott azért a képért a tengerparton, ahelyett, higy úszott volna egyet, vagy mrgivott volna egy sört.
tegnap 14:43
 12/34 anonim ***** válasza:
81%
Igen a fotózás is jó téma. Nekem barátnőm instagram miatt fotóz. És amiatt nagyon tökéletesre akarja. És baromi sok energia elmegy erre. Amúgy meg tök spontán lehet fotózni, mert saját emléknek van csak és ez felszabadító. Szerintem ez az instára fotózás elég korlátozó pl.
tegnap 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
47%

29 éves vagyok és nem sírom vissza.

Nem voltak suliban barátaim, kiközösített voltam. (Csendes voltam, nem ittam, nem cigiztem, nem buliztam, és fekete cuccokban jártam) Kb 13 éves koromban lett netem, akkor tudtam online barátkozni hozzám hasonló emberekkel. Az online játékokat is imádom, mint pl a LoL.


Ha most nem lenne net, nem beszélgetnék többet a környezetemben élőkkel. Más világ vagyunk. A munkatársaim (korombeliek és idősebbek) mind csak a főzésről és a kölykeikről beszélnek. Semmi más nem érdekli őket. Evés közben is az a fő téma, hogy kinek milyet szart tegnap a kölyke. Milywn volt a színe, az állaga, a szaga, apjok mit reagált rá....A chat gpt is biztos érdekesebb beszélgető partner lehet, mint ezek az ösztönlények.

tegnap 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
73%
#13 amúgy ez jó kérdés, hogy lehetne áttörni ezeket a határokat a csoportok között, hogy tudjon érdekeset beszélgetni egy ilyen szülő típusú ember, meg egy más életet élő is. Mert az sem szerencsés, ha ezek a csoportok elszigetelődnek és nincs kapcsolat köztük.
tegnap 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
49%
Nem.
tegnap 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
57%
37 éves vagyok, egyáltalán nem hiányzik! Pedig még jobban emlékszem, mint te, hogy milyen volt nélküle. A gyerekeim 8 és 11 évesek, az egyiknek tablet, a másiknak telefon van, de ugyanannyit vannak a barátaikkal, mintha nem lenne, csak pluszban még itthonról is hívásoznak és online játszanak együtt, én ebben semmi rosszat nem látok
tegnap 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 A kérdező kommentje:

Persze, hogy megvan az előnye. Minden más területen hatalmas fejlődést hozott.

Vegyük mondjuk az ismerkedést. Az ember azt hinné, hogy online milyen könnyű ismerkedni, ráírsz, aki tetszik visszaír és ismerkedtek. Ja, viszont nagyon önbizalomromboló, mert szinte senki nem ír vissza, azt hiszed senkinek nem kellesz. Ha meg élőben találkoznak, sok embernél nem alakult ki, vagy már elfelejtette, hogy milyen élőben ismerkedni. Ezért is van több szingli ember a mai világban. Hány olyan videó van, hogy a gyerekkel nem akarnak foglalkozni, a szülő csak odadobja a telefont/tabletet, aztán legyél el vele. Pár hónap után olyan függő lesz, hogy elkezd ütni-rúgni, ha kiakarod venni a kezéből.

tegnap 15:31
 18/34 anonim ***** válasza:
45%
Nyugi. Meg fogjuk élni az internet utáni életet is.
tegnap 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
74%

Most már igazán nagy őrültségeket se lehet csinálni odakint, vagy csak felszabadultan bulizni egy jót. Mert a sok kényszeres droid egyből nekiáll kamerázni, meg feltölteni az internetre. Önként és dalolva. Na ennyire sikerült jól a facebook programozása az emberi agyakra.

Meg van itt még egy dolog a közösségi oldalakon túl, ami szintén hatalmas rombolást végzett az emberi kapcsolatokban. Tinder! Amikor a tényleges szerelem és ismerkedés helyett egy ennyire mű, sekélyes, előnymaximalizáló, katalógusból kiválasztós valamivé teszik a párkeresést, akkor ott valami nagyon de nagyon félrement.

tegnap 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
82%
#19 mondjuk a mobil előtti időszakban voltak velem is olyan helyzetek, hogy örülök, hogy nem vette senki. pl fesztiválon annyira részeg vagyok tiniként, hogy négy ember visz be egy zuhanyzóba és közben okádok és valami vallásos szöveget tolok és ez jó hosszan :D és ez csak highlight :D ez a kamerát a partikban fesztiválokon én is elhagynám szívesen.
tegnap 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!